В. Онацький: діти потребують захисту від Міносвіти

ЗНО – це добровільна процедура для вступу до ЗВО, ДПА необхідне для отримання документа про освіту

В. Онацький: діти потребують захисту від Міносвіти

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

МОН не відповідає за безпеку дітей, або про що кияни просять мера

Освітянська спільнота Києва вибухнула. Сотні шкіл, технікумів, коледжів, професійних ліцеїв міста звернулися до мера Києва пана Віталія Кличка по допомогу. Ще жодного разу не зверталися педагоги, батьки, школярі, студенти до голови місцевого самоврядування з вимогою захистити дітей від свавілля Міністерства освіти і науки України. Саме так, діти потребують захисту від Міністерства освіти і науки України.

Мова йде про те, що своїми цілеспрямованими діями МОН України наражає молодь на небезпеку захворіти на коронавірус. Школи та заклади професійної освіти не можуть видати документи про освіту, студенти-другокурсники коледжів не можуть піти на канікули. А все тому, що пані Любомира Мандзій, тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти і науки, не хоче виконувати вимоги законодавства.

Перші звернення до освітнього відомства з запитаннями почали надходити ще в березні, коли пані Любомира Мандзій оголосила, що учні початкової та середньої школи будуть звільнені від державної підсумкової атестації, а випускники старшої школи будуть обов'язково її проходити, незалежно від того, коли закінчиться карантин. У своїх зверненнях освітяни запитували у пані Мандзій: чому МОН не виконує вимоги пункту 6 розділу ІV Порядку проведення державної підсумкової атестації, який передбачає, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням Міністерства освіти і науки України? Відповідь на це питання міністерство не надало.

У квітні Асоціація керівників шкіл міста Києва звернулась з відкритим листом до МОН України, в якому просила звільнити всіх випускників від проходження державної підсумкової атестації. Міністерство проігнорувало і це звернення.

Варто зазначити, що тисячі звернень надійшло до МОН і від самих учнів та студентів. Звертались вони і до освітнього омбудсмена пана Сергія Горбачова. Справедливості заради, треба сказати, що спільнота мала надію на позитивне вирішення питання комітетом Верховної ради України з питань освіти, науки і інновацій. Однак ні МОН, ні Офіс омбудсмена не ставили питання про необхідність скасування ДПА для всіх, хто має його складати. Як відбувалось обговорення питання на комітеті, які аргументи на користь порушення законодавства наводила пані Мандзій, невідомо, адже ні стінограма засідання, ні рішення комітету так і не були оприлюднені.

Громада з допису у ФБ пана Сергія Горбачова дізналась, що він як освітній омбудсмен пропонував у цьому році звільнити від ДПА лише тих учасників ЗНО, які не планують вступати до вищих навчальних закладів. Потрібно було б зібрати інформацію про тих, хто планує вступати до вишів, хто не планує. Потім замовити документи одним учням на червень, іншим – на серпень, одним вписати в документи «звільнений від ДПА», а іншим не вписувати. Тобто для однієї категорії учнів застосувати різні підходи. Звісно, що це не вирішувало б питання, а лише ускладнювали б роботу навчальних закладів.

На одному з брифінгів пані Любомира Мандзій заявила про те, що для проведення ЗНО у цьому році потрібні значні додаткові кошти зі стабілізаційного фонду, а МОН забезпечить безпеку всіх учасників ЗНО.

Освітянська спільнота не погоджувались з ідеєю МОН зробити цей навчальний рік нескінченним. Так, завдяки активній позиції учасників освітнього процесу, МОН вирішило не продовжувати навчання у червні та липні. Однак міністерство ніяк не може погодитись на скасування державної підсумкової атестації для всіх.

Необхідно звернути увагу, що ЗНО – це добровільна процедура, основна мета якої – це вступ до вищого навчального закладу, державна підсумкова атестація – це обов'язкова процедура, необхідна для отримання документа про освіту. Ще раз повторюсь: законодавством передбачено, що у випадку епідемії здобувачі освіти звільняються від проходження ДПА.

В Україні до 22 червня продовжено карантин. За прогнозами уряду, він не буде знятий і після цієї дати. Отже, ЗНО буде проходити в умовах карантину. Із оприлюднених МОН документів можна зробити висновок, що єдиним засобом безпеки учасників ЗНО будуть маски, у яких перебуватимуть учасники багато годин. Ще буде зроблено вологе прибирання аудиторій. Однак, відстань між учасниками тестування буде значно меншою, ніж це відповідає нормам безпеки, і кількість учасників буде 15 в одній аудиторії, а не 10, як це рекомендується медиками.

