А. Недоля: чи треба ставити іспити на вихідні та свята?

У деяких вишах під час сесій студентам у розкладі ставлять іспити на святкові дні та неділі

А. Недоля: чи треба ставити іспити на вихідні та свята?

Автор: Анатолій Недоля, доцент, Запорізький національний університет.

Чи потрібно ставити іспити в розкладі на вихідні та святкові дні?

У деяких вищих навчальних закладах під час сесій студентам у розкладі ставлять іспити на святкові дні та неділі. Чи потрібно це робити? Чи не порушуємо ми права студентів?

На мою думку – порушуємо, і не тільки права студентів, але й викладачів та інших співробітників.

Якщо права працюючих громадян щодо вихідних та святкових днів захищені Кодексом Законів про працю (статті 71, 73, 107), то зі студентами це не прописано, але повинно бути враховано в Законі «Про освіту» та «Про вищу освіту» й інших законах.

У Конституції України в статті 45 зазначено, що «Кожен, хто працює, має право на відпочинок». Тоді виникає питання, чи може вважатися, що навчання студента є працею? Раніше навчання враховувалось у стаж роботи, зараз не враховується у пенсійний стаж, якщо не сплачувались добровільні страхові внески. Але ж існує стаття 22 Конституції України, яка зазначає, що «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Тому право на відпочинок, враховуючи рівність громадян перед законом, повинно зберігатись.

Чому я все це пишу? Бо вважаю, що студенти повинні мати вихідні та святкові дні, і це стосується навіть сесії. А тим, хто цього не розуміє, можу порекомендувати більш ретельно складати графік навчального процесу.

Ми ж будуємо правову державу, а будівництво починати потрібно з себе.

Освіта.ua
21.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ПО
Не тільки іспити чи заліки, в НМУ заняття у студентів-заочників по суботах і неділях (бо в інші дні постійна нехватка аудиторій), ще й закінчуються о 20 годині. Потім ще неблизька дорога додому. А як же з ліцензійним обсягом навчальних місць? А заочники що не люди, їм можна пари і в підвалах проводити, і в "нічну зміну", і в свята?
Митя
Для ПО: зарплата нормальна , все є , лише пізно заняття закінчуються, а так все хорошо!
Коментувати
Володимир
Ні!.
Веденеев
Проблемы высшей школы в отсутствии понимания ее роли в обществе. В Украине к рулю корабля мон добралась группа грантоедов- середнячков , мыслящих примитивно и посредственно. Обидно, что они позиционируют себя как патриоты , а действуют , как разрушители!! Их имена известны : группа могилянцев- квит и к´ , львовян- Рожкевич и к• , выходцы с Крока - шаров и к• . . Эти середнячки - патриоты возомнили себя единственно имеющими право произглашать реформаторские стратегии.... Все оканчивается розвалом!!!!
Я
Оу, как мило заботиться о студентах.... ой или простите о своей «жопе» потому что не заплатят двойную оплату работая в праздничный день?! Зная вас как человека вечно вступающего в конфликт со всеми, может проблема не в окружающих а в тебе?!
Autor
Для Я: Проблема в тих, хто не хоче виконувати свої обов’язки, як це потрібно робити. Як кажуть німецькі зелені - краще бути активним, ніж радіоактивним.
Коментувати
Моїсей
Це правильно, але звучить наївно- порушуються права студентів у вихідні.. ох! Ох,біда яка!! Видно автор пенсіонер і на дачу їздить ? Але чому я про це пишу з сарказмом? Бо автор не побачив більшого- а чого холодно в аудиторіях,чому застаріле навік лабораторне обладнання, чому зменшується число безкоштовного навчання, чому мізерні зарплати і пенсііі, стипендії ,а в гуртожитках собачі умови???? Чому?
Рокко
Для Моїсей: Причому тут опалення приміщень і застаріле обладнання? Питання конкретно про те, чому у офіційні вихідні ставлять екзамени? Якщо держава не може забезпечити належної оплати праці освітянам і забезпечити студентів комфортними умовами проживання, то порушувати їх права вона перша, особливо ставлячи екзамени у вихідні дні!
Коментувати
cos
На святкові непотрібно ставити екзамени- а особливо 31 грудня, 1 січня, 6 та 7 січня, так як більшість студентів їдуть додому святкувати. В вихідндні також не рекомендується ставити екзамени- людина має право на відпочинок. А сесію можна провести університетам за 14 днів- наприклад з 5 по 19 грудня (не враховуючи вихідних), ще неділю виділити на перескладання заліків та іспитів- з 20 по 27 грудня (також не враховуючи вихідні дні. Тобто до 27 грудня можна закінчити закінчити навчання. І студенти будуть задоволені, і викладачі, що вони можуть відпочити на святах.