Олена Бондаренко: практика під новим соусом

Проблему шкільних трудових практик можна вирішити, просто змінивши методи комунікації

Олена Бондаренко: практика під новим соусом

Автор: Олена Бондаренко.

Не закінчуються ряди людей, які свого часу влітку у школі стригли траву, прибирали, фарбували і «нє умєрлі», «началі ценіть чужий труд», «не сиділи в комп’ютерах» тощо, а нині активно бажають безоплатної трудової повинності своїм дітям.

Вони мають на це право. Справді, може бути, що батькам ніколи займатися вихованням своїх дітей, вчити їх якоїсь корисної праці чи й просто допомогти дитині знайти заняття, окрім комп’ютерних ігор. Хочуть працювати - нехай працюють. Особливо - на благо комунального закладу. Немає проблеми.

Проблема тільки в комунікації. Бо частіше від школи надходять розпорядження «усі… повинні прийти… з сапою… відробити…не видамо табель/ не переведемо в наступний клас…» тощо.

Одні батьки щасливі, що їхні діти будуть зайняті, інші батьки скаржаться. А між собою усі воюють.

Як на мене, цю проблему можна вирішити, просто змінивши методи комунікації. От наприклад:

«Безкоштовний МАЙСТЕР-КЛАС!

Тільки цього літа! Кількість місць обмежена! Обмеження за віком!

Догляд за клумбою/стрижка газонів/догляд за меблями/клінінгові тенденції (вибрати необхідний варіант).

Ваші діти:

  • отримають вкрай необхідні в сучасному житті навички;
  • проведуть час в товаристві шкільних друзів;
  • відірвуться від комп’ютерів і телефонів;
  • навчаться працювати в команді, дізнаються про сучасні технології прибирання/фарбування/миття тощо.

Попередній запис за телефоном ХХХ-ХХ-ХХ».

