Ірина Васильків: про фанатизм учителів

Мені в школі ніхто жодного разу за всі роки не давав вказівок щодо заборони лікарняних, а тут я в шоці

Ірина Васильків: про фанатизм учителів

Автор: Ірина Васильків, учитель історії та правознавства, м. Львів.

Живе собі вчителька. Вчить малят. Раптом погіршується самопочуття, їй би піти на лікарняний, взяти тайм - аут... Але ж ні, «на носі» відрядження (курси, тренінг, семінар, відкритий урок, зрештою - яка різниця, що...).

Відбула, повертається до школи. Тепер би піти на лікарняний врешті - решт, але ж ні. «Ми тебе заміняли весь тиждень, скільки можна...» Тепер її черга працювати за себе і за тих, кого «відрядили».

Так минає ще тиждень. Йде до лікаря. Треба би підлікуватись. Але ж ні! Негласна вказівка нікому на лікарняний не йти, бо ( !!! ) бухгалтер вже зарплату до кінця року порахувала, це ж середина грудня...

Так минає ще тиждень. Вже геть несила. Знов до лікаря. Та-дам: запалення легенів... Таки лікарняний? Ага, як би не так... «Та скільки то вже лишилося, якийсь останній тиждень, ти вже сиди вдома, якщо оцінки виставила і журнал впорядкувала, а ми якось замінимо». Бо ж бухгалтер все порахувала вже. То було в понеділок.

Але ж хижо людині, як ніколи. Знову в поліклініку. Нове обстеження. Новий діагноз. Каже лікар з УЗД часу не гаяти.

Ніч в роздумах. Зраненька - в лікарню. Таксі. Нове обстеження. Негайно. Стіл. Ніж. Крапельниці. Встигли. Ще б день потерпіла (якраз щоб журнали дозаповнити) - і була б вакансія. Дякувати Богу і лікарям, за місяць знову буде вчити малят. А бухгалтер оті останні три робочі дні першого семестру таки мусить перерахувати.

Отакі роздуми з лікарняної палати. Провідати ходила.

Навіщо все це пишу? Бо сама теж якось-колись доходилася до стола і крапельниць. Правда, мені в школі ніхто жодного разу за всі роки не давав вказівок щодо заборони лікарняних. А тут я в шоці. З фанатизму родички- вчительки, а ще більше - з її керівництва.

Тому - шануймося і нас шануватимуть! Все буде добре.

Оригінал

Освіта.ua
04.01.2019

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
в м л
Працюю директором 13 років. Усіх відпусткаю, уроки з будь-якої причини переношу, усіх розумію, зажди іду назустріч. Чи роблю правильно?Думаю, що Всевишній зарахує.
Witalina
Для в м л: У нас так само, завжди йдемо на зустріч вчителю!
ольга
такі всі хороші супер аж дивно
Коментувати
Гість
А я з грипом та 39,3 їхала на курси в область на 2 дні. Грудень, -13 надворі, сніг... Зателефонувала, спитала, чи можу не похати через хворобу, що в мене лікарняний, то мені пояснили, що "подбають" про мою посаду... До речі, виступала керівник обласного департаменту, яка розповіла, що ми погано вдягнуті, що нам треба дизайнера, який виб’є з нас совок. У відповідь їй - бронхітний кашель із залу. Не я одна хвора...Донеччина, 2016...
Нерон
Для Гість: це було не в Маутхазені чи в Бухенвальді? Які безправні?
Вчителька 1 класу
Читаю - ніби про мене, дочитую- Донеччина, значить не в нас одних таке, тому додаю: Кіровоградщина, 2017. Тільки нам про одяг розповідала директор інституту вдосконалення. Якщо захворів і не поїхав на курси -не проатестують.
Witalina
Для Гість: Читаю ці коментарі і якось не пособі, НЕ ВІРИТЬСЯ, що таке можливе. Я багато разів була свідком людяності на курсах,коли людину реєстрували і відпускали лікуватися,,коли в.о. продзвонювали і попереджали про хворобу,ТОБТО , все вирішувалося на основі принципів людяності.
Коментувати
Володимир
А навіщо питати у когось за своє здоров’я?.
Natalia Pavlechko-Barnich
Це не в школі річ. Проблема з бухгалтерією наприкінці року - в усіх. Я в комунальному підприємстві працюю. Кілька років тому перед Новим роком теж мала пневмонію. Мусіла ходити на роботу - бо зарплата вже була виплачена.
Лорд
Для Natalia Pavlechko-Barnich: ви не спадкова кріпачка пана ЕнгергАльда?
Коментувати
Правдоруб
Мабуть довбодятлам багато грошей платять, якщо вони себе так мучають. Бо якщо вони мучають себе не за великі гроші, значить вони такі кінчені дебіли. А раз так, то й ну їх нах.... Бачив на ютубі відео "Бидло - це найкращий електорат". Рекомендую подивитися.
Ігор
Для Правдоруб: задовбав.Сам дебіл. Оті дебіли, як ти кажеш тебе вивчили більш-менш грамотно писати і, навіть, компютером користуватись. Тож втягни свого поганого язицюру до ср... і помовч - за розумного зійдеш.
Коментувати
Світлана
У нас в дитячому садку завідуюча з ума сходить як почує, що хтось пішов на лікарняний. У неї такий жарт: "Поважна причина відсутності працівника на роботі одна ..." Здогадайтеся самі яка.
Жито
Для Світлана: напевно, тільки понос...
Коментувати
Світлана
Я спочатку думала співчувати вчительці... А потім.... Ну хто тобі винен, якщо ти сам за себе не можеш постоїти. Місць, де працювати, - повно!! А своє здоров’я не повернеш. Тому тут, пробачте, але вчителька сама винна у такій ситуації. Якщо школа важливіше за сім’ю, здоров’я, то ну його ту школу
Олена
Для Світлана: А якщо нічого робити не вмієш, окрім як вчити!! Я вісім років вчилась, маю 15 років стажу, і бачу що якщо залишусь у школі - параліч мене розіб’є. Пішла шукати роботу - нічого не вмію . Відвідала кілька співбесід, де мене, після кількох фраз запитали, чи я не вчителька, і - відмовили!
linda
Для Світлана: Це повно роботи в місті, а в селі? Та ще троє дітей треба виростити! Школа на грані закриття, до міста далеко - тут навіть не думаєш про здоров’я та виснаження, думаєш, що далі буде.
Правдоруб
Світлана, ви не розумієте того, що в наш час вчителями стають лише дебіли, у яких не вистачило розуму для вступу до нормального університету. Тому вони пішли в педагогічний де дуже низький прохідний бал. Ці ідіоти просто більше нічого не вміють, окрім як протирати штани в школах. Тому співчувати тут нікому не треба. Тут все закономірно.
Коментувати
Наталя
У мене так було.Як починаєш хворіти, немає коли лікуватися, тому що вчителькою музики працюю.Завжди свята,конкурси, огляди.Заробили хронічні бронхіти, запалення...Почала навесні хворіти, грижа хребта, ліву ногу тягнула.На лікарняний?Де там, ще випуск, ремонт у школі.Далі липень, почала лікуватися, мало часу, тому що ділянки шкільні, і на носі перший дзвінок.А ногу тягну, ходити не можу, де ж там ЯЖЕВЧИТЕЛЬКА.Відбула Перший дзвінок, і до сьогодні, півроку вже, злягла на лікарняне ліжко.Операція.
Witalina
Для Наталя: Я теж,колись,була доходилася до операції.Але НІКОГО не звинувачувала !!! Сама винна, Власну безлаберність прикриваємо причинами, шукаємо собі оправдання.! АЛЕ НЕ має людей НЕЗАМІННИХ!!!ТЕпер Вас хтось заміняє,і обходяться,чи НЕ ТАК??? Пора зрозуміти школі потрібен здоровий учитель!
Witalina
Для Наталя: Я теж,колись,була доходилася до операції.Але НІКОГО не звинувачувала !!! Сама винна, Власну безлаберність прикриваємо причинами, шукаємо собі оправдання.! АЛЕ НЕ має людей НЕЗАМІННИХ!!!ТЕпер Вас хтось заміняє,і обходяться,чи НЕ ТАК??? Пора зрозуміти школі потрібен здоровий учитель!
Ейнш
Дайте адреси покірних вчительок- ох і кохатиму! Бо моя вчителька камінь пере гризе!
Коментувати
Роман
Повинні прийти нові директори.Потрібна люстрація в школах. А таких козлів, горлохватів, спеціалістів по викручуванню рук треба гнати зі школи нагайкою. І у нас в районі більшість директорів саме такі - корупціонери, які оточили себе "приближенными" і задницьолизами донищують освіту.
Ейншиейн
Для Роман: всі директори прислані з Луни чи Путіним! Від них лихо. А нам вчителям всі не такі...
Вчителька
У нас в школі - гестапо! Всі мовчать! Ще до цієї пори виборів директора не було - ніхто не питає! Колектив із 96 вчителів! Школа велика, але одна! Роботи немає! Мовчать - педагогічні раби, і я з ними...
Коментувати
Тарас
І вчить же в 31 школі правознавство!!!! А тарабанить без правознаства!
Cirius
А мені цієї вчительки не жаль. Ду-ре-па, і тільки. Чого вона може навчити учнів, якщо сама беззуба і постояти за себе не здатна? Дозволити керівнику-самодуру калічити своє здоров’я і життя? То треба себе зовсім не поважати.
Катерина
Для Cirius: Ти сам дурень! Я он за себе постояла, навіть не один раз , а два, а тепер незнаю чи проатестуюсь! Розгорнули таку кампанію, що відчуваю себе останньою дурепою, на моїх уроках вже і дивитись нема на що, одні зауваження!
Лариса
Пані Катерино, можна на показові уроки запросити батьків чи представників місцевої влади, хай оцінюють побачене/почуте й інші зацікавлені люди, а не лише адміністрація. Треба тільки поміркувати, яке б письмове міні-опитування чи анкету з ними провести, щоб було що подати до атестаційної комісії. Зараз є багато сайтів, які Вашу інтелектуальну власність обміняють на сертифікат. Запишіться на купу вебінарів. Час до березня ще є. Не здавайтесь!
Правдоруб
Світлана, ви розумієте, що в наш час вчителями стають лише дебіли, у яких не вистачило розуму для вступу до нормального університету? Тому вони пішли в педагогічний де дуже низький прохідний бал. Ці ідіоти просто більше нічого не вміють, окрім як протирати штани в школах. Тому співчувати тут нікому не треба. Тут все закономірно. Хто на що вчився, той те і отримує. Є таке чудове відео (погугліть в Інтернеті) "Бидло - це найкращий електорат". Воно все пояснює.
Коментувати
Лара
Зазвичай в школах є негласна вказівка: "Після лікарняного - пишете заяву". Заміни оплачують дуже рідко (тільки якщо замінюється вакансія). І часто це пов’язано не з бухгалтером, а з тим, що керівництво економить (іноді не вистачає бюджету, а іноді собі на премію та нову шубку (це не перебільшення, а гірка правда))
Валентин
Що за ,вибачте ,дурня. Якщо ви настільки залякані дирекцією що ідете до них щоб уроки переставили, чи якусь проблему створюєте бухгалтерії торгуючи своїм здоров’ям - то Ви по життю хвора, застрахана людина. НЕ ПРОСИТЕ - А СТАВИТЕ ДО ВІДОМА і лікуєтесь. Так якщо це - короткотривала до 5 днів тоді так, в цілях економії, я ,як керівник прошу небрати лікарняний, роблю так звану в наших освітянських колах)) самозаміну (хоча це порушення ) і відравляю учителя додом на лікування . Мені потрібен вчитель ЗДОРОВИЙ, і на голову теж.
Вчитель
Для Валентин: Такі як ви - рідкісні!!!! Вашому колективу дуже повезло, бо в основному більшість таких директорів, про яких пише Роман , у вас команда, вірніше буде сказати, бо колектив - це інше, від совдепу. Так тримати!
Коментувати
Учитель
Нажаль це праада. Нас, учителів, привчили бути покірними, не створювати проблем керівництву. На своєму досвіді знаю, як це буває. Мала проблеми з серцем-пішла просити директора дозволу переставити уроки. Відповідь директора:"А виховна година? Завтра підеш, бо в тебе сьогодні виховна година". Закінчилось все лікарнею. Я-не якась овечка, яка не може за себе постояти, але, коли тобі зле-тобі не до цього. Ми, учителі, не захищені. Профком-лише на папері, директор що хоче, те й робить. Управи на нього немає. Відкриєш рота-не матимеш навіть ставки, потрепає нерви дурними придирками так, що не захочеш нічого. То ж що тут дивуватися? . Ласкаво просимо в наш учительський рай! Це - наше повсякденне життя, якому так багато заздрить.
Роман
Для Учитель: Ніби про нашу школу сказано.На жаль так у більшості шкіл...
Тарас
Бо дурні. Профвнески добровільно платять. Написане дебілами. Не іду на лікарняний (тобто прикидаюсь хворим), а коли хворий без запитань іду до лікаря, який вирішує питання про лікування і видає листок непрацездатності. Лікуюся - і похер школа. Вилікувалась- іду до школи і здаю лікарняний. Все, працюю. ? Що не зрозуміло особам з вищою освітою???
Нiна Iванiвна
У селах не як у мiстах. Там за лiкарняний горло перегризуть. Хворий такий, що ходиш, то лiкарняного зась!
Коментувати