Усе це є свідченням того, що бажання освоїти додаткові кошти зі стабілізаційного фонду у чиновників МОН домінує над бажанням не наражати дітей на смертельну небезпеку.

Чому ж освітянська спільнота Києва звертається до Віталія Кличка? Відповідь проста – це єдиний шлях захистити дітей від неправомірних дій МОН України. Безпека дітей залишається сферою відповідальності місцевого самоврядування. Кияни сподіваються, що мер столиці як голова Асоціації міст України, до якої входить 878 територіальних громад, зможе на засіданні уряду захистити не лише київських дітей, а й дітей усієї країни.

Тож про що просить мера Києва, голову асоціації міст України Віталія Кличка освітянська спільнота:

  • МИ НЕ ПРОСИМО ВІДМІНИТИ ЗНО!!! МИ - ЗА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ!
  • Ми лише просимо звільнити випускників 11-х класів від проходження ДПА. Тобто видати у червні місяці дітям свідоцтва про повну загальну середню освіту. А для тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, безумовно, провести ЗНО.
  • Відсутність у свідоцтві про повну середню освіту трьох оцінок за ДПА (при 20+ річних оцінок із навчальних предметів) не зможе суттєвим чином вплинути на середній бал документу. А при вступі до університетів цей бал ще й множиться на 0,1.
  • Що стосується можливих медалей. Вони взагалі жодної ваги при вступі до університетів не додають.
  • Тобто ЄДИНИМ КРИТЕРІЄМ ДЛЯ ВСТУПУ Є ТА ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВИКЛЮЧНО РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО!
  • Ніякої корупційної складової у цій пропозиції не існує!!!
  • Натомість, прийняття даного рішення дозволить зменшити ризики захворювання на COVID 19 усіх учасників освітнього процесу, уникнути цілої низки юридичних питань щодо випуску учнів (проведення легітимних педрад у липні - серпні місяці, або наявність двох паралелей 11-х класів на початку навчального року за умови початку основної сесії ЗНО у серпні), та зменшить напругу серед дітей, їхніх батьків та педагогів.
  • Дане рішення зможе значною мірою зменшити фінансове навантаження з урахуванням карантинних обмежень. Це стосується й обладнання додаткових пунктів тестування, дезінфекуючих і миючих засобів, термометрів, підготовку та залучення нових інструкторів тощо.
  • Пам'ятаємо, що ГОЛОВНЕ - ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ!

Оригінал

Освіта.ua
28.05.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Як би всі проблеми були тільки в 3 *3 годинах. Особисто я зараз знаходжусь за кордоном. Транспорту немає, мій батько іноземець і він не може в’їхати в Україну. Після 22 я не встигну пройти карантин. Окрім того дістатись до пункту мені теж не просто, ближче все одно немає. Я не боюсь захворіти, я боюсь захворіти протягом ЗНО, якщо туди, якимось дивом, дістанусь. Я не претендую на місце якогось українського студента. Епідемія реально ставить випускників у нерівні умови. Але я громадянка України навчаюсь в школі і хочу отримати атестат.
Vano
Всі негативні коменти проти відміни ДПА і ЗНО видаляють! Здобули! Демократія по новому в дії
Вилен
Для Vano: щось ваші коменти не видаляють ;)
Коментувати
Олекса Позняк
Молодець Онацький! Боюсь що після таких статей як і у Білого у нього буде приставка "екс заступник"
ЗНО має бути!
Чому дехто так боїться, що кожна дитина отримає дані про свій рівень знань завдяки ЗНО? В чому проблема 3 години бути в масці? ЗНО - практично єдиний інструмент незалежного вимірювання в освіті. Якщо випускник за місяць через, наприклад, 2гу хвилю епідемії та обмеження в іншій країні вирішить вступати таки в Україні, хто візьме відповідальність за те, що позбавив її такого права, звільнивши від ЗНО?
Олександр
Для ЗНО має бути!: а дехто вміє читати? Бо в статті великими літерами написано: "МИ НЕ ПРОСИМО ВІДМІНИТИ ЗНО!!! МИ - ЗА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ!" Чи в методиці сказано "кидатися" на будь-який текст де є слово ЗНО?
Олекса Позняк
Для Олександр: він придурюється, все він знає
Коментувати
Vano
Досить вже вносити колот в це питання!Дайте дітям нормально підготуватись до цього ЗНО.Зрозуміло,що відробляє замовлення цей дєятєль абразаванія,але вже досить!
Олександр
Для Vano: це звичайно добре, що Ви майже дослівно цитуєте Мандзій. Але де ж Ваша академічна доброчесність? Плагіатити не гарно!
Олекса Позняк
Для Vano: боже який він ту4ий
Коментувати