Віктор Громовий: принижені та зневажені педагоги

Принижені та зневажені — це нинішнє реальне становище і соціальне самопочуття українського вчительства

Віктор Громовий: принижені та зневажені педагоги

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Принижені та зневажені — це не назва роману російського письменника Федора Достоєвського. Це нинішнє реальне становище і соціальне самопочуття українського вчительства.

Цей пост має 2,7 тис. поширень за одну добу. Які ще потрібні докази відсутності реальних змін у соціальному становищі сіячів «розумного, доброго, вічного»?

Така ситуація є наслідком удавано-потішної дебюрократизації, збереження пострадянської «вертикалі» управління та дикої сваволі місцевих «божків», деградації директорського корпусу, потурання мутній агресивній хвилі навколо школи та вчителя тощо. Попри гучні декларації й демонстративні акції, вчительство залишається найбільш пригнобленою та упослідженою верствою населення України.

А у пересічних громадян навмисне культивується ось таке бачення школи та нашої професійної спільноти: «На моє міцніюче з року в рік переконання, освітяни — це один з найбільш шкідливих класів нашого суспільства. Чи знаєте ви, що в Україні працює 500 000 шкільних вчителів? Це більше, ніж горезвісних ментів. Вічно ниючих про тяжке життя — при тому, що потік бажаючих навчатися в «педах» не вичерпується, влаштуватися в школу в місті практично нереально, а вчителів-пенсіонерів зі шкіл виносять тільки в останню путь. Я вже давно стверджую, що Школа — це не інститут середньої освіти дітей, це навіть не «камера схову» для дітей на час, допоки батьки на роботі. Ні, насамперед Школа — це система працевлаштування осіб, мало на що здатних в іншому житті, і тому особливо лояльних діючій на даний момент владі».

Як бачимо, у нас саме «учілки» і «менти» є найненависнішими соціальними групами.

Утім, щодо останніх ситуація дещо поліпшується, бо таки є нова поліція і є серйозні зусилля щодо ребрендингу цієї служби. На жаль, майже нічого не зроблено заради того, щоб супутником нової української школи став новий привабливий образ вчителя.

У нашому хворому соціумі школа і вчитель продовжують відігравати компенсаторську роль (такий собі колективний «хлопчик для биття»). «Маленького українця» у нас всюди принижують і гноблять. Єдине місце, де він може себе відчути королем (вою) - це школа. Тож, наші співгромадяни потоптатися по слабшому нагоди не втрачають...

Як казав перший президент, маємо, що маємо…

Зайве доводити, що ні нової, ні старої української школи не буде без вільного, впевненого в собі, розкріпаченого, високопрофесійного, матеріально забезпеченого, гордого і чесного українського вчителя!

