Олена Князева: пост протесту проти скасування ЗНО

Вирішення проблеми рівня освіти старшокласників - не в псевдопіклуванні про випускників

Олена Князева: пост протесту проти скасування ЗНО

Автор: Олена Князева, учитель-методист, кандидат педагогічних наук.

Я не знаю, хто такий Снігур Тарас Вікторович, але текст петиції його авторства чудовий)), навіть чудасійний.

Петиція про скасування ЗНО.

У повітрі вже було, пам'ятаєте?

Автору петиції не завадить ознайомитися з рівнем освіти старшої школи будь якої цивілізованої країни, щоб зрозуміти: вирішення проблеми не в псевдопіклуванні про випускників, а в наступному:

  • профільна старша школа, в яку через ЗНО після 9-го;
  • після 11 ЗНО здають тільки ті, хто йде далі в університет;
  • ЗНО має перейти в електронну форму, навіть, якщо знадобиться збільшити кількість закритих завдань і пожертвувати відкритими;
  • університети (після реформування) мають мати право додаткових екзаменів;
  • школа має бути повністю відокремлена від процедури ЗНО, підготовка в рамках школи до ЗНО за рахунок ігнору обов'язкових предметів є неприпустимою;
  • учні мають доступ до бази завдань попередніх років, мають можливість вчитися на уроках, мають можливості ставити запитання на уроці. Готовність до ЗНО - відповідальність учня, який планує вчитися далі;
  • саме ЗНО потребує перегляду разом з переглядом об'єму предметів (наприклад, мову без літератури для непрофільних класів).

Перегляду, вдосконалення, але не скасування!

Не виключаю, що розпочалася кампанія на знищення ЗНО. Тоді, рівень «фаховості» петиції, як і справжність її автора, значення не має.

Навчальний процес - це робота з навчальними завданнями.

За роки життя ЗНО авторами створена безцінна база завдань.

Самі завдання адаптували наших учнів до практики завдань інших країн, що дозволяє їм успішно вчитися у закордонних вишах.

Немає потреби у поверненні до живих екзаменів, які були до ЗНО.

По-перше, це розпахане поле для корупції, а, по-друге, університети можуть «подсуєтіться» і організувати свої олімпіади, конкурси, проекти, гранти, як роблять у всьому світі, - вирощувати собі абітурієнта.

Посилання на чудасійну петицію про скасування ЗНО не ставлю, щоб не поширювати)).

