К. Спітковська: чому все важче утримувати вчителів

Ми друзі, ми наставники, ми партнери для наших учнів і батьків, але ми - не обслуговуючий персонал

К. Спітковська: чому все важче утримувати вчителів

Автор: Катерина Спітковська, директор гімназії №107 «Введенська».

Вся стрічка ФБ заповнена вакансіями по школах Києва.

Все важче утримувати вчителів: молодь має набагато більше пропозицій, за які чіпляється, бо отримуватиме вдвічі ( мінімум) більше, ніж у державних школах.

Все важче знаходити вчителів, бо вони не розглядають державну школу, як місце заробітку, і просто не йдуть туди працювати. А ще багато втомились від зневаги суспільства і зневіри через це в собі...

І не треба думати, що ті, хто лишається, не йдуть, бо нікому не потрібні. Вони просто прикипають до дітей, колективу, місця, спогадів, шкільних коридорів, подвір‘я, друзів, до класних кімнат, до уроків, до перерв, коли треба почергувати в коридорі, віддати якусь інформацію заступнику, а потім перед початком уроку випити холодну каву- чай ще з минулої перерви і почати урок, до дитячих історій, до підготовки до свят і до посиденьок після них - хто до чого, але лишаються.

Нам, освітянам, треба ще так багато міняти і самим мінятися, але ніхто не заперечить, що зміни є! Ми змінюємося, ми розвиваємось, ми прагнемо, ми розуміємо зміну поколінь швидше, ніж будь- хто, бо ми на вчительській передовій щодня. Ми віримо, ми радіємо і з оптимізмом завжди дивимось у майбутнє, бо майбутнє- це наші учні сьогодні, тому ми не можемо не вірити в них!

Бути Вчителем і лишатися ним в серцях учнів через десятиліття - це найкраще, що може статися з людиною! І таких вчителів більшість.

Пропоную вважати немодним тролити вчителів, висміювати їх, роблячи « великими історіями ганьби» собі імена і піаритись на цьому. Той, хто ганьбить Вчительство, грає проти освіти і проти майбутнього України.

Пропоную нарешті почати з повагою ставитись до тих, хто серед мільйонів аргументів піти, знаходить один - лишитись! І я не хочу слухати ,що повагу треба заслужити, довести.

Це має стати світоглядною позицією кожного українця - повага до Вчителя!

