К. Спітковська: професія вчителя стає небезпечною

Агресія щодо вчителя - не що інше, як наслідки негативного ставлення суспільства до освітян

К. Спітковська: професія вчителя стає небезпечною

Автор: Катерина Спітковськадиректор гімназії №107 «Введенська».

Професія вчителя стає дедалі небезпечнішою. Вже другий кричущий випадок, де постраждав вчитель! А це тільки початок навчального року.

Спочатку вчителя б‘ють по голові стільцем і ріжуть ножицями, потім мама влаштовує розправу молодій вчительці з незрозумілих причин. Це що робиться в нашому суспільстві? Ця агресія - не що інше, як наслідки негативного ставлення суспільства до освітян.

Виливаються помиї бруду в соцмережах на вчителів у пошуках крайніх, винних, тих, хто за все відповідає. Останнім часом винного шукати дуже легко- кажи, що це школа, вчитель і не помилишся. Так легко перекладати всю власну провину на того, кого вже всі бачать апріорі винним! Чи не вважаєте ви, що в нашому суспільстві відбувається кібербулінг вчительства? Кожен може наговорити, оббріхати, вилити помиї на вчителя, і нічого йому за це не буде, а навпаки - шалена підтримка суспільства! І, хочу зазначити, що мова не йде про презумпцію невинуватості вчителя за будь-яких обставин. Мова йде про рівну відповідальність перед законом за скоєні злочини, як вчителів, так і батьків, і навіть дітей.

Зараз освіта тримається на ентузіастах, які повірили у шанс все змінити. Ми не скиглимо, ми працюємо, нас стає більше, ми змінюємо ставлення до людей в цій професії і освіти в цілому!

Але чи можна розраховувати, що молода дівчина, яку побито, принижено, повернеться до школи працювати? Як непросто зараз залучити до школи працювати молодих, як важко вимагати креативу, прагнення розвитку, відвідування семінарів, тренінгів у вчителя за ті гроші, що вкладає у вчителя держава? До того ж зняття надбавок з учителів в рік реформи - це край.

Біда!!!

Якщо не припинять тероризувати вчителя, не дадуть можливість працювати кращим, далі буде гірше...

