Ю. Безвершенко: як зробити розподіл коштів прозорим

Чи буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба», чи з нього буде толк для України?

Ю. Безвершенко: як зробити розподіл коштів прозорим

Автор: Юлія Безвершенко, старший викладач, Національний університет "Києво-Могилянська академія".

«Будуть через абсолютно прозору модель виділені гранти», - сказав президент («Українська правда»).

Оскільки 1 млрд грн Фонду з підтримки освітніх та наукових програм для молоді кошти уряд і Верховна рада виділили, маємо тепер задачу №2.

(Задача №1: не забути, як у 2018 році доопрацьовувався і ухвалювався бюджет, у якому місці ми як суспільство є, яким є наш вплив на політиків, рівень політичної культури, те, що є наразі допустимим. Не забути - значить, робити все можливе, щоб таке не повторювалось. Але це задача не на рік і не на два, на жаль.)

Так от. Задача: зробити так, щоб ці кошти розподілялися прозоро, на основі незалежної (у тому числі, міжнародної) експертизи, щоб їх отримали кращі. Це ж мільярд наших з вами податків. Кинутий, як кісточка, на освіту молоді та молодих вчених. Це ж - потенційно - чергова історія нашої з вами поразки у побудові інституцій нового типу. На бюджетні кошти. В умовах дуже обмежених ресурсів в часи війни та крадіїв великих масштабів. Це кошти, які - якщо вже говорити про науку - не потрапили до Національного фонду досліджень, який (впевнена!) стане науковим фондом світового рівня.

Від кого сьогодні залежить, буде цей мільярд роздаватись в ручному режимі «кому треба» чи з нього буде толк для цільової групи, для України? На даному етапі - від Міністерства освіти і науки України. Адже саме МОН має виконати доручення Президента уряду - і підготувати проект Положення про фонд.

Тож сьогодні саме на міністрі Лілії Гриневич, профільних заступниках міністра та профільних директоратах МОН лежить відповідальність за якість проекту Положення про Фонд з підтримки освітніх та наукових програм для молоді.

Підготувати якісний документ за відведений місяць - це виклик. Але він має бути якісним. До 1.12 ще є вдосталь часу, щоб зробити процес створення проекту Положення про фонд публічним. І це дійсно важливо.

Тоді, можливо, з цього всього буде толк.

Оригінал

Освіта.ua
26.11.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року №710 «Про ефективне використання державних коштів» постанова від 1 березня 2014 року №65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» – втратила чинність. Але, по суті, у фінансово-економічній сфері освіти все залишилося, як і було раніше. Про ефективність використання коштів звітувати не прийнято.
Standart
Де вони , такі очманілі, беруться в КМА? Ні риба ні м`ясо , а воно вже міністра вчить... Нині Маркарову призначили на Мінфін - випускницю Кма ,потім в США потерла штанці... Доб’є країну !! Бо могилянці нині- це не державники, а заморські агенти! Прикро і боляче!!