Оригінал

Освіта.ua
20.08.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
марина
Если все бросим школу и уйдем, кто будет учить наших детей они никому не нужны кроме нас . Учить мы должны их хорошо , что мы и делаем.
гість
джерело всіх знань на селі,а також у світі- тільки бозя,та інтернет, як велика бібліотека потрібної і, часто неякісної інформації.А задача учителя донести до відома дітей,батьків, яжематів, батькососів державні вимоги до предмета на даному етапі розвитку освіти,допомогти всім бажаючим( і не дуже) вчитися,якщо вдається, робити це з творчим підходом. А особлива повага- її ніхто не вимагає. Вавкоголові є у всіх професіях,не думаю, що тільки серед вчителів(можливо у вчителів найменше,хто перевіряв?)
Вікторія Кот
Яке ставлення заслужили - таке й отримали. Є безліч достойних вчителів - і їх поважають. Так само, як поважають професійного монтажника, юриста, сантехніка чи менеджера. Не більше й не менше. Бо вчитель - це така ж професія, як і всі інші. Не треба себе піднімати вище за інших; не треба вимагати, щоб вас боготворили просто за те, що ви вчитель; треба просто нормально виконувати свою роботу - і вас будуть поважати. Все просто.
Небайдужий
Для Вікторія Кот: Аж так поважають, що платять таку саму зар.плату.
Анна
Для Вікторія Кот: Поддерживаю на все 100%. А особенного уважения им хочется, потому как они отождествляют себя с учителями, что были ранее, когда учитель был "единственным источником знаний на селе". Теперь, сами знаете, сколько информации можно получить из интернета. Сейчас учитель, в основном, не учит, а берется просто проверять знания, задалбывает бесконечными контрольными и рефератами, сам при этом зачастую не владеет предметом - отсюда и неуважение...
Андрій Шептицький
Позвольте оспорить. Ваша позиция субъективна и однобока. Сейчас информации безграничное количество. Да и собрана она в одном месте. Только дети из-за этой самой простоты и не могут банальный материал найти и скомпоновать. Выделить основное, среди мусора. Не умеют. Что касается поиска более серьёзных источников, то если их нет в интернете, значит их в принципе не существует. Таким образом поиском информации занимается Мама, потому что она может. Родители стали забывать, что в учебно-воспитательном процессе принимают не малое значение, особенно в синергии со школой. А не в противостояниях с ней. Зачастую Школа для современных родителей - приют, куда можно сдать ребёнка, пока занят. «Ведь там ничему не научат, все равно потом 3-5 репетиторов наймём». Ну и третий фактор - уважение государства. Работая 10 лет в столичном заведении с рейтингом топ 10 (хотя кто же смотрит на них, а нет, смотрят), имея высшую категорию и звание, имеем ЗП равное грузчику или мерчендайзеру без ВО. Занавес.
Коментувати
Філь ольга
Привіт, ми вже 28 років чуємо перед 1 вересня схожі висловлювання про повагу до вчителя ІТ. Д., але допоки вчитель єза свою працю отримувати менше, ніж його учні(депутати, чиновники, іністри, посудомийки...) НІЧОГО КРІМ ОКОЗАМИЛЮВАННЯ В ОСВІТІ ми не отримаємо. На жаль нова влада почала з того самого:підняття собі неовітченим зарплатні до 50000грн.,а вчитель 5000грн.основна проблема залишилася:квіти на 1 вересня, чи благочинність. Вся вчительську праця-це суцільна благочинність
Tet-a-tet
Чому п.Співаковський не нарікає на брак вчителів? Скільки треба покласти на лапу проректору,щоб викладати у ВНЗ? Скільки витрат потребує захист дисертації? Вчителів не потрібно ганьбити, їх працю потрібно справедливо оплачувати,як працю муляра чи зварювальника. І перестати їх повчати, як потрібно викладати свій предмет, якщо вже видали диплом. Або не видавайте, поки студент не здасть усе як слід. З оптимізмом у майбутнє можна дивитися і в монастирі, це питання вибору. Але прикро, що для того, щоб бути щасливим в ролі вчителя треба йти на самопожертву. За Батьківщину, за свободу, за права людей так, а за право працювати ніяк не згоден. Це Конституційне право людини, чи не так?
Профі
Для Tet-a-tet: ти повний телепень, таку херню верзеш на виші!!??
SexyCucumber
Херню на виші? Не бачу я тут херні, що про захист дисертації, що про роботу там, - цілком правдиві питання (якщо це не стосується, звісно, родичів і друзів керівництва).
Коментувати
Vladimir
Український вчитель це тухла відрижка совдепії. Працює як кінь, а отримує мізерні гроші. Наголос на і. Безправний раб, який залежить не лише від держави, а від панів (адміністрації школи). Придумали купу бумаг, портфоліо, відкриті уроки. А коли дітей навчати. Показуха. Окрім того школа- це віддзеркалення тих процесів, які роздирають суспільство. Розшарування серед учнів по достатку батьків. У того гаджет за 15 тищ, а у сина чи доньки бюджетний. Діти починають тиснути на батьків. Те ж саме стосується одягу. Дисципліна. Процвітає таке ганебне явище як булінг. Чому учні не реагують на зауваження вчителя, коли на уроках граються в ігри, використовуючи мобільні. Конфліктують. Інтерес до навчання відсутній. Така кількість дисциплін, частина яких нікому не потрібна. Діти не встигають засвоювати. Те ж саме стосується технікумів. Міністершу негайно виганяти. Потрібно піднімати роль профспфлкових організацій, щоб були незалежні і захищали права викладачів. Раз у 5 років робити переатестацію керівників навчальних закладів. Розривати контракт з керівниками хамами. Я вже не раз пропонував- зарплату вчителя прирівняти до середньої по країні і щороку її перераховувати. А потім встановлювати надбавки за стаж. Ніяких 1,5 ставки. Ставка 720 год. і при сприятливих умовах додатково 20% до ставки.Лише після цього можна думати про кадрову політику. Педуніверситети. Коли буде пристойна зарплатня у вчителя, потрібно збільшити кількість балів, для прийому до навчальних педагогічних закладів. Спілкуючись із директорами шкіл, вони стверджують, що після закінчення пед. закладів, приходять випускники, які не володіють достатнім запасом знань, щоб викладати на якісному рівні.
Tet-a-tet
Для Vladimir: Те саме писали вчителі і 5, і 7, і 15 років тому, а віз і нині там. Зате маємо право мати право, тим і тішмося. Думаєте новий президент і уряд щось змінять? Дзуськи, знову 5 років будуть нам вішати довгу локшину на вуха, оскільки більше нічого повісити не зможуть. Суспільство не зацікавлене у якісній сучасній освіті, особливо місцеві чиновники при кормушках. 28 років не можемо їх від них відірвати, невже станеться чудо? А щодо педвишів, то це вже історія з бородою. Як роздавали дипломи усім підряд, так і роздають. Ви десь бачили, щоб слабкого студента залишили на другий рік? У Європі так, у нас це називається розбазарювання бюджетних коштів. Яка політика, такий ї результат.
Педагог
При Союзі ми були людьми, то Ви зараз затички в олігархів!
Vlad
Для Педагог: Не смішно.
Коментувати
Екатерина
Травля вчителів починається з наказів інспекторів райво це зробити. Я працюю в сільський малокомплектній школі. У 2015/2016 році я розробила методику і підготувала БЕЗКОШТОВНО до міжнародних іспитів КЕТ двох учнів 7 і 8 класу, які отримали сертифікати. Райво вимагало зірвати участь у іспитах. Не змогли . Тоді об’явили по селу, що це афера. А це село! Я склала ВСІ іспити ТКТ. В нашому сільському районі тільки одна методистка спромоглась скласти 1 модуль туж відмітку, що і я(band3), математик за фахом. Не можуть, тому що хабар не працює. Райво організувало протест батьків, з вимогою мене відсторонити від праці у школі. Це був жах! Я склала ТКТ YL ще у 2015. За 80 хвилин треба дати відповідь на 80 запитань. Але в молодших класах я не викладаю ЕdEra - ці 80 запитань переклали на українську, розбили на 6 модулів, кожен модуль розжували. І... НУШ починається з лжи. Подивиться на час відповіді. Вчителі разом, перебором знаходили вірну відповідь.
Наталья
Для Екатерина: знакома с edEra.куча ошибок
Коментувати