Оригінал

Освіта.ua
24.09.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
На мою думку, повинен бути комплексний підхід: батьки + школа + дитина, спілкування на рівних без звинувачень. При цьому чути точку зору кожного. Кожна сім’я особлива, знайти універсальний спосіб спілкування однаковий для всіх не вийде. До кожної дитини треба індивідуальний підхід. В наш час діти оточені агресією з усіх сторін, телебачення, ігри комп’ютерні, можливо сімейна атмосфера і всі переживання в неї всередині. Якщо дитина контактна і відкрита до спілкування вона все "видає" назовні і бешкетує. Якщо дитина закрита і "скритна" спокійна, вона тримає все в собі і одного разу відбувається "вибух" і дитина веде себе неадекватно і всі дивуються, така спокійна дитина, а що в неї всередині ніхто не поцікавився поки таким чином дитина не привернула до себе увагу. А починаєть з того, що у батьків не вистачає часу на дитину, бо треба працювати і заробляти гроші, а у вчителів у класі 30 учнів і нема можливості приділити кожному достатньо уваги. Ось і трапляються такі прикрі випадки.
спец
Це проблема не школи. Це проблеми окремих дітей. Скільки їх, стільки і причин.На директорів треба забити. Це люди, які керуються зверху, тремтять за своє крісло і т.п. Краще за все діють адекватні дії. та їх вчителям заборонено використовувати. Але якщо якийсь неадиквант получить за свої дії по морді, то це діє, і між іншим дуже добре діє. Педагогіка про це мовчить, ну й нехай, бо це така наука.
Ігор
Прочитав коментарі. Вони повністю відображають картину нашого суспільства. В т.ч. спільноту батьків. В т.ч. спільноту вчителів. Директорую 33-й рік. Навчаю вже не тільки дітей а й онуків перших випускників. Не можу повністю погодитись з твердженням одного з коментаторів, що " Вчитель має НАВЧАТИ з елементами виховання, а батьки-ВИХОВУВАТИ з елементами навчання! ОТ І ВСЕ!". Хоча воно в основі правильне. Але учитель не тільки повинен застосовувати елементи виховання, а виправляти те, що неправильно виховали батьки. Так, важка, довга, невдячна і небезпечна робота. Але якщо ти звешся Вчитель і в подальшому хочеш нести це звання - терпи. З приводу "наїзду" окремих батьків. У 80% випадків - це емоції І погасити їх, перевести у позитивне русло - твоє завдання як професіонала. 10% - відповідають дійсності. І в твоїх діях пріоритетом пріоритетів повинні бути інтереси дитини. Ну і 10% - відкрите хамство. А в цьому випадку потрібно хаму так "дати" по морді, щоб іншим разом сім разів подумав, чи варто хамити вчителю. НІХТО НАМ НЕ ЗРОБИТЬ ДОБРЕ КРІМ НАС САМИХ, Коли в школі є повага до дитини, то автоматично вона повертається повагою батьків та учнів (а потім і суспільства) до школи і вчителів. Скажіть що не так.
Володимир
Для Ігор: не так
открытое хамство
Для Ігор: это воспитание родителей поддержанное учителем. ДА дать по морде это вариант. ТАк и представляю себе тоненькую небольшую учительница дающую по морде амбалу 16 лет размерами с Шварцнегера. /// Мы не в колонии Макаренка где он напропалую пользовался маузером попервах а в последствии у него была такая дедловщина что и напрягаться не надо было. Главное-работать с ключевыми фигурами коих Макаренко УМЕЛ видеть сразу.ДА мы к этому топаем. Но у нас другие условия. НАши амбалы имеют родителей которые поднимут на ноги всех - полицию-прокуратуру-сацслужбы-...
Коментувати
Валентина
Звертаюся до батьків, чиї коментарі є під статтею. Педфаки чекають на ваших дітей. Хоча, мабуть, жоден з вам не мріє про таке майбутнє своїх чад. А ось обгадити вчителя, директора - ви перші. Та ніколи від дітей не дочекаєшся доброго слова в адресу педагога, якщо так само про нього відгукується батько. Шановні батьки, ми з вашими дітьми лише 9-11-12 років, а ви усе своє життя. Це ви виховуєте почуття добра, доброзичливості, поваги, любові до ближнього. Як ви це розвинете в дітях, таке й ВАШЕ майбутнє. А школа? Ще раз нагадаю: 9-11-12 років. А житти з цим усім далі Вам, шановні.
