М. Андрєєв: буде цікаво і юристам, і освітянам

Я хочу, щоб всі запам'ятали цю справу як таку, що виграна молодою людиною без юридичної освіти у Кабміну

М. Андрєєв: буде цікаво і юристам, і освітянам

Автор: Микита Андрєєвголова громадської ради при МОН​.

Окружний адміністративний суд міста Києва скасував постанову Кабінету Міністрів України в частині, яка обмежувала можливість осіб, які закінчили за спеціальністю «Право» лише магістратуру (без диплома бакалавра за цією спеціальністю) працювати суддями, адвокатами, нотаріусами, прокурорами etc.

Таке рішення було прийнято за результатами розгляду мого позову до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування постанови №53 від 01.02.2017. Прошу розглядати цей спір як спір з Міністерство освіти і науки України, оскільки саме МОН було розробником зазначеної постанови.

Що собою представляла скасована норма постанови? Нахабний і неприхований лобізм юридичних ЗВО щодо обмеження доступу до ринку праці правничих професій та створення умов, за якою всі бажаючі стати юристами мали б вчитися в юридичних вишах протягом 6 років. У вишах, з якими в рівні корупції можуть сперечатися хіба що медичні. Також скасована норма є уособленням повного ігнорування Конституції і законодавства керівниками МОН. Для мене це не було новиною, бо я знав, як розроблялася постанова про стипендіальне забезпечення і постанови, які регулюють питання акредитації і ліцензування закладів вищої освіти.

Я не розумів, чому я не можу бути суддею, прокурором, нотаріусом тільки тому, що я не вчився на бакалавраті за спеціальністю «Право». Я склав єдине фахове вступне випробування при вступі на магістратуру за блоками «Право» та «Тест загальних навчальних правничих компетентностей» краще, ніж більшість осіб, які 4 роки навчались в юридичних ЗВО. Я можу так само ствердно сказати, що я буду кращим юристом, ніж абсолютна більшість з них.

Попереду ще апеляція. Але я хочу, щоб всі запам'ятали цю справу як таку, яка була виграна молодою людиною без юридичної освіти у Кабінету Міністрів України, який представляли уповноважені особи з юридичного відділу, щодо постанови, яка стосувалася майбутніх юристів, та яка була пролобійована представниками юридичних вишів.

Рішення у справі додається. У тексті рішення трішки піару для моїх рідних Харківського інституту фінансів та Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

Оригінал

Освіта.ua
11.09.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: кому і для чого потрібні вимірювання? Кожен учитель без дорогезного загальнонаціонального вимірювання знає, які прогалини в знаннях мають учні
В. Онацький: що робити з учителями-пенсіонерами Якщо вчитель досяг пенсійного віку, то це зовсім не означає, що він перестав бути сучасним
О. Істер: пошук оптимального формату НМТ–2023 Обов'язковим для випускників має бути тестування і з історії України, і з математики
Олександр Мірошниченко: навчання – це не тортури В Україні дитина без таланту до математики повноцінною людиною не вважається
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Глендваген
Це цікаво, але нахрена нам такі міністри , щоб з ними судитися тра по білим темам. Друзі— це розводка , відволікачка від головного. На три копійки справа , а який шум. уРА!! Громадськість перемогла.... А те що вузи знищує Мон ,вся освіта юридична стала платною — нікого не обходить! Ось тут , пан Андріїв , поборіться?!?
владимир
Еще раз о праве. Молодец Андреев. Жить в праве всю эту нечисть обязаны Вы заставить в способ народной наглости. Очевидно и другое. До сих пор голота з дипломами не понимают, что все права закреплены исключительно в Конституции Украины. Законы утверждают способ восстановления нарушенного права и ответственность. Никита хочу обратить твое внимание на форму присяги судьи. Форма не указывает, что судья обязан придерживаться кодекса, а исключительно норм Конституции и Закона. Между кодексом и законом есть разница. Прими за внимание если идеш дальше. Удачи тебе в правом деле.
БЛОНДИНКА
Для владимир: Безусловно удачи всем! А вам Владимир, если вы конечно юрист, должно быть стыдно не знать что в системе права, каждая статья кодекса это закон, а кодекс по сути это кодифицированный нормативно-правовой акт, так называемый "свод законов".
Коментувати