Валентина Волчан: про те, чому #вчителі_важливі

Для нашого майбутнього необхідні й важливі вчителі, які можуть побачити в дитині людину, рівну собі

Валентина Волчан: про те, чому #вчителі_важливі

Автор: Валентина Волчан, дитячий психолог.

Вчителі важливі?

Єдина можлива відповідь на це - так.

Ти розумієш це досить швидко. Коли твій першокласник каже, що не хоче більше ходити до школи, бо вчителька нагримала за те, що під парту заліз на уроці, а туди просто ручка закотилась, треба ж підняти. Ти починаєш розуміти, що вчитель не повинен кричати на дітей та не має робити передчасних висновків.

Або твоя другокласниця зі сльозами на очах розповідає, як її вчителька мовчки стояла поруч, поки на неї (другокласницю) сварилась вчителька іншого класу за те, що не хоче, не може (ви б таке теж не могли) їсти в шкільній їдальні. І ти розумієш, як важливо, щоб вчитель був на боці твоєї дитини, адже ти їй довірила цю дитину. Як важливо, щоб вчитель знав і розумів хоча б основні принципи психології. Я вже мовчу про права дитини та закони країни.

Ти досить чітко усвідомлюєш, наскільки важливі вчителі, коли за рік міняються чотири вчительки англійської мови, і діти мають шалені успіхи - можуть порахувати до десяти та розібралися, хто з них boy, а хто girl.

Вчителі, які розуміють, як потрібно розмовляти з підлітками, які знають, що діти не злі, не ліниві, не дурні, а просто діти, яким потрібна повага до себе, які цінують чесність, яким дуже не вистачає уваги і які, насправді, дуже люблять дізнаватись щось нове, головне, щоб було цікаво, такі вчителі, вчителі, які все це розуміють, дуже важливі. Такі вчителі просто необхідні.

Важливі вчителі, що розуміють наскільки подорослішали десятикласники, що то вже серйозні хлопці та дівчата, які думають про своє майбутнє, яким можна довіряти, яким просто потрібно дати шанс.

Для наших дітей, для нашого майбутнього, для нашої країни необхідні й важливі вчителі, які можуть побачити в дитині людину рівну собі, можуть поважати її, дбати про її безпеку та навчати тому, на чому самі добре розуміються й можуть показати красу свого предмету: чи то алгебра, фізика, чи література, історія.

Я хочу сказати людям, які не змогли стати справжніми вчителями: вам треба усвідомити нарешті, що вам краще піти зі школи. Бо щастя та користі з вашого вчителювання ні вам, ні дітям немає. Гроші можна і в інших місцях заробити, не роблячи при цьому шкоди дітям.

А своїм колегам, справжнім вчителям, я хочу побажати здоров'я та наснаги продовжувати цю важливу справу. А ще хочу побажати посмішок. Ваших посмішок до учнів і їх посмішок до вас, коли випадково зустрічають вас в коридорі чи на вулиці і страшенно раді вас бачити. Це приємно!

