М. Андрєєв: найкращі не перебувають довго на посадах

Я не знаю, хто буде наступним міністром, але я дуже хотів би, щоб це була людина з юридичною освітою

М. Андрєєв: найкращі не перебувають довго на посадах

Автор: Микита Андрєєвголова громадської ради при МОН.

Anna Novosad, дякую за професійність, відкритість, чесність.

Дивно, але найкращі чомусь не перебувають довго на посадах. Проте деякі з тих, яких треба подалі тримати від освіти, займали посаду Міністра роками - історія України підтверджує це.

Я не знаю, хто буде наступним Міністром, але я дуже хотів би, щоб це була людина з юридичною освітою. Чому:

1. Багато неякісних підзаконних актів, які виходять з МОН. На жаль. Це не просто безпідставна думка, я оскаржував постанови Кабінету Міністрів України, підготовлені МОН, і моя думка підтверджується судовими рішеннями у справах. Дуже бажав би, щоб ця ситуація змінилася.

2. Освітній омбудсмен. Нещодавно почитав відповіді на звернення до освітнього омбудсмена, а також звернення омбудсмена до органів державної влади та закладів освіти за результатами цих звернень, це просто… Туди треба юристів, а не оце от.

3. ЗНО. Всі в МОН розуміють, що його треба захищати від нехороших людей, і це добре. Але погано, що підзаконні акти на розширення застосування технології ЗНО пишуться так, що хочеться плакати. Давайте захищати ЗНО разом нормально, а не так, щоб це все скасовувалося в судах або не погоджувалося Регуляторною службою, Мін’юстом, Уповноваженим ВРУ з прав людини тощо.

4. Правнича освіти. Частина «юристів», які бояться конкуренції, вже пролобіювала адвокатську монополію, яку ми досі відхаркуємо. Тепер вони хочуть монополізувати систему навчання та підготовки юристів, скасувавши перехресний вступ. Я за введення кваліфікаційного іспиту, але проти скасування перехресного вступу. Даю вам гарантію, що велика частина бакалаврів-економістів/істориків/педагогів, які якісно навчалися і закінчили магістратуру з права, дадуть фору тим, хто навчався на праві 5-6 років. Результати ЄФВВ це підтверджують

5. Освіту дорослих, якою я займаюся вже другий рік, треба законодавчо унормувати. Поки існує правова невизначеність в цій сфері, невизнання державою, що ринок освітніх послуг для дорослих існує і йому теж потрібна державна підтримка, ми і далі будемо мати інститути підвищення кваліфікації, які продають сертифікати і дерибанять публічні кошти.

Був розчарований учорашнім рішенням по міністру. Але дивимося з оптимізмом у майбутнє.

Оригінал

Освіта.ua
05.03.2020

Популярні блоги
Людмила Булигіна: не «бідні діти», а треба було вчитись Плачі щодо відсотку тих, хто не подолав поріг, бісять неймовірно, адже тест з математики елементарний
А. Ночкін: зраду щодо ЗНО з математики скасовано Збільшили процент тих, хто не подолав поріг, ті учні, які і не збирались користуватися цим результатом
О. Северенчук: що роблять учителі, яких обманули? Якщо вчителі не страйкують – значить, їм можна давати обіцянки, які потім не виконуються
Т. Ткачук: цьогоріч була одна перевірка письмових робіт ЗНО На дуже важливому етапі проведення ЗНО відбувається суб’єктивне оцінювання письмових робіт
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Міністр повинен знати освітнє законодавство. Будь-який.
qwerty_qwert
У нашому університеті кілька років назад призначили завідуючого відділом аспірантури, але попросили з посади менш ніж за місяць. Напевно, не через завал по акредитації (це ще треба було дуже постаратись розвалити роботу по акредитації за кілька тижнів), а саме через високий професіоналізм. Якщо немає підходящої кандидатури на посаду міністра, можу поділитись контактним телефоном ;)
Местный
Уже начал переживать, ибо любители подлизать зад молчат... а нет - вот первый пошёл.
Горбань Віктор
Чесність і відкритість - це дуже добре! Але цього вкрай недостатньо, щоб бути нормальним міністром. Ще потрібно глибоко розуміти процеси, що відбуваються у вищій і середній школах. Нещодавно прийнятий закон про середню освіту потрібно викидати на смітник! Він юридично узаконює тоталітаризм в середній освіті, дітям в такій атмосфері прищеплюється психологія раба!
Олександр
Про попередників або хороше, або нічого. Не можу абсолютно погодитись із позитивною оцінкою автором діяльності пані Новосад, але не про те. Відсутність системності в підготовці розпорядчих документі і їх низька правова складова - це не просто низька якість роботи Міністерства, ЦЕ БРАК РОБОТИ ВСІЄЇ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ.