Юлія Безвершенко: баланс буває різним

Хто в Комітеті з питань бюджету так опікується розвитком науки і так гарно знається на стані педнауки?

Юлія Безвершенко: баланс буває різним

Автор: Юлія Безвершенко, старший викладач, Національний університет "Києво-Могилянська академія".

Що ж, вітаю нас із вами з ухваленням Державного бюджету на 2019 рік в першому читанні. Бюджетний процес цього року йде як по нотах, що є однозначним позитивом.

Сюрприз: поправки від депутатів не розглядали. Оце чистий прояв політичної волі: всупереч закону, але 240 «за».

Звісно, я маю сумніви щодо того, що всі 2100 депутатських поправок були направлені на добрі справи та могли в сумі лишити бюджет збалансованим. Власне, як зазначила Оксана Маркарова: «Я хочу подякувати всім, хто подав пропозиції – їх у нас на 2,2 трлн грн. Це ще два бюджети порівняно з тим, що ми подали. Я розумію, що бюджет – це мистецтво можливого, але наше головне завдання зараз – ухвалити збалансований бюджет, у якому кожна гривня видатків забезпечена реальними доходами». Сподіваюсь, що це вдалося.

Але ж баланс, як ви розумієте, буває різним.

Незалежності Національному фонду досліджень, наприклад, в ньому місця нема, бо це +1 головний розпорядник бюджетних коштів на науку, а їх - більше двох десятків, серед яких всі дуже цінні. А от + 600 тис. грн на Президію академії педнаук є. Цікаво, хто в Комітеті з питань бюджету так сильно опікується розвитком науки і так гарно знається на стані педагогічної науки? Сподіваюсь, тут Міністерство фінансів України встоїть. Також у цьому балансі нема додаткових коштів на Нацраду. Нема нової бюджетної програми на КАУ.

І хоч #дай_науці_шанс сьогодні так буденно провалено, я вас запевняю, що єдине, що має сенс у цьому нескінченному маразмі, - це вчитись на своїх помилках, будувати мережі підтримки та діяти.

Ми рятуємо не себе, навіть не науку, а Україну як державу, у якій хочеться жити і можна розвиватись. Тому якось особливо і вибору нема, що значно спрощує переживання таких моментів.

Працюємо далі.

Оригінал

Освіта.ua
18.10.2018

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Подобається, що авторка просто і лаконічно окреслює ситуацію і не втрачає реальності та оптимізму.
Старик
- А много корова даёт молока? - Да мы молока не видали пока!) )
Tet-a-tet
Президія АПНУ-це у нас св’ященна корова, жити живе, а молока не дає. Головне, щоб академіки були та не потріскали від пихи. І мали кошти навчатися на своїх помилках.
Турбіна
Для Tet-a-tet: правильне прізвище- Безголовенко чи безвершенко. Щось співзвучне.
Клеопатра
Всю Академию повесить!! Деньги передать могилянке на похороны!
БЕЗБАШЕНКО
Для Турбіна: Дни Турбиных закончились!! Впрочем, можете еще выпить водки и спеть "Боже царя храни!" Но только вряд ли это вам поможет! Наука скончалась и финансировать труп науки еще большее безголовенко чем вам кажется! Реанимировать не получится! Нужно реформировать!! Возможно тогда и будет АПН приносить обществу и государству хоть какую-то пользу, а не просто проедать бюджетные деньги, превратившись в Академию Пенсионеров Украины с пожизненным содержанием её членов!!) А пока что остается только трансформировать её в общественную организацию по примеру казахских коллег и перевести на самофинансирование до проведения соответствующих реформ.
Коментувати
Абрам ароднич
Що вона ця екстравагантна особа хотіла зказати- я не зрозумів до кінця. Непевне в КМА дуже мудрі викладачі. А може і недуже. Поверхові і дуже самовпевнені!
Авраам-праотець
Для Абрам ароднич: Хотіла сказати, що академіки АПН вже скоро тріснуть від споживання бюджетних коштів) Переймаємо досвід Назарбаєва, робимо всі академії наук громадськими організаціями, і не будемо витрачати на імітацію наукової діяльності такі шалені кошти!! Яка у них там вже може бути наука у 80 років?)
Рамзес
Для Абрам ароднич: Більшої поверховості та самовпевненості одночасно з цим, ніж у є у вас, я ще в житті не бачив!! Не знаю, хто там мудрий у КМА, чи не мудрий, але те, що ви не дуже грамотний вже бачу! До вашого відома, слово "сказати" пишеться з префіксом "с", і не кажіть, що це просто опечатка. Ніколи в це не повірю, бо на клавіатурі букви "з" та "с" знаходяться у різних кінцях. І випадково натиснути "з" замість "с" просто не вдасться. До того ж "не" з посилювальними прислівниками пишеться окремо: "Не дуже". І це у трьох коротких реченнях!! Ви хоча б перевірили їх правопис перед тим, як їх тут калякати. Боюсь подумати, що ви один з тих академіків АПН, бо бідна тоді ця держава, яка вас там утримує не зрозуміло за які заслуги!!
Олег
Для Авраам-праотець: Як би це було споживання!) Це вже не споживання, а зловживання якесь!! Як подивишся їх електронні щорічні декларації про доходи з основної роботи на посадах ректорів, опубліковані в Інтернеті, в яких задекларована і елітна нерухомість, і цілі гектари земельнних ділянок і диву даєшся! Невже цього так мало, що треба ще й в АПН пожиттєве утримання отримувати?
Коментувати