Оригінал

Освіта.ua
05.11.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
нуш
В першому класi пишуть олiвцями.
Cirius
Психологам не шкодило би зрозуміти, що вони не є якась привілейована каста, а помічники вчителеві. У нас психолог два рази на рік проводить опитування учнів, потім на педраді розповідає, що вона виявила і на тому вся користь від її роботи. Одного разу на моє зауваження провідала батьків одного проблемного учня, а потім рік зі мною не розмовляла, бо потратила гроші на автобус до села. Отакі "психологи" і дають нам поради від яких ні холодно, ні жарко.
Гість
Я таким писакам хочу сказать одне: піди сама і попрацюй в школі. подивимось наскільти тебе вистачить. а те що говорять діточки. так це ще потрібно ділити на два і на три. брешуть так на вчителя, не гірше дорослих.
1
Вчителі англійської, кажете, міняються. Скоро, після цього постійного цькування та знущання над вчителями, будуть мінятися не тільки вчителі англійської. Тоді будете радіти, що хоч хтось із дорослих просто присутній у класі, де одні учні лазять по підлозі, не попередивши вчителя, чого вони туди полізли, інші граються на килимку (типу відпочивають), ще хтось бігає й горлає(бо йому, бачте, уваги не вистачає), хтось грається телефоном чи іншими цяцьками (настрій у нього такий), хтось лупцює однокласника (уваги таким чином вимагає).
Олеся
Для 1: Полностью с Вами согласна. С трудом нашли учителя физкультуры. Студент 5 курса. Получил на руки 2900. Вы серьезно думаете, что после окончания вуза он останется в школе?Напротив нас магазин АТБ, там кассир в два раза больше получает.
Коментувати
Володимир
А де психологічна підтримка вчителів 1 класу та учнів 11 класу?.
Олексій
Справжній вчитель чи ні вирішують діти, які вливаються в доросле життя, а не автор цієї статейки. Щоб отримати повноцінне виховання і знання, учителя у дітей повинні бути різні, як гарні так і "погані"...
Moon Stone
Для Олексій: я б подивився на вас, коли ваша дитина, гуляючи з вами у парку, підійде і насмерть заб’є якесь кошеня. А на ваше німе питання відповість - мені вчитель сказав, що так можна робити. І все дитина впевнена, що це добро, бо їй так сказав вчитель! А ще через 15/20 років, вона і вас насмерть заб’є, бо яка ж різниця кошенята чи батько. Ось вам, і як ви кажете погані вчителі, які повинні бути! Замислитись, чому може навчити вашу дитину поганий вчитель, чи потрібно цей "контраст". Мені здається ні, бо приклад з кошеня це не найгірше, що може трапитися! А якщо вчитель скаже, що можно або навіть потрібно приймати наркотики та алкоголь! І тоді вже молитися потрібно буде, щоб диття вижило. Ось вам різні вчителі,я краще буду перевіряти і дотримуватись порад із цієї " статейки" ніж хоча б допущу малий шанс на таке майбутнє моєї дитини!!
Коментувати
св Павлионтій
гроші заробляти? Це ви точно про школу? Хех.
Мирослава
Погоджуюся,що вчителю необхідно розуміти дитину,поважати і дбати про її безпеку ,в тому числі і про психологічну!!! АЛЕ я ,як мама, вважаю,що не можна створювати тепличних умов для дітей. Завдання батьків навчити дитину правильно реагувати на крик,на зауваження,пояснивши поведінку вчителя. В дорослому житті ніхто не буде підбирати слова - там КРИК,мат,образи і ніякого індивідуального підходу. ( з досвіду роботи дочки у ЗПО) Стрес,істерика,бо не привикла до такого ставлення( людина з комплексом відмінниці) .Хоча, вчитель не має права опускатися до рівня базарної баби.Є таке поняття як педагогічна етика.
Местный
Всё как обычно: учителя должны всё, а учителям ничего. Никто не разбирается почему был поднят голос и чем была вызвано определённое поведение. Я значит не настоящий учитель (игрушечный видимо), ибо если учащийся заслуживает - я подниму на него голос. Раз родители не могут научить элементарным нормам поведения, то хотя бы я буду как-то в рамках держать. А по поводу нужности педагогических работников, то это очевидное НЕТ от государства.
Студентка
Для Местный: Не погоджуюся з Вами. Я відмінниця, ЗНО 199 балів, за всі роки навчання в школі отримала єдине зауваження у щоденник: забула зошит. Але одного разу на мене підвищила голос моя вчителька через те, що я не хотіла йти на вже 5 в семестрі олімпіаду. Я не можу терпіти крик, я закриваюся в собі, тоді ледь не розплакалася. І навіть сьогодні мені боляче згадувати ту розмову. Як на мене, підвищення тону - це пряма ознака того, що вчитель перестав контролювати ситуацію і не спроможний з нею впоратися. Не підвищуйте голос . Можливо комусь ви робите боляче, не здогадуючись про це.
Коментувати
Небайдужий
Важливість визначається заробітною платою. Якби вчителі були важливі для суспільства, то і заробітна плата була б відповідною, і якість роботи вчителя була б іншою. А так маємо те, що маємо.
Moon Stone
Для Небайдужий: таке враження, що діти винні в цьому. Ніби вони вирішують скільки платити вчителям! Проте ніхто не думає, що вони не мають відповідати за помилки інших!! Схаменіться!!
Небайдужий
Для Moon Stone: Можливо я для Вас Америку відкрию, але в цьому світі діти завжди платять за помилки батьків та суспільства. Хочете виправити ситуацію - успіхів! Але розплачуватися за це теж хтось буде, скоріше за все, Ваші діти.
Коментувати