Оригінал

Освіта.ua
09.08.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Васильович
Пан Громовий сказав "А" і забув про "Б". Чому в школах працюють вчителі-пенсіонери? Бо вони за 30-40 років роботи отримали "достойну пенсію" на яку не проживеш. Якщо говорити про поліцію то там з розмірами пенсій ЗНАЧНО КРАЩЕ і йдуть на пенсію із 35-40 років. Тому не потрібно ображати людей пане Громовий.
Володимир
«Дитиноцентризм» Хто освітою керує, Заодно, її гальмує? Із сусіднього села Керувать в район прийшла. *** Недостатньо професійна, Але дуже амбіційна. І начальницькі прийоми, Як фашистські, нам відомі. *** Учні в нас неприбуткові, Більш того, вони збиткові. То навіщо так багато В класи треба їм давати? *** Є в освіті свій бюджет – Найтаємніший секрет. Там свої економісти Роблять так, щоб було чисто. *** Щоб відкати не марніли, Як амброзія, рясніли, А начальниця жила Добре. Пахла і цвіла. *** Хай мовчить собі профспілка, Мов коров’яча гомілка. Щоб гнобити помагала, Обкраданню потакала. *** А коли незгодний хтось, Щоб начальству так жилось, То прийоми деструктивні Будуть дуже ефективні. *** Тут газлайтинг і погрози Та приховані загрози, Дресування і проекція, І ще наклепів інфекція. *** Все робила це вона За підтримки пахана. «Солідарність» десь пропала – То вона «слугою» стала.
Остап
Вы сочинили и напечатали в своем умном соченении, как сказал мне о. Герасим, что будто бы на самом величайшем светиле, на солнце, есть черные пятнушки. Этого не может быть, потому что этого не может быть никогда. Как Вы могли видеть на солнце пятны, если на солнце нельзя глядеть простыми человеческими глазами, и для чего на нем пятны, если и без них можно обойтиться? Из какого мокрого тела сделаны эти самые пятны, если они не сгорают? Может быть по-вашему и рыбы живут на солнце? Извените меня дурмана ядовитого, что так глупо съострил! Ужасно я предан науке!
умник
Для Остап: первый раз вижу, что-бы Чехову поставили минус
Коментувати
Олександр
Принижені та зневажені владою у злиденій країні. У компенсаційний пакет голови НАК Нафтогазу Коболєва входять премії, які розраховують у відсотках до місячного посадового окладу: квартальна премія за рік – 24 млн 984 тис. грн; річна премія за досягнення цілей і головних показників – 24 млн 984 тис. грн; премія за реалізацію цілей середньострокових проектів (від одного до трьох років) – 24 млн 984 тис. грн; премія за особливі досягнення – 12 млн 492 тис. грн; премія за реалізацію цілей у довгострокових проектах (від трьох до п’яти років) – 12 млн 492 тис. грн; матеріальна допомога на оздоровлення – 1 млн 249 тис. 200 грн. У 2018 році середньомісячна зарплата Коболєва становила 2,134 млн грн.
Екатерина
Самое главное - высокопрофессиональный учитель. Те, у кого куплены дипломы, те, кто купил себе категории и должности не имеют ни чести ни достоинства. Они готовы врать, изворачиваться, убивать. И их жертвой становятся высокопрофессиональные учителя. Вспомним волну "самоубийств" учителей, прокатившейся по Украине. Все эти преступления были совершены под копирку. Действующие лица - безграмотные и недалекие люди, которые не понимают, что бесплатный сыр только в мышеловки. Если им за преступления продают машину за символическую цену, дают категории, то это не с проста. До тех пор, пока безграмотный чиновник может прийти на урок к учителю и унижать и уничтожать его, зная, что все сойдет с рук, ничего хорошего нашу школу не ждет
Роман
НУ добре, раз вже згадали Достоєвського, то в тому ж ключі: автор відповів (принаймні спробував) на одне з "ключових" питань - "Кто віноват". А на друге - "Что дєлать" - відповіді я не побачив. То нащо було знову переливати з пустого в порожнє? Так кожен може. А конструктивні пропозиції де?
Володимир
Для Роман: Достоєвського переплутали з Чернишевським. Буває...
Коментувати
Арсен
Витя ты же сам был директором.Особых звезд не снимал.А сейчас--деградації директорського корпусу- вчителів-пенсіонерів зі шкіл виносять тільки в останню путь.Ну дали тебе Заслуженого.Уважай своих коллег не троли.Да и в родной твоей Н.ПРАГЕ о тебе отзывы не очень .И ты что большой эксперт и твое слово последнее и сомнению не подлежит.На грешную землю спуситсь.
Eugen Zimmermann
Для Арсен: про песіонерів - то була цитата з публікації у ЖЖці. Сходи почитай, там у людини приступ взаємовиключних параграфів.
Коментувати
Остап