Оригінал

Освіта.ua
18.09.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антон
А петиция то наберет заветные 25000, только как ее рассмотрят?! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/2531 Министры не издевайтесь над детьми, особенно над студентами училищ и колледжей
Антон
А кто думает о здоровье детей?! Мой сын студент колледжа изучает 4-5 специальных предметов в первом семестре по каждому их них масса лабораторных, семинаров, каждый день 4 пары! И он должен еще сдать ЗНО по трем предметам школьной программы! Объясните зачем??? Когда ему готовиться к ЗНО? У него математика раз в неделю, украинский язык и литература тоже один раз в неделю! Программы колледжа не приспособлены для сдачи ЗНО, пересмотрите программы, адаптируйте их к новым реалиям, а не стройте эксперименты на наших детях!
586
Для Антон: Ваш син не мусить здавати ЗНО на 200 балів. Він має лише підтвердити, що не є розумово відсталим. А набрати 100 балів дуже легко. Для цього особливої підготовки не потрібно. Спробуйте самі пройти он-лайн ЗНО і Ви переконаєтесь, що набрати 100 балів зовсім не важко навіть без підготовки.
Антон
100 баллов=4 балла в аттестате ? кому нужен такой аттестат?! Как преподаватель математики в высшей школе могу Вам сказать уверенно: среднестатистический выпускник школы в математических дисциплинах очень слаб! Среди моих студентов есть ученики ,сдавшие математику на 200 баллов, но к сожалению, эти ученики не имеют системных знаний в области математики и задачу по сборнику Сканави из группы Б, а тем более из раздела В не решат никогда!
Коментувати
Тетяна
Для викладача Університету ім. Шевченка. Ви прізвище своє напишіть, бажано реальне.
Для Тетяна:
Невже ви не зрозуміли його сарказму?
Коментувати
Тетяна
Я не знаю хто така Ольга Князєва, але перед тим як виставляти такі пости нехай сама складе три ЗНО і ознайомиться з самою процедурою і вимогами до ЗНО. А потім і пише пости на замовлення
ОленаАнтонівна
Для Тетяна: Хто така Ольга Князєва, і я не знаю,а от ОЛЕНА Князєва - вчитель біології, її учні переможці олімпіад різних рівнів, методист, автор зошитів з біології (дуже гарний, говорю як практик), проводить семінари, має активну життєву позицію. І я підтримую ЗНО, як і вона, і з яким пунктом її статті ви не погодитесь? Що в 11 клас треба брати не всіх підряд? Не брати тих, хто втикає в телефон всі уроки, а брати тільки спроможних вчитися? Що ЗНО треба здавати не всім? Що треба відокремити школу від ЗНО? Що треба переглядати зміст ЗНО?
Коментувати
Викладач університету ім.Шевченка
До запроваждення ЗНО, я з кожного абітурієнта за вступ брав мінімум 2 тисячі доларів США. Половину заносив декану і всі були задоволені. Тепер, через це паскудне ЗНО жоден (!) абітурієнт не дає мені навіть гривні. Одні збитки від цього ЗНО. А в що перетворився Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка? Раніше тут вчилися лише діти президентів, міністрів, депутатів. А зараз? Понаїхало якесь сільське жлобйо. Тобто тепер ми змушені безкоштовно приймати в наш елітний заклад усіляких голодранців тільки через те, що вони змогли добре здати ЗНО. Це просто якась ганьба...
ПОЛИНА
Для Викладач університету ім.Шевченка: Такой большой, а в сказки верите. Умудряются сотрудники Вузов и с ЗНО пропихнуть "нужного" абитуриета. А то, что творит МОН с ежегодным конкурсом при поступлении сродни Азаровскому:" Хватит скиглити, берить лопату и копайте". Им дети претендующие на бюджетное место, как зло, от которого надо избавится. Так что сказку о торжеств справедливости расскажите в другом месте.
Коментувати
Людмила
Мені сподобалася фраза про великі надбання за роки існування ЗНО і як можливо це не враховувати. А ЯК ЗНИЩИЛИ В ОДИН МОМЕНТ ПОПЕРЕДНІ НОПРАЦЮВАННЯ?! І про корупцію. ВОНА ЗАЛИШИЛАСЬ. Пані авторка живе не в нашому середовищі, якщо говорить, що це стане підґрунтям для її появи????
ЗНО бути!
