А. Недоля: камерні концерти для захистів дисертацій

Ніколи не потрібно забувати, що захист дисертації – це не тільки процедура, а й науковий захід

А. Недоля: камерні концерти для захистів дисертацій

Автор: Анатолій Недоля, доцент, Запорізький національний університет.

Захист дисертації для будь якого наукового закладу –  це подія. Його цікаво відвідати не тільки членам спеціалізованої вченої ради, бо це їхній обов’язок, але й аспірантам, вченим та всім зацікавленим особам.

Тим паче, що захист дисертації, згідно «Положення про спеціалізовану вчену раду» (Наказ №1059 від 14.09.2011 року) передбачає «прилюдне обговорення дисертації, у якому мають право взяти участь усі присутні на засіданні».

Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив Постанову №167 від 06.03.2019 «Про проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії», згідно якої «21.Публічний захист дисертації проводиться на засіданні ради. Захист дисертації повинен мати характер відкритої наукової дискусії, в якій зобов’язані взяти участь голова та члени ради, а також за бажанням присутні на засіданні». Тобто публічний захист є однією з основних вимог цього заходу.

На жаль, деякі спецради, або ЗВО, цю процедуру усвідомлено обмежують. Для цього використовують «камерний зал», де кількість місць невелика і де на захистах фізично не зможуть бути присутні всі бажаючі - тільки члени спецрад та декілька колег. Навіщо це робиться? Мабуть, щоб раптом хтось випадковий не запитав чогось зайвого, або ще й не захотів взяти участь у дискусії. І постанови ніби не порушують – заходьте, але місць вільних немає.

Звичайно в житті завжди є місце камерним концертам, але якщо хочете послухати симфонію – потрібно шукати інші зали і великі оркестри.

Тому ніколи не потрібно забувати, що захист дисертації – це не тільки процедура, а й науковий захід. А там, де є наука, завжди повинно бути місце для наукової дискусії. Інакше чим там займаються – не зрозуміло, бо не видно, і оцінити важко.

Освіта.ua
12.03.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Ось в МАН, яку так хаяв пан Недоля, учень захищає роботу перед іншими конкурсантами, які задають різні запитання. І навіть є онлайн трансляціє в інтернеті.
Олексій
Я написав дисертацію в найвідомішому волинському ЗВО, опублікував 20 праць, пройшов попередній захист, але не захистив роботу тільки тому, що я надто бідний аби влаштувати бенкет для панства з університету Шевченка і купити їхню люб’язність! Допоки в нас не буде якісної освіти й науки-Україна приречена!
Крендель
Для Олексій: ну, что Вы, батенька! В таком случае следовало бы кредит взять! Не грех! А так... Коту под хвост многолетний труд!
Tet-a-tet
Для Олексій. Ви не бідний, Ви наївний, бо повірили, що дисертації захищаються просто так. Тепер будете знати, що спочатку колесо змащують, а потім впевнено їдуть.
Коментувати
Камалія
Можна відкрито провести захист, це добре!! Але коли напівналякані і проплачені грантоіди- вовк- боголєпова, пархоминчиха ... провокують чесних людей, то це біда!! Таких треба судити!!
qwerty_qwert
Було б непогано влаштовувати трансляцію захисту по місцевих телеканалах - без жартів.
Очманіли!
Для qwerty_qwert:а ще краще голими випускати пошукачів! І секс запалити з головою!!
qwerty_qwert
Для Очманіли!: а для коментаторів влаштовувати медичну перевірку - теж без жартів.
Коментувати