Віктор Круглов: технологія уже перемогла методику

Першочергове завдання школи майбутнього - це повернути інтерес дітей до освіти

Віктор Круглов: технологія уже перемогла методику

Автор: Віктор Круглов, генеральний директор корпорації «Ранок».

Поки різні методики навчання билися, технологія перемогла.

«Ментально діти пішли зі школи вже багато років тому, і ми несемо за це відповідальність». Така думка пролунала на конференції Shaping the future, що проходила в Ізраїлі.

Першочергове завдання школи майбутнього - це повернути інтерес дітей до освіти.

Парадокс освіти в тому, що дітей навчають ті, хто старший за них на одне покоління, а закони та стандарти задають експерти в галузі, які старші за тих, хто навчає. Як наслідок: стійкий розрив у мисленні учнів з тими, хто вчить і хто задає стандарти.

Вимоги ринку до швидкого переходу освітньої галузі в еру цифрових технологій і тотальної «діджиталізації» сприймаються з пересторогою. Добре, що для України підручники з електронними додатками вже є нормою. Майже всі навчальні матеріали видавництва «Ранок» містять QR-коди. Але це тільки початок. Парадигми все ще зрушуються повільно, освітня система досить інертна, а технологія ж заради технології просто втрачає сенс.

Для прикладу, один польський вчитель розповів, як він підходить до навчання своїх учнів. Його клас схожий на дитячу кімнату: з кріслами й басейном, наповненим антистрес-кулями. Він запускає спінер, щоб показати триєдність Бога, коли вивчається християнство. Школярі його обожнюють. Вчитель вважає, що головне завдання зараз - це забезпечити WoW-ефект. Для цього треба вміти вдало поєднувати технологію й креативне мислення.

Марно забирати мобільні пристрої на уроках чи придумувати чарівні методики, які відволікатимуть від телефона. Подумки дитина все одно залишається з гаджетом і концентрується на тому, що ж відбувається в мережі. Більш правильний підхід - це інтеграція мобільних телефонів у процес навчання. Наприклад, використання Snapchat, Erudito, інших інтерактивних ігор та групових взаємодій.

Секрет роботи з цифровим контентом - це простота. Інтерактив повинен бути доступним для освоєння вчителем, тому що в педагогів мало часу й багато завдань. Якщо порушений принцип простоти, то користувач зіткнеться з дискомфортом у використанні і вдруге вже ніколи не відкриє інтерактивну гру.

Виникає питання: чи навчимося ми правильно використовувати технології в навчанні? Чи зрозуміють експерти в освіті, що технології перемогли? Не треба позбавляти дітей гаджетів, треба придумати, як їх використовувати на користь учнів та вчителів.

Освіта.ua
30.10.2019

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
и-нет
Чего же вы, учителя, вечно жалуетесь что у вас только доска и мел, наочности вам не хватает? В и-нете наглядности по всем предметам - завались! У каждого ученика в кармане смартфон! Ааааа нужна специальная программа? А вы из позапрошлого поколения? Извилины попересыхали! Как же вы достали, уроды полуумные!
Witalina
Для и-нет: НЕ у кожного! У багатьох школах Інернету у класах не має ! Держава і-нет не оплачує.
Олекса Позняк
Для и-нет: кто тебе жалуется полуумное. Учим с Мудлом и без оного.Учим американцев через иннет. Всё у нас есть для тех кто учиться желает
Коментувати
Вчитель
Хто хоче вчитися - той буде вчитися. Хто не хоче вчитися - той не буде вчитися. Наша мета зробити так, щоб той хто не хоче вчитися, не заважав тому хто хоче вчитися. А це означає, що в школи потрібно повернути різки, як то було колись. Завдяки такому простому і дешевому в економічному плані стимулу, ми зможемо загнати дебілів на останні парти і змусимо сидіти їх тихо. Це відразу підвищить якість освіти в десятки разів.
Небайдужий
Для Вчитель: Це підвищить кількість вбивць, гвалтівників, крадіїв у десятки разів та кількість рабів у десятки разів, а якість освіти не підвищить зовсім.
Коментувати
Вчитель-КА
Фигня. Картинка всегда остаётся картинкой независимо от места нахождения (плакат диафильм презентация). Аналогично с заданиями. Если познавательные интересы ученика ограничены это ничего не даёт. Не вижу разницы в прочтении с листа и бумаги и переходе по ссылке с qr-кодом. И да - тесты зло. Они не дают системного видения проблемы. Списать или угадать - цель тестирующегося.
совесть
Парадокс шкільної освіти України в тому, що учнів переважно навчають ті, хто на Два покоління старший за них.
Симон
Для совесть: шо ти мелеш? В чому різниця в поколіннях: молоді думають про кохання, а старі про домовину? Так по-твоєму? Навчати завжди має старший, бо він мудріший.
Коментувати
1
Так дайте еще тестов у себя на сайте, а то мы уже все прошли. Только, плис, без опечаток!