Егорушка, сам не зная зачем, рванулся с места и полетел из комнат. Когда он выбежал за ворота, Иван Иваныч и о. Христофор, помахивая – первый палкой с крючком, второй посохом, поворачивали уже за угол. Егорушка почувствовал, что с этими людьми для него исчезло навсегда, как дым, всё то, что до сих пор было пережито; он опустился в изнеможении на лавочку и горькими слезами приветствовал новую, неведомую жизнь, которая теперь начиналась для него… Какова-то будет эта жизнь?
Tetiana Shilo
Почекайте-почекайте, ще десь через тиждень запустять щорічну пісеньку про те, що треба вітати вчителя не букетом, а жертовним сертифікатом. Ото вже в черговий раз наслухаємося які ці вчителі зажерливі та безсовісні. І так вже декілька років поспіль перед 1 вересня, та днем учителя на цьому ж таки освітньому сайті.
Vlad
Для Вчительки, Івана Івановича та інших. Ну що ви пишете про вакансії в школах. Не забирайте хліб у тих, кому пенсіонери не дають працювати. Під школами і відділами освіти черги молодих вчителів усіх спеціальностей. Найбільше вчителів фізики, хімії, математики. Але в школах кляті пенсіонери зайняли кругову оборону, що не прорвешся. (Вчитель фізики, стаж 50 років, своє місце звільнив, займайте.)
Петро Іванович
Для Vlad: У якому місті чи районі такі черги? Підкажіть тим, хто в чергах, хай їдуть туди де вакансій багато. Зайдіть на сайти оласних, міських управлінь освіти і ви побачите скільки вакансій.
Іван Іванович
Для Vlad: цікаво,в якому місті чи селищі такі дива з чергами відбуваються? Чи це не в Україні?
Ирина
Приіздіть до Києва- немає вчителів інформатики, фізики, математики, англ.мови, молодших класів. За гроші, що платять і за звітність, яку хочуть зверху, ніхто не йде!
Коментувати
Володимир
Не треба було введити поняття "освітні послуги". Узаконили "служіння" на рівні нормативно-правових документів і "диву дивуються". Вчитель став обслуговуючим персоналом. Ви цього статусу прагнули? Для Вчителя. Де ви були донині, шановні керманичі? Перестаньте кричати на весь інтернет про поганого вчителя, низьку якість освіти і т.д., а працюйте на совість. Добра газдиня не виносить сміття з хати, а бере ганчірку і прибирає. З неї люди не сміються. У нас лікарчуки вже долікували освіту до реанімації своїм глузуванням, негативом і брудом. Ось на чому тримається їх імідж. Чи не вони допустили такий стан справ в освіті? А тепер реформують, добивають освіту. Схаменіться.
Вчителька
У нашій школі ( приблизно 100 вчителів) завжди за години дерли очі, усім хотілося побільше. Цього року нонсенс: адміністрація спочатку пропонувала години, а зараз змушує брати, і люди відмовляються. Масово відмовляються від класного керівництва- у класах по 30-35 учнів. Вчителів математики і фізики « днем с огнем не сыщеш». Одна фізичка змушена взяти усю фізику - 39 годин, може вона фізично когось чомусь навчити. От години є , а ніхто їх не хапає. Робіть висновки. Скоро ВЕЛИКІ БАТЬКИ і ЧИНОВНИКИ будуть самі вчити- вони ж краще знають як правильно вчити дітей!!!
Антон
Для Вчителька: Абсолютна правда!!! У нашій школі за час відпусток розрахувалось 4 вчителя і одна вчителька пішла у декретну відпустку.Чи буде їх кимось замінити? Сумніваюсь....Адже вчителів інформатики, іноземної мови, фізкультури знайти нелегко.В школі працює 46 вчителів. Критики, хто бажає в школу??? Запропонував випускниці своїй, що закінчила педвуз, іти до нас на роботу то вона сказала, що краще піде у супермаркет і буде на касі мати 8 -9 тисяч гривень, ніж працюватиме у школі з сучасними дітьми і отримуватиме вдвічі менше. Ось таі реалії...
Іван Іванович
Для Антон: така ж історія і у нас в школі. Молоді нема взагалі. Ніхто не хоче кращі роки життя віддати статусу" молодий викладач" і зарплаті нижче плінтуса.
Антон
Івану Івановичу. Той, хто працює ще з радянських часів у школі, добре памятає, як колись випускників вузів направляли на роботу у далечінь, у найвіддаленіші місця і всі там працювали. Ніхто не міг відмовитись, взяти відкріплення. Я теж пройшов через це.Але спогади найкращі залишились.Прийшов на роботу - дали підйомні 120 крб. Зарплату першу отримав-стільки ж. Забезпечили житлом, за компослуги платила сільська рада. Ставлення у місцевих людей до вчителя, як до Бога.Вчитель був у селі дуже поважною людиною(хоч було мені 22 роки).А головне - держава стояла горою за вчителя... А що маємо сьогодні? Держава не захищає, допомагає паплюжити вчителя, батьки поваги до вчителя не мають, зарплата мізерна, житла нема. Молодь не піде до школи до тих пір, поки держава не оцінить належним чином вчителя, бо часи змінились. Ніхто з молодих не захоче жертвувати собою заради когось.Менталітет, світогляд не той. Ви згідні?
Коментувати
Witalina