валерия
Многие родители не представляют, как их ребенок ведет себя в школе! Они слепо верят вранью ребенка и устраивают учителю разборки! А в этот момент ребенок тихо радуется!
таня
Для валерия: Вчителі, на жаль, також не завжди на висоті. Діти є діти...
витя
и учитель тоже человек,танюша.
Коментувати
Cirius
Який директор - така і школа.Якщо він щоранку попиває каву з заступницею з виховної роботи -хороших результатів не чекайте. Погано також, що у СШ працює мізер чоловіків(хоча б 50%), учні не бачать прикладів чоловічої поведінки і це дуже їм "розв’язує" руки. Ми несправедливо звалили на плечі жінок усе: виховання дітей, домашю роботу, магазин і базар, залишилось ще запрягти у воза і буде повний капець. А за село я вже й не кажу, там часто усе так, як написав нижче Вчитель. Потрібне комплексне вирішення проблеми, а його вирішувати мають усі разом- від МОНУ до місцевого органу управління. Але головною особою є керівник школи, саме від його особистих якостей у значній мірі і залежить, якими вийдуть учні зі стін НЗ. У цьому я переконався багато разів за роки праці у НЗ. Назвіть мені ВНЗ в УКраїні, де існує спеціальність керівник навчального закладу? То де ж їм узятися, якщо ми не готуємо менеджерів для школи, а вибираємо їх методом втику?
Вікторія
Для Cirius: Сумський обласний інститут післдипломної педагогічної освіти. Магістратура. Спеціальність: керівник навчального закладу. Я цю спеціальність здобула ще у 2004 році в СДПУ ім. А. С. Макаренка.
Коментувати
Володимир
Якщо поганий директор не розуміє педагогічної етики, не має своєї думки, не виконує елементарних обов’язків, то своєю чмошністю він створює проблеми вчителям.
Вчителбь
Дитина гульбанить до ночі, п’є та курить за школою, хто винний?! Правильно, звичайно ж школа та ненавистний вчитель, який вбиває у дітей розум... було б що вбивати...
Людина
Все, що відбувається сьогодні в системі освіти, - це заздалегідь продумані кроки по ії руйнації, знищенню. Ну не потрібні тут нікому думаючі люди. Їм скажуть, хто їх ворог, і вони повірять, скажуть думати так, і вони думатимуть саме так. І вчителі скоро теж перетворяться на сліпих виконавців, бо хто сьогодні іде на вчителя? Ті, хто не пройшов у більш престижні ВНЗ. Просто батьки не бачать, хто справжній ворог їх дітей, і це не загнаний недолугими реформами учитель.... І навіть не ЗМІ, як тут пишуть, вони лише виконавці. Завдання по знищенню держави, яка скоро перетвориться на полігон для іноземних інвесторів, майже виконано. Знищіть медицину й освіту, що вже зроблено, і вуаля! Державі кінець, а ми, хто не зміг звідси злиняти, будемо обслуговуючим персоналом для цих самих інвесторів. То навіщо в такому разі тут розумні люди, яких вчать думаючі, розумні вчителі?
нет
Для Людина: это НЕ спланированные действия. То что происходит с обучением есть следствие неумности недалёкости людей этим обучением руководящих.Других причин НЕТ. 90е выпустили на поверхнгость те качества человека которые правилами были прикрыты в той или иной мере. Это как интимная жизнь человека. ПОзволь ей выйти наружу и из неё сделали шоу. Позволили выйти наружу прикрытым качествам животного мира они и вышли. А это всего лишь означает что севшие на бюджетные потоки гребут всё под себя заставляя других прикрывать их зад. Вот и имеем что имеем. Учителя калечат детей прикрывая зады чиновников. ДЕти впоследствии калечат учителей. ЧТо посеяли то и пожали. ЗАкон природы в обществе дикой природы лишённой биологических законов - не убий если не голоден спакси детёныша даже если не свой. У человека ЭТОГО в инстинктах НЕ заложено.
Коментувати
Андрій
Нажаль сучасне суспільство дивлячись на вчителя бачить 8000 грн з ногами. Вони ж там нічого не роблять. Говорити казочки, хіба це робота? Авторитет вчителя рівний 0,00... . З агресією і незадіяністю приходить безкарність. Дитина повинна мати хоббі, ходити в гурток, секцію..., тоді вона буде розуміти, що життя це постійна наполеглива праця над собою.
