![]() |
Хто в Комітеті з питань бюджету так опікується розвитком науки і так гарно знається на стані педнауки? |
Юлія Безвершенко: баланс буває різним
Автор: Юлія Безвершенко, старший викладач, Національний університет "Києво-Могилянська академія".
Що ж, вітаю нас із вами з ухваленням Державного бюджету на 2019 рік в першому читанні. Бюджетний процес цього року йде як по нотах, що є однозначним позитивом.
Сюрприз: поправки від депутатів не розглядали. Оце чистий прояв політичної волі: всупереч закону, але 240 «за».
Звісно, я маю сумніви щодо того, що всі 2100 депутатських поправок були направлені на добрі справи та могли в сумі лишити бюджет збалансованим. Власне, як зазначила Оксана Маркарова: «Я хочу подякувати всім, хто подав пропозиції – їх у нас на 2,2 трлн грн. Це ще два бюджети порівняно з тим, що ми подали. Я розумію, що бюджет – це мистецтво можливого, але наше головне завдання зараз – ухвалити збалансований бюджет, у якому кожна гривня видатків забезпечена реальними доходами». Сподіваюсь, що це вдалося.
Але ж баланс, як ви розумієте, буває різним.
Незалежності Національному фонду досліджень, наприклад, в ньому місця нема, бо це +1 головний розпорядник бюджетних коштів на науку, а їх - більше двох десятків, серед яких всі дуже цінні. А от + 600 тис. грн на Президію академії педнаук є. Цікаво, хто в Комітеті з питань бюджету так сильно опікується розвитком науки і так гарно знається на стані педагогічної науки? Сподіваюсь, тут Міністерство фінансів України встоїть. Також у цьому балансі нема додаткових коштів на Нацраду. Нема нової бюджетної програми на КАУ.
І хоч #дай_науці_шанс сьогодні так буденно провалено, я вас запевняю, що єдине, що має сенс у цьому нескінченному маразмі, - це вчитись на своїх помилках, будувати мережі підтримки та діяти.
Ми рятуємо не себе, навіть не науку, а Україну як державу, у якій хочеться жити і можна розвиватись. Тому якось особливо і вибору нема, що значно спрощує переживання таких моментів.
Працюємо далі.
Освіта.ua
18.10.2018