Н. Глазунова: вчителі намагаються себе захистити

Учителів треба захищати від профспілкових діячів з їх видимістю діяльності та експертів-маніпуляторів

Н. Глазунова: вчителі намагаються себе захистити

Автор: Наталія Глазунова, журналіст.

«Он уважать себя заставил. И лучше выдумать не мог…»

О. С. Пушкін.

Те, що вчителі намагаються себе захистити, це нормально і правильно. Але передивляючись профспілкові вимоги, підігрівання експертів та читаючи сам проект #захистимовчителів, вибачте, волосся стає дибки.

З кожним днем я все більше переконуюсь, що вчителів треба захищати саме від отих профспілкових діячів, яким потрібно створити видимість бурхливої діяльності, та від експертів-маніпуляторів.

Ні, ну звісно ж, робота вчителя чудова, проста і комфортна, єдині, хто заважає, це батьки та діти. А ще не поважають вчителів. От політиків – поважають, бізнесменів – люблять, журналістів – обожнюють, суддів – плекають, лікарів – возвеличують, от тільки вчителів не поважають…

А тепер без сарказму. Професія вчителя – одна з найскладніших, нервововиснажливих, а що найгірше, – вона найкабальніша. Це звичайна людина може рік-два попрацювати та звільнитись в будь-який час. А вчителю треба «навчальний рік завершити», «клас випустити», «до іспитів підготувати»… Така специфіка роботи.

А ще, освіта монополізована державою, тож у вчителя для маневру замало місця. Так от, коли молода людина приходить до школи, якщо «помилилася дверима», втомилася, розчарувалася, то перед нею весь світ відкритий, коли ж у вчителя досвід 20-25 років – вона нікому не потрібна. Переважна більшість вчителів у 45-50 років, крім набутого досвіду, отримують розхитані нерви, купу хронічних болячок, професійне вигорання тощо.

І що далі? Йти зі школи? Куди? Багато роботодавців візьмуть на роботу людину в такому віці без професійного досвіду? Де взяти людині гроші на курси перекваліфікації і як забезпечити себе та сім’ю на цей період? Багато людей може в такому віці (зважте, це люди, які вже думають про пенсії) піти на нижчу, а то і копійчану «стартову» зарплату в іншій галузі?

Тож що маємо на даному етапі? Неюний вчитель зривається на дітях, ненавидить свою роботу, воює з батьками, забиває на уроки чи просто саботує все нове. Він і сам розуміє, що втомився, але він нікуди не піде, йому нікуди йти, навіть звільнившись під тиском, він буде поновлюватись в судах, бо це питання його прямого виживання. Так вчителям конче потрібен захист, і хто як не профспілки та експерти мали б це усвідомлювати?

Ще недавно вчителі могли вийти на пенсію за вислугою (при умові не працювати в школі). Не скажу, що це ідеальний варіант, але він все ж вирішує більшість проблем. Є інші варіанти, скажімо оплата державою психологів, оплата перепрофілюючого навчання, оплачувана творча відпустка, та багато чого є, але чому це розуміють всі, крім тих, хто зобов’язаний знати й має всі важелі, аби це зробити.

Але ж ні, нумо, захищаймо вчителів, видавши кожному по нагайці, та нехай самі відбиваються…