таня
Для Андрій: На жаль, вчитель пише з помилками. Що хочете від дітей ?
Коментувати
і так, і сяк
6. Учителів зробили жебраками. Класний керівник має так налаштувати з батьками роботу щоб вони мали палке бажання надати матеріальну допомогу школі. У іншому випадку це поганий класний керівник- клас не давати ( не вміє працювати), години обмежити. Ніякого паперу, ніякої оргтехніки- треба тобі- купи сам, або у бтьків жебракуй. Проте премії керівництву за економію славні і не раз у рік, а систематично/ 7. Батьки бажають відеонагляд? Без питань! Обов"язково. Вчителі підвищать якість проведення уроків, а батьки побачать своїх невинних чад у всій красі. Тільки трансляцію вести публічно, на великих екранах, щоб всім продемонструвати таланти. Можна знайти ще 8,9, 10. Але , напевно, так ще низько, як зараз в Україні, вчителя ніде ніколи не оцінювали. Якби сьогодні я обирала професію, то не пішла у педінститут. Ідеали, на які я рівнялась при обрані професії, були люди з авторитетом, їх поважав народ і держава
таня
Для і так, і сяк: А кого в нашій державі цінують? Тільки депутати і уряд мають пристойні зарплати. А-у, відкрийте очі. Представники інших професій вам скажуть те саме...
Вчитель
тань цінують, які стоять на окружній
Коментувати
і так, і сяк
Те що сьогодні відбувається досить закономірно. 1. На весь світ розтрубили що зарплата вчителів дуже висока. Не у всіх, н завжди, і не така висока якщо порівняти із трактористами, юристами, банкірами. 2. Знівелювали вартість освіти- диплом можна купити. Фахівець з освітою отримує на порядок менше, ніж без освіти. Для чого вчитися? 3. Батьки відсторонилися від дітей. За проступки дітей карають освітян, але не батьків. Батьки масово виїхали на заробітки, а діти "правлять балом" як бажають, тим більше гроші батьки надсилають. 4. Серед освітян є також перегби. То сваряться, то е вчать, то ще щось. Але тоді треба вживати заходів в середені системи, а не робити шоу у ЗМІ. Є безліч органів освітянської влади, які б могли зненацька перевіряти вчителів. У такій ситуації батьки мають стати помічниками 5. Керівників шкіл зробили фоедалами- кого бажаю призначаю, кому бажаю догану оголошую. Хто бажає мати роботу має мовчати і догождати.
Ірина
Навіть від директора вчитель захисту не діждеться. Директор барига-політикан завжди на боці батьків, заграє з ними, принижуючи вчителів. Скоро вибори, а неадекватні батьки - тупе стадо, що голосуватиме за кого скажуть пан директор.
Arlin
Для Ірина: Кто после таких высказываний будет уважать учител? - "неадекватні батьки - тупе стадо"
Валентина
Чому ж ви зараз не працюєте у школі, якщо були зразковим вчителем?
Коментувати
Arlin
Сразу видно, что на ресурсе одни преподаватели. Я 10 лет работала в системе образования и такие "необоснованные претензии" встечала всего несколько раз. Или вы считаете, что когда родители хотят сменить учителя, который ничему не научил детей (весь класс) за год - это не нормально? Или может необоснованные претензии к учителям, которые орут, обзывают детей, бъют линейками или таскают за уши? Или может необоснованно, когда учитель позволяет себе проявлять абсолютное неуважение к ученикам? Заметьте, к хорошему учителю редко бывают претензии. Это единичные случаи. А вот к тем неучам, которые пошли в пединститут, потому что больше никуда не взяли претензий всегда очень много.
Марта
Для Arlin:Учитель не робот і не безсловесна тварина!!!! А як реагувати,коли тебе НЕ ЧУЮТЬ, на слова,прохання НЕ звертають уваги ???? Коли 2-3 гіперактивних , НЕ знаючи ні ГОРИ ,ні НИЗУ,прямо знущаються з учителя,бо знають : вчитель нічого не зробить.А як навчити???? ПОВИННА бути АДЕКВАТНА реакція на витівки учня! НЕ МОЖНА ,щоб йому було все позволено,а вчителю НІ !!!! Ось звідси і всі біди!!!!
Vlad
Для Arlin: Ким і де працювала? В системі освіти крім вчителів є ще методисти райМК, спеціалісти різних рангів, начальники відділів і їх заступники. А в закладах освіти є директори зі своїм почтом. Одиничні випадки коли ці працівники освіти ставали на захист вчителя.