За ЗНО обома руками й двома ногами як мама, як учитель, ук громадянин. Дитина, має змогу поступати, враховуючи свої можливості. Це єдиний шанс поступити дітям з малозабезпечених родин та отримати вищу освіту. Як учитель. Це змога реально батькам побачити результат успіхів своєї дитини. Не під тиском матеріальним, соціального статусі, посади , а побачити насправді. Як гадаєте, синочок ОТГ закінчить школу з медаллю чи ні? Авжеж "так", навіть якщо буде дуб-дерево. А так ЗНО покаже, що синочок голови знає на ")" балів, а дитина мати 5-ти дітей вступить за вишу і буде мати змогу отримати освіту. Як громадянин. Невже не страшно, коли лікують, ракують, вчать, виносять вирок ті хто не вміє до купи 2 сллова додати і не знає жодної формули? Може, достатньо ховати голову у пісок?
Студент
Ну давайте перерахуймо + і - ЗНО і що воно дає. Основний мінус це обмеження права на освіту яке чітко передбачено в Конституції, йдемо далі ви говорите про корупцію, а самі займаєтесь репетиторством ви ж не сплачуєте за це подататок в державу. Давайте копнем в самі тести, подивіться на грамотність і орфографію, в цих тестах наш Центр оцінювання якості освіти і науки України позорить сам себе. Подивіться на зміст коли ти здаєш тести не на володіння, і розуміння інформації чи її використання , а на її запам’ятовування. І ще одне питання вы ставите всім одну планку. Но у нас немає такого відсотку кваліфікованих викладачів які б могли навчити тіїє ж Англійської мови в селі, як у місті. І взагалі де в нас використовується іноземна мова. Зробіть тоде ще другою і третьою державною мовою Англійську й Німецьку. Якщо ми їй приділяємо стільки уваги. А рідній ні. І + ЗНО відсіювання студентів да це добре. Но не завжди відсіюються ті які нічого не знають. В більшості випадків це ті які вчились.
Для Студент:
Ще раз прочитай написане тобою. Можливо, зрозумієш, що й української мови ти не знаєш.
эксперт
ДЛЯ "для студент": Зато мы видим, что вы кроме мовы своей больше ничего не знаете и знать не хотите.
Для эксперт:
Дурень ти, а не експерт.
Коментувати
Учитель
Давайте приймати в університети всіх дебілів підряд. Взагалі без ЗНО. Адже наша освіта ще недостатньо деградувала. У нас президент - клоун, а треба щоб був клоун-педофіл!
Для Учитель:
Ваша пропозиція не є новою. МАУП постійно набирає студентів без ЗНО. Зокрема, й два керівники уряду (попередній і теперішній) вищу освіту здобували в цьому закладі. Чого навчились - судіть самі.
Коментувати
Володимир
По результатам ЗНО навіщо рейтиги складають? Щоб розвивати рейтингоманію і збочення навкругЗНО...
Вікторія
В багатьох розвинених країнах світу немає ЗНО. Іспитів немає взагалі. Людей приймають до університетів. Ті, хто навчаються – залишаються, а ті які ні – вибувають з університету. Такий варіант найкращий для тих, хто дійсно хоче вчитися. Через ЗНО діти стають самогубцями, отямтесь!!! А тепер ще і четвертий предмет додали. І дітям прив’язали те, що без ЗНО вони НІХТО.
mmm
Для Вікторія: Для Учитель: бред, ви щось почули одним ухом, половиною мозку додумали.на першому курсі вчатьця всі, але не всі тягнут. ось вони і вилітають.
Коментувати
Анна
Все верно, ЗНО вроде бы нужно - предотвращение коррупции. Но несправедливость кроется вот еще в чем. Есть дети БОЛЕЕ способные из бедных семей, проигрывающие перед детьми из богатых семей, которых поднатаскали няньки-репетиторы и поэтому они показывают более высокие баллы и занимают лучшие места. И только потом, учеба в ВУЗе все ставит на свои места. Про это когда-то говорила Гриневич - должен еще быть тест на интеллект, к которому нельзя подготовиться. Детей с высоким IQ нужно выявлять и учить вне зависимости от того как он знает предметы
Лара
Для Анна: І де ж це в світі існує рівність між бідними і багатими? Якщо бідний, то вчися і знай своє місце, як би жорстоко це не звучало, але потрібно дивитись на світ без рожевих окулярів.
Вы в своём уме?
Для Анна: какое выявлять? как учить выявленное, если оно пустоголовое? Вот ведь
mmm
Для Вы в своём уме?: а может то учител не нашел подход? назвать пустоголовим - самое легкое
Коментувати
Рябіїк Тетяна
Підтримую скасування не ЗНО з математики, а обов’язкової ДПА з математики!!! Неможливо настільки спростити програму рівня стандарту з алгебри та геометрії, щоб реально вивчити ці предмети за ТРИ години на тиждень і успішно здати ДПА. Стверджую як вчитель, який працює і прагне навчити дітей.
Гість
