І. Примаченко: школа має бути місцем, вільним від насилля

Жодна психічно здорова людина не буде працювати в місці, де їй не можуть забезпечити фізичну безпеку

І. Примаченко: школа має бути місцем, вільним від насилля

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Вперше на моїй пам'яті українські вчителі самоорганізувалися для проведення страйку.

У київському ліцеї №157 вчитель фізичної культури Ігор Матвієнко нагримав на учня, а вже наступного дня до школи прийшов батько, який жорстоко побив вчителя (численні гематоми, розрив легень та струс мозку) і погрожував відрізати Ігорю руку пилою, яку турботливий татусь захопив з собою! Поліція батька заарештувала, але в якості запобіжного заходу суд призначив йому лише нічний домашній арешт. Шоковані вчителі ліцею вирішили 23 січня провести страйк з вимогою справедливого покарання для нападника і забезпечення безпеки освітян на їх робочому місці.

Найбільше в цій історії мене вразили непоодинокі коментарі про те, що «хорошого вчителя ніхто бити не стане». Здавалося б, така думка вже давно мала зникнути в країні, де хороших людей не просто били, а вбивали на вулицях. Я не знайомий ані з цим вчителем фізкультури, ані з ситуацією в 157 ліцеї. Бачив лише кілька позитивних відгуків про роботу Ігоря від Фейсбук-френдів, діти яких навчаються в ліцеї.

Але одну річ я знаю точно - школа має бути місцем, вільним від насилля. Як по відношенню до учнів, так і по відношенню до вчителів. І якщо ми всі, як один, не станемо на захист безпеки українських вчителів, то можемо назавжди забути про якісну українську школу. Бо жодна психічно здорова людина не буде працювати в місці, де їй не можуть забезпечити базову фізичну безпеку.

За цікавим збігом обставин, цього тижня про страйк оголосили також вчителі Лос-Анджелесу, які вимагають підвищення зарплатні і зменшення розмірів класів. Залишитися вдома були змушені 640 000 учнів. А тепер вгадайте, як батьки в Лос-Анджелесі відреагували на цю подію? Ні, вони не почали атакувати вчителів в Фейсбуці. Багато хто з них підтримав страйк і навіть особисто приєднався до акцій протестів вчителів. Американські батьки розуміють, що кращі умови для роботи вчителів потрібні не стільки вчителям, скільки самим дітям, бо лише так можна забезпечити якість навчання.

Будь-які позитивні зміни в освіті неможливі, якщо вчителі і батьки будуть вважати один-одного ворогами. Школу майбутнього в Україні можна побудувати лише на фундаменті партнерства і взаємної поваги. У тому числі, безумовної поваги до забезпечення безпеки вчителів. Врешті-решт, безпека дітей в школах можлива лише за умови безпеки вчителів.

Якщо 23 січня до страйку вчителів на годинку перед роботою доєднається хоча б кілька десятків київських батьків, це стане потужним символом єдності.

Не менш важливою є ваша підтримка і резонанс навколо цієї ситуації онлайн. Якщо ми справді хочемо, щоб діти в школі чомусь навчилися, давайте почнемо з елементарного - збереження живими вчителів, які їх вчать.

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Witalina
Погоджуюся: школа має бути місцем, вільним від насильства!!!! Але,скажіть на милість,тільки у школі насильство? А світ,у який приходять діти, без насильства, лагідний, комфортний??? НІ ! і ще раз НІ! Школа - місце соціалізації дитини і тому я ,ОСОБИСТО вважаю,що не потрібно створювати тепличних, особливих умов для навчання. Завдання батьків, пояснити ситуацію, заспокоїти дитину, вчити переживати неприємності і непорозуміння. Всі помиляються і вчитель теж може бути не правий, не так зрозумів ,не стримався. і т.д. І НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ З УСЬОГО ТРАГЕДІЮ ! Моя покійна бабуся говорила, що за одного битого - двох не битих дають!(в переносному значенні)А досвід є найкращою вчителькою життя!
Cirius
Відразу кажу наперед- засуджую насилля, з якого боку воно б не було. Але чому не говориться за що вчитель насварив учня і яким тоном? Тоді буде зрозуміло, хто спровокував інцидент.Нажаль, деякі вчителі фізкультури практикують педагогічний тероризм, коли важливішим є досягнення у спорті, ніж стан здоров’я дитини. Я колись в ПТУ мусів бігти крос і мене дуже почало пекти в грудях. Поскаржився вчительці. Треба було бачити її презирливий погляд у мій бік. Ви не треновані, працюйте над собою і т.д. Стояв як обпльований, але мусів стерпіти. І таких прикладів бачив у житті немало. Якщо вчитель толерантний до дітей і усвідомлює, що дитяча психіка дуже ранима конфлікту не буде. На те ми і дорослі і маємо бути мудрішими, навіть коли маємо справу з мажорами та шкільними хуліганами. Головним винуватцем вважаю директора ліцею, бо саме він має знати, як працює кожен вчитель і упереджувати такі конфлікти, виправляючи стиль поведінки того чи іншого педагога. І країна тут ні до чого, коли в голові вата.
Віктор
Для Cirius: Директор сказав, що хоче виключити дитину тепер. Діти за батьків відповідають, як у 1937...
Коментувати
ольга
Шкода, що ми живемо в країні, де панує атмосфера жорстокості і насильства. В пріоритеті є "сила есть, ума не надо" . Неповага один до одного породжує негатив у закладах освіти. Ми пишемо про побори в школах, про подарунки, ремонти і зовсім забуваємо про тих, без яких ми НІХТО. Які б не були вчителі...,але чомусь ми йдемо до них навчатися. То можливо подумати і про їх захист, бо так залишимося лише з тими, які нікому і ніде не потрібні.
Володимир
Батько-соціопат виховує сина-соціопата. По-іншому й не буває! Тільки мені цікаво, чому про директора ліцею нічого не пишеться? Адже цілком імовірно, що теж соціопат (-ка).