Emerlin
Для Vlad: 1) Я Вам не тикала. 2) Я працювала в школі, в коледжі та в університеті (вчителем/викладачем відповідно). І так, зараз вчителі часто надто багато собі дозволяють. Деякі можуть і нецензурну лексику застосовувати. Інші знають лише методи залякування. Більшість вчителів вважає себе царем в аудиторії. А центром освіти має бути дитина.
Коментувати
практик
Практик.Цілком слушний допис. А причина у відношенні до вчительська суспільства. Передовсім держави. Вимоги "розмиті", а це безмежне поле для критики щодо проформування. якостей. Постійна принизлива критика за результатами ЗНО, ПІЗИ, моніторингів і т.д. ЗМІ щодня шукають гарячої шкільної теми і поливають брудом педагогів. А батьки ногами двері відчинять у кабінет директора із претензіями, які не мають здорового глузду. Усе це планомірно геноцид учительська підтримуваний державою, що триває не один десяток років.
Местный
Всё элементарно просто - родителей надо наказывать строго и по закону за их бездействие. Учитель учит, но не воспитывает и не решает семейные проблемы. Если уж пришли родители с пачкой претензий к учителю - сразу на регистрацию и пусть соц.службы разбираются дальше с семьёй. А на счёт агрессивных детей, которые наносят травмы учителям, то ответ прост - изолировать от общества в детские колонии. Пока нет закона - не будет порядка.
Emerlin
Для Местный: А как наказывать учитилей, которые слишком много себе позволяют? И почему учителя так против видеонаблюдения? Они же белые и пушистые, а дети и родители вокруг - воплощение зла.
Правдолюб
Для Emerlin: Для початку, прошу вас спілкуватися державною мовою (це вам привіт від "белых" і "пушистых", які так багато собі дозволяють! Ну і про відеонагляд! Особисто я-не була б проти, та знаю, що це проблеми не вирішить, бо той, хто хоче бачити в особі вчителя одне зло-той, навіть очевидне буде пояснювати по-своєму! Це "розруха" (як у Булгакова) у головах сидить! Вчитель має НАВЧАТИ з елементами виховання, а батьки-ВИХОВУВАТИ з елементами навчання! ОТ І ВСЕ!
Андрій
Учителя, как раз за видеонаблюдение. В одной из школ Киевской области, установили систему наблюдения в классах. И "родители" обратились с жалобой в управление. Не хочется видеть, какие "детки" на самом деле.
Коментувати
Мирослава
Погоджуюся на всі 100% !!! Відбиває інтерес від професії вчителя НЕ стільки низька з.п. вчителя-початківця ,як НЕГАТИВНЕ ставлення батьків, суспільства. Адже вчитель завжди у всьому виноватий. Його можна обізвати,принизити,звинуватити, і головне— нічого нікому за це НЕ БУДЕ !
Лена Лобач
Для Мирослава: для чего унижать учителя? Ходил ребёнок в школу, ходил, вдруг раз и родитель прибегает и начинает унижать? без всякого повода?
Коментувати
Оптиміст
Дійсно, державі варто подумати про залучення молодих вчителів до роботи в школі. Племінниця в цьому році за покликанням закінчила педуніверситет і набрала 1 клас НУШ, дуже подобається працювати з дітьми і діти її обожнюють, але щоденні безпідставні "придирки" батьків та отримана зарплатня в 4 тис. гривень "підрізають крила"...
о,Да,
сами учителя стали главными в отношенииобщества к себе-любимым. ПОЧЕМУ?-Ответ на этот вопрос решил бы частично саму проблему. Со временем. Но решил бы. ПРАКТИКА. Предлагаю как подумать, так и попрактиковаться. Но НЕ ждать результата в первые ДВА года. Хотя, в случае нашей страны, начальные результаты могут появится лет через 5.
Наталия Мирец Тетченко
Для о,Да,: Пост ні про що
о,Да,
Для Наталия Мирец Тетченко:предлагаю включить мозг
Олеся Сидор
Для о,Да: пропоную навчитися грамотно та коректно висловлювати свої думки. Давно побачила закономірність: що неосвіченіша та невихованіша людина, то більше вона закидає комусь неосвіченість і тугодумство.
Коментувати
суперово
отношение общества к чему бы то ни было есть результат плодотворной политики массы СМИшников.Именно ОНИ причина любое отношение к любому явлению-