Для Рябіїк Тетяна: Ось бачите Ви викладач і переживаєте за учнів а у моєї доньки така вчителька була що на уроки не ходила аколи прийшлось ДПА здавати у 9 класі то ще обізвала дітей дебілами
Коментувати
sin
На мій погляд, ЗНО дозволяє виявити корупцію в школах. Золота медаль, завищення оцінок - все коштує грошей. Нехай такі "ПОДКУП-альщики" учителів платять і далі - оплачуючи по кожному предмету ЗНО. Отримуємо поповнення бюджету, а МОН нехай АНАЛІЗУЄ в яких школах зашкалює корупція.
cos
Ось петиція тут знаходиться на сайті Президента петиція тут знаходиться на сайті Президента Украіни, в якій пропонується ЗНО для депутатів та чиновників. https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/2531
Наталія
Для вступу ЗНО потрібно, але предмети які мають абітурієнти здавати мають визначати університети і ніяких обов’язкових математики , іноземних.... ( обов’язковою має бути лише укр мова, і то без таких завдань, як фактичний розбір....)
Галина
Для Наталія: вже так було. в 2017 році від цього відмовились. Бо виходило, що діти не могли вибрати одну спеціальність в різних вишах оскільки в кожен потрібно було здавати різні ЗНО. це порушувало права абітурієнтів, оскільки більше ніж 4 ЗНО здавати не можна. Наприклад перелік предметів на мед. був в різни університетиі історія і математика і фізика і хімія. А ще ж не забувайте, про обов’язкове ЗНО з укр. мови.
Коментувати
Галя
Безумовно, ЗНО потрібне. Я виховую 5дітей, можливості давати хабарі не має.моя дитина поступила в медичний університет і вчиться на державній формі навчання. Колись для моєї сім’ї це була б фантастика, а завдяки ЗНО стало реальністю. Звичайно, що потрібно ЗНО відмежувати від ДПА,нехай діти здають його в школі так,як було раніше. Так вони мають перед собою перелік завдань , а на ЗНО йдуть і бояться тієї невідомості, розгублюються. Хача, насправді, можуть мати великі ґрунтовні знання.
Іван
Після 11-го класу ЗНО здають НЕ ТІЛЬКИ ті, хто йде далі в університет, а буквально всі, навіть ті, хто всупають у закорднні університети або не вступають взагалі: з трьох предметів ЗНО зараховують як ДПА. А це зайве, особливо для тих, у кого низький рівень знань, для них це пуста трата державних коштів. А якщо університети будуть мати право додаткових екзаменів - тоді і ЗНО не потрібне, корупція буде на найвищому рівні
Wertuta
Для Іван: а Зно - не корупція?? Тисячі фактів...
Олена
покажіть усю тисячу. Дайте посилання. Моя дитина змогла вступити до престижного вишу на бюджет лише завдяки системі ЗНО. Багатенькі впливові, але ліниві однокласникипішли на контракт. Це шанс для простих людей і дітей, які ХОЧУТЬ учитися, МОТИВОВАНІ, бо в них немає тачки, годинника, шмоття з закордону. А петицію, мабуть, створив тато, який боїться, що не зможе купити...
Людмила
Головне-потім влаштуватися за фахом працювати. Це стає проблемою. А от ті, що пройшли за контрактом, легко знаходять роботу(все ж за тим "контрактом"). справжніми фахівцями держава не хоче наповнюватися.
Коментувати
Спец Фах
Зно - це зброя в руках дурнів. Наше Мон - це суцільні ідіоти. Вони спаплюжили цю ідею, яка стосувалася лише прозорого механізму вступу до внз. Почали придумувати всяку херню: єві, піднімати бали, сунути зно на вступ до магістратури.. В школі слід відновити зрозумілу систему оцінювання, середній бал підняти до 30% вступного... Всі завдання Зно мусять бути з відкритою частиною...
Віктор
Здається, автор блогу не до кінця розуміє, що таке відкриті завдання, якщо збирається ними нехтувати. До відкритих завдань відносяться не лише об’ємні тексти, а й завдання, в яких просто потрібно вписати свій варіант відповіді (число чи слово). І саме вони краще демонструють рівень знань, ніж завдання на вгадування правильної відковіді з кількох варіантів. При цьому не виникає особливих проблем з електронною перевіркою. І друге: речення "Немає потреби у поверненні до живих екзаменів, які були до ЗНО." та "університети (після реформування) мають мати право додаткових екзаменів" в деякій мірі суперечливі. І дивує, що те, що у всьому світі університети роблять (вирощують своїх абітурієнтів), чомусь в автора називається "подсуєтіться" і пахне корупцією.
serj
Для Віктор: Мабуть сплутала відкриту та розгорнуту відповіді
Коментувати