Оригінал

Освіта.ua
16.07.2019

Популярні блоги
В. Онацький: чи відновлювати очне навчання у вересні? Відновлення очного навчання – це реальна загроза безпеці учасників освітнього процесу
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Tet-a-tet
Усі діти ліниві і я також не був виключенням. Але моя мати наполегливо, день за днем привчала мене виконувати ручну працю. Часто хитрістю, іноді просила,а як не допомагало то і стусана дістав. У 12 років я мав сам випрати собі комнірець, а потім його і брюки випрасувати, прав шкарпетки і прибирав у квартирі. За це отримував гроші на кіно і морозиво. А коли вона захворіла у мої 13 ходив на базар, готував під диктування їжу і годував її і себе і т.д. Вмію навіть шити на швейній машинці, бо життя примусило. У домі всі звикли, що я вмію робити дуже багато власними руками і не можуть зрозуміти, як то викликати сантехніка щоб замінити кран або прочистити трубу з під умивальника. А ви виховуйте ледарів, білоручок та хлюпиків, які лампочку бояться закрутити. І платіть у тридорога і будете дуже заможні. Неробство- прямий шлях до депресії та шизофренії.
Den
Для Tet-a-tet: но это не повод выполнять работу школы или государства. А так, у вас типичная философия раба. Вам должно понравиться на клубничных полях Польши. Там надо хорошо работать руками и не думать лишний раз головой. Чтобы по ней не настучали. Ужасно, но иногда начинаешь задумываться об оправданности немецких и совковых концлагерей...
Коментувати
Родион
Стрижка газонів? Якщо по сучасній технології, то мотокосою. Ідіотом потрібно бути, щоб учню в школі дати це знаряддя. Чи пальцями траву щипають, зате з "комунікаціями"? А фарбування? Уявіть собі, що "дитятко" вчаділо, чи вдає, що вчаділо від розчинника. Лікарня, санстанція, прокуратура...
Олена
Я дуже вдало опробувала цю методику ще у 2003. Тоді команді-переможниці шкільного правового конкурсу (брейн-ринг між 9-класниками) у якості нагороди було запропоновано участь у екологічній експедиції. Була ціла низка скарг, що хочуть не тільки переможці, і не тільки девятикласники, а й старші, і молодші. Взяли усіх бажаючих. Мета експедиції - піший перехід на 9 км і прибирання берегів озерця від сміття. Потім купання і вогнище з печеною картоплею. Назбирали більше 2 т. непотрібу, знищили його. Діти страшенно задоволені і змучені. Батьки через деякий час - обурені. (Мовляв, всім зробили добре і ніхто їм не заплатив. (Директор школи у підсумку заборонила такі акції)
Олекса
Практика під радянсько-феодальним соусом , вирощуємо кріпаків для Гриневіч-Рошенівської системи влади.
Вован
Система освіти найрозвинутіших країн (Японія та ін.) довела, що учні повинні працювати не тільки розумово, а й фізично. Українська ДЕРМОКРАТІЯ, спираючись на ПРАВОВУ державу знищує не тільки систему освіти (дитина, це сонечко навколо якого має все обертатися), а й систему виховну. у наших школах вже до того дооберталися, що вчитель не вчитель, а безправний надавач послуг, які хочуть отримати мінімум учнів. Давайте доведемо наше учнівство до того, щоб вчитель ще й класні приміщення прибирав. Порада для автора статті. Поскільки голова дана людині не тільки для того, щоб носити шапку - думайте, перед тим, як висловлювати свою думку.
нпхор
Трудовая практика в школе давно уже канула в Лету. После последнего звонка в школе только генеральная уборка класса, выдача табелей, консультации к экзаменам, летний лагерь для начальной школы. Никто никого не эксплуатирует.
Witalina
Ніякої трудової практики в школі НЕ МАЄ! Є навчальна практика з предметів які вивчаються. І тому може бути суспільно-корисна праця по догляду за квітниками. НЕВЖЕ це щось страшне, недостойне, що принижує дитину? ЧОМУ МИ з усього РОБИМО ПРОБЛЕМИ?
Witalina
Ніякої трудової практики в школі НЕ МАЄ! Є навчальна практика з предметів які вивчаються. І тому може бути суспільно-корисна праця по догляду за квітниками. НЕВЖЕ це щось страшне, недостойне, що принижує дитину? ЧОМУ МИ з усього РОБИМО ПРОБЛЕМИ?
Val
А в чем вообще проблема? Мы же живем в правовом государстве. В котором есть законы о эксплуатации детского труда, о превышении служебных полномочий. Всего-то надо: заснять на видео сам факт нарушения этих законов (можно попросить ребенка), грамотно написать заявления в прокуратуру. И директор, завуч, классный руководитель поедут шить наволочки. Если таким образом устроить "показательную порку" одной школы, то в дальнейшем о "трудовой практике" никто не будет даже и вспоминать.
Realistka
Що за маячня? Мабуть пані зовсім далека від реалій сучасного комунального закладу. Кількість працівників є обмеженою і фінансування не дозволяє найняти робітників для прибирання, фарбування та ін. А що поганого є в тому, коли діти приберуть приміщення чи територію, де проходить приблизно 70% їхнього часу? Будуть більше цінувати майно і поважати працю інших? В багатьох країнах це є нормою і навіть жорсткіші умови ( наприклад високотехнологічна Японія). Британські аристократи не соромляться працювати... А нам ’’комунікація’’ і ’’майстер-класи’’...
Валентина
Не вмер Данило, так болячка задавила. Сучасні діти не сприймають великі за обсягом тексти Ім головне - кінець, результат, а не усе це багатослів’я. А взагалі досить нам,учителям, давати поради. Ви зробіть, поділіться досвідом, а ще краще запросіть на майстер- клас. Це все рівно, що прийти до лікаря і слухати його поради, а не отримати повноцінне лікування.
Фрол
Дура, помешанная на слове "коммуникации" _ _
сельский учитель
Милости просим в школу автора сего опуса! Обкатаете на практике свои инновационные придумки. А вообще, зачем публиковать такой бред?