Вакансій вчителів хоч греблю гати у кожному містіі , про райони і говорити нічого. Математику читають вчителі початкових класів і ті, кому за 60+ і не тільки математику.
Марина
Не згодна з тим, що не можна в місці працевлаштуватися.Може в Києві та і є...Працюю у м. ХАРКОВІ, так от вакансій повно.І це реальність!В нашій школі РІК не було вчителя математики (30годин).Схожа ситуація по всьому місту. Молоді випускники категорично не хочуть йти працювати в школу, бо зарплатня мізерна. Вони підуть працювати у магазини, колцентри і т.д, бо там зарплатня набагато вище, ніж у спеціаліста, який тільки закінчив ВУЗ.Це реальність!Тому, якщо Ви особисто не знаєте куди влаштувати випускників педу, запрошуємо в наше місто....Всім знайдеться робота....
Іван Іванович
Для Марина: примусово,хіба що. Не хочуть молоді люди себе кидати на кілька років у жебрацтво. В такому віці люди родиною обзаводяться,а хто ж на такі кошти сам- один вижити зможе? От і йдуть туди,де можна в 2-3 рази більше отримати. Туди,де ніхто не буде вимагати теки непотрібної писанини,мотати нерви " ображеними діточками",принижати ні за що.
Коментувати
Cirius
"Зневажені та принижені вчителі." І це каже людина, яка приклала стільки зусиль для компрометації вчительської професії. У п. Громового щось погано з пам’яттю, коли він вирішив раптом пожаліти нас. Мабуть старість прийшла і на душі з’явилося почуття провини?
Для Cirius:
Звернув увагу, що на цьому лжеосвітньому сайті, який пропагує зневагу до професії вчмтеля, зате без міри рекламує КУК та МАУП, надто вже захищать Громового від справедливої критики. А може Вікторові і справді треба задуматися, чи правильно він поступає? Диму без вогню не буває, то ж чомусь людям не подобається його писанина, яга грунтується на зверхності над педагогами.
Коментувати
Админу
Велике прохання дозволяти писати коменти тільки зареєстрованим особам. Розвелася різна шантропа і тролять через ТOR абр VPN різною чепухою.
Катя
Зробила зауваження батькам, які розмовляли зі своїми дітьми матюками. І у відповідь почула: "Училка, закрий на х*й своє єб*ло!". Це мої сусіди, чиїм дітям допомагаю робити домашку з математики. Безкоштовно, доречі...
Іван Іванович
Для Катя: хоча діти і невинні,але воно Вам треба? Нехай самі спробують хоч раз.
Коментувати
Сердюк Ірина
Частково погоджуюсь з висловлюванням про вчителів, бо гріха ніде діти, є погані вівці в стадії, несплата зарплатні у 90-х добре просіяла таких. І наголошую на тому, що порядок в освіті прямо залежить від стану суспільства.Коли всі знають, куди прямують ( камо грядеши) коли є потреби, важливіші за гроші, тоді все стане на свої місця.А доти....
Witalina
Для Сердюк Ірина: Паршиві вівці є у кожному стаді.. Але по 1-2 вівцях НЕ МОЖНА судити про все стадо!
Коментувати
Колега Альтернатива
Громовий ,як завше ,,претендує на оригінальність. Але політ його фентезі низенький- причина бід в радянській системі освіти, ну і хренових міністерських кадрах... От і все. Молодець, що опікується сайтом. Але, Віктор, може досить жити вчорашнім днем? Відкрий очі- твоі друзі , все оточення Бистрицького розтрощили нашу систему освіти. Оце дурне Зно, оці Директорати, спрощене Нуш , широкий вступ,Єві і т .і .- це просто крах!! Ні школи, ні вишу!! Число контрактників( баранів)більше вдвічі бюджетників!Пту добите , коледжі в ж... . Вчительство- самий знедолений клас.Ось і фінал!! Вітя, ти задоволений?
Simens zabalka
Для Колега Альтернатива: У Вити Громового явно звучит обида на нынешних: недооценили, не предложили, а тут и пенсия. И с перспективного молодого превратился в опытного ворчуна: все не так , ребята! И это стиль жизни- всегда всем недовольный, всех ... . Ну а тема учителя- актуальна. Нынешним рыночникам школы, дети не потребны!
Коментувати
Аліна
Хіба буде інакше, якщо ледве не кожного дня наше телебачення формує думку глядачів про вчителів не в кращому світлі. То вчителі знущаються, то б*ють, то ще щось. І не завжди це правда, а факти висмоктані з пальця. Тобто свідомо в голови людей вкладають думки про *погане* вчительство. Думаю, що мету цього всього ми дізнаємось тільки згодом. Тільки шкода, що страждають від цього діти.
Людмила
Для Аліна: Умница, правильное понимание такого хитрого вредоносного формирования плохого имиджа учителя. Ну а по поводу цели, то она у тех, кому это выгодно.
Іван Іванович
Для Аліна: такими темпами наші школи без вчителів залишаться. Хто ж захоче бабайкою бути ? В результаті отримаємо дітей- неуків,бо не буде кому їх навчати. Думаю,мета цього неподобства ясна як божий день- неосвіченою юрмою легше управляти,бо людина думаюча буде за рідкість, нажаль
Коментувати