Тетяна Сердечна: для чого потрібен репетитор дитині?

Три-чотири предмети на ЗНО мотивують учнів НЕ відвідувати інші заняття, займаючись із репетиторами

Тетяна Сердечна: для чого потрібен репетитор дитині?

Автор: Тетяна Сердечна, учитель.

Репетиторів наймають дітям вже з другого класу для того, аби ті встигали в школі з іноземної мови та математики.

Для чого потрібен репетитор дитині? З мого погляду, він просто-на-просто збільшує час, який дитина витрачає на засвоєння предмету.

Тобто, якщо взяти середньостатистичного учня радянської школи, роках у 70х - 80х, то при ретельному виконання домашніх тренувальних вправ та запам’ятовуванні теорії, учень встигав на той бал, на який спроможний його мозок.

Сьогодні у нас дві ситуації. Одна з них - шалений темп запропонованих програм. Друга - потреба батьків у високих балах їх дітей. Спробувати зменшити швидкість , запропонованого для вивчення основ наук, темпу й подивитися на результат.

Певно, що швидкість темпу можна зменшити, лишень прибравши програми предмети розмовного жанру а-ля ОБЖ+. У такому випадку залишаться наукоємні предмети (у програму яких можна вписати й теми ОБЖ) та предмети художньо-естетичного напрямку. Можна прибрати й трудове навчання, оскільки за останні роки то зайва трата дитячого часу й батьківських грошей, та вкладання дітям в голови моделі поведінки, коли батьки або купують поробки, або роблять їх замість дітей.

Щодо старших класів. Три-чотири предмети на ЗНО, певно, що мотивують учнів НЕ відвідувати інші шкільні заняття, займаючись із репетиторами. Але в цьому ховається інша проблема. Учні, які звикли працювати із нянькою-репетитором, та всього лишень над трьома - чотирма предметами, потрапивши до ВНЗ, де репетиторів немає, і предметів значно більше вже на першому курсі, чи здатні будуть до самостійної роботи?

Можливо, є раціональним запровадити іспит, у якому учні - випускники старшої школи, демонстрували б знання основних наукоємних предметів. ЗА результатами цього іспиту вони отримували б документ про освіту та направлялися до обраних ВНЗ, якщо виграли конкурс.

Оригінал

Освіта.ua
16.09.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
Раньше, при СССР, не было столько тематических аттестаций по предметам "разговорного жанра". Параграф по истории прошли - даты можно забыть. Спрашивали два раза в четверти. Оценка есть - сиди спокойно. А сейчас что? Все время нужно перекапывать, вспоминать информацию месячной давности чтобы сдать очередную контрольную - органы какого-нибудь моллюска, климат Южной Америки, даты с точностью до дня событий 12 века, формулы 20 кислотных остатков вообще знать на зубок! Дети перегружены ерундой, необходимостью запоминать ту информацию, которую можно найти в интернете... Да и предметов "разговорного жанра" сейчас нет - все контрольные письменные...
Анна
Полностью поддерживаю автора статьи. А еще хочу добавить, что мне очень нравится то, как делают, например, поляки: в ВУЗы принимают всех подряд, а потом на сессии - неспособные учиться вылетают.
Людмила
Для Анна: всех не принимают надо сдать матуру,а ее не сдают 30-40% поляков
Коментувати
спец
Репетитори потрібні ще й тому, що не в усіх школах є висококваліфіковані вчителі-предметники. Учитель трудового навчання, якому директор надав 24 години математики не дасть того, що репетитор при підготовці до ЗНО. Дійсно, при СРСР такі речі не допускались.
Родион
Трудове навчання залишити лише в початкових класах. В інших - цим потрібно займатись в гуртках, клубах по інтересах і т. д. Абсурдно вчити всіх вишиванню хрестиком, чи обробці металу.
Олексій
Да перевантажені діти трудовим навчанням, художньою культурою, європейськими виборами та іншими "непотрібними" предметами. А ще потрібно відмінити фізику, алгебру, хімію. А навіщо розумні люди в державі де міністри з купленими дипломами. Досить початкової школи, а після її закінчення диплом на аукціоні купи і йди працювати. Дореформувалися...
СССР - лучшая система в мире
Замечательный подход! Всё как было в СССР! Ничего нового. Я поддерживаю- вернуть нормальные( отличные) программы СССР и учебники вместе с ними, просто АДАПТИРОВАТЬ под современность! Да только кто ж разрешит- выгоднее же отмывать кучу денег на всём " новом" . И экзамены как в СССР ввести.
Виктория
Для СССР - лучшая система в мире: По поводу программ и учебников поддерживаю. А по поводу вернуть экзамены нет. К сожалению экзамен, как это было раньше, предполагает коррупционные риски, хотя и система ЗНО несовоершенство.
Небайдужий
Для СССР - лучшая система в мире: Ваша "найкраща система" розвалилася вже як 30 років назад.
Коментувати