Оригінал

Освіта.ua
13.05.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Держава забила на школу і вчителя.В школах масово тупіють учні ,важкі програми, небажання вчитися елементарному, масовий виїзд батьків на заробітки до зарубіжжя, мобільний телефон замість ручки,книжки...і т. д.Саме таке покоління потрібне нашим реформаторам.То які претензії до вчителя,який змушений іти в ногу з часом, нести з дому власні гаджети, подовжувачі,перехідники,бо не ввімкнути той ноут у шкільні "євророзетки".
простий вчитель
А у якій галузі людина потрібна після 45? Навпаки, скільки вчителів продовжують працювати і після 60 років, якщо обставини дозволяють, і не поспішають йти на пенсію.
Василина
Пані Глазунова, мені епіграф не зовсім зрозумілий. Здається, фраза "уважать себя заставил" з "Євгена Онєгіна" означала - помер. Це натяк, щоб вчителі "уважать себя заставили"? А взагалі то, стаття гарна, все вірно.
mmm
Для Василина: як на себе приймете так і буде.
Коментувати
Tet-a-tet
Якщо дитина живе з критикою, то вчиться засуджувати;якщо з ворожістю, то вчиться битися;якщо живе зі страхами, то живе в тривозі;якщо живе із зазадрістю, то вчиться почуватися винною;якщо живе з толерантністю, то вчиться бути терплячою;якщо живе з похвалою, то цінує інших;Якщо відчуває, що її люблять, то вчиться любити інших;якщо живе з визнанням, то вчиться. як досягати мети;якщо живе з чесністю, то вчиться того, що таке правда;якщо живе з відчуттям безпеки, то має віру в себе і ближніх; якщо живе з доброзичливістю, то взнає, що світ-це гарне місце для життя(Браян Кавано). І для досягнення цього всього потрібен щасливий вчитель. Але в нашій державі є сили, яким дуже на руку, щоб вчитель був нещасний, адже тоді він виховає багато нещасливих людей, якими буде легко маніпулювати і ще легше пригноблювати. Подумаймо над цим, бо Земля таки округла, а зло має властивість повертатися до тих, хто його породжує.
mmm
Для Tet-a-tet: якщо дитина живе з правильною, аргументованою критикою, то вона вчиться аналізувати, а не засуджувати. засуджуванням займаються саме вчителі,бо не заючі закони і невміючі їх приміняти вони можуть лише продемонструвати засуджування. ворожість виникає від і до неадекватних дій недообазованних сучасними знаннями і світоглядом вчителів. і цю критку вчителі сприймають як образу, хоча повинні шукати відповідь "чому так у мене?", але краще знайти винного.так же ж прощє.
Володимир
Для mmm: Коли батьки самодостатні, успішні в житті, то, як правило, успішні й діти.
Коментувати
Владимир Белый
За кордоном вчитель на оклад (зазвичай 18 годин/тиждень) має власне приватне житло, сучасний автомобіль і на кожні канікули посеред навчального року - індивідуальні поїздки закордон за новими враженнями та відпочинком, після котрого його тягне знову до свого закладу на роботу, у яку НІХТО не втручається з якимись порадами тощо. Самому так випало попрацювати три роки в Алжирі і сумую від того, що переважній більшості українських колег у ближній перспективі не світить іншого ніж "набрати по-більше годин та учнів на репетиторство", щоб зводити кінці з кінцями.
Володимир
Для Владимир Белый: Тут ще одна проблема - "бабівщина". Це стаж і пихатість з делегованою вседозволеністю і без вимог до інтелекту. І всі ці баби лізуть керувати: профспілками, школами, відділами, управліннями й департаментами, міністерством... Більшість з них - жадібні до грошей. А тут на хвилі піклування про діточок та "дитиноцентризму" можна додатково добре заробити.
Коментувати
Мирослава
ВСЕ правильно, погоджуюся, професія вчителя є однією з "нервововиснажливих і найкабальніших" І .після 45 років ти , вчитель, нікому НЕ ПОТРІБНИЙ ! А жити, виживати, вчити власних дітей потрібно. Тому і терпиш з усіх сил, скільки можеш. А про здоров’я вчителя, взагалі ніхто не думає. Це його проблема, хоча від цього, напряму, залежить якість освітнього процесу. Але, державі, суспільству байдуже!!!! І вчитель"мов те дерево при дорозі" - хто тільки захоче - СКУБНЕ !
mmm
Для Мирослава: а як ви цю потребу бачите? цвіти вам носить додому? нормальна людина рада вийти на пенсію, а у вас виходить, що вчителі - ні. командувать ні над ким, ніхто не хоче підчиятись мутіровавшим тараканам у голові?
Witalina
Для mmm: Якщо вчитель,вийшовши на пенсію,міг ГІДНО ЖИТИ, то повірте мені, працювали б на пенсії одиниці. А так, проживіть на пенсію 2-3 тис.грн..Газ,світло,ліки і т.д. -жебрацтво !
тетяна
Для mmm:"нормальна людина рада вийти на пенсію" - це ви серйозно? Тоді у нас не лише учителі ненормальні, бо не хочуть на пенсію, але і тисячі інших пенсіонерів, які змушені працювати, аби хоч якось вижити. Дайте людям нормальну пенсію, а тоді будете говорити, хто нормальний, а хто ні.
Коментувати