В. Фурманюк: про ГПД та безоплатну загальну освіту

Усе чіткіше у повітрі вимальовується питання: у скільки безкоштовна освіта для дитини обійдеться цього року?

В. Фурманюк: про ГПД та безоплатну загальну освіту

Автор: Віталій Фурманюк, голова громадської організації «Основи свідомості», м. Кривий Ріг.

Ось вже й закінчились свята Першого дзвоника або «святкові» лінійки - у кого на що здатна адміністрація закладу. Але все чіткіше у повітрі вимальовується питання: у скільки обійдеться безкоштовна освіта для дитини цього року?

Шкільне приладдя, шкільна форма, книжки, фонди - все це вже прижилося в уяві більшості батьків як постійний атрибут навчального року. Але ж, звичайно, кмітливі чиновники від освіти не збираються зупинятися на цих дрібницях. То тут, то там чути про нові хитрощі дбайливих «освітян»: чи то про платні уроки фізкультури (в басейні ), чи то про платні групи подовженого дня.

Наприклад, представники адміністрації Спеціалізованої загальноосвітньої школи №8 м. Хмельницького забажали отримати додаткові прибутки від послуг, які дублюють ті, що надаються в рамках груп подовженого дня та фінансуються коштом місцевих бюджетів. За результатами судового розгляду школу зобов’язали повернути матері учнів незаконно сплачені кошти та відшкодувати судові витрати. Досвідом позивач, Ольга Яневич-Федишина, ділиться в дописі , де зокрема, виклала і рішення суду.

Щодо груп подовженого дня, то МОН наказом №677 від 25.06.18. затвердило новий «Порядок створення груп подовженого дня», який можна завантажити на сайті МОН.

Аби обмежити можливі хитрощі дбайливих «освітян», 10.08.18. МОН оприлюднило лист до освітян та місцевих органів самоврядування, де вчергове нагадується, що загальна середня освіта відповідно до Конституції та законодавства є обов'язковою і безоплатною, а витрати на забезпечення навчально-виховного процесу в державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах здійснюються на нормативній основі за рахунок коштів відповідних бюджетів у повному обсязі (рішення Конституційного Суду України N 5-рп/2004).

Тож я впевнений, що настануть часи, коли навіть і зошити, і щоденники, і олівці будуть забезпечуватися за рахунок місцевих бюджетів, і чим більше буде батьків, які готові відстоювати права дітей та свої права, тим швидше це станеться.

P.S. І, будь ласка, перед тим як розповідати, що грошей в бюджетах не вистачає, вивчіть бюджет свого міста та порівняйте ринкові ціни і ціни, за які роблять закупки ваші органи самоврядування.

Освіта.ua
04.09.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Міністр говорила про прозорість фінансових операцій в школах та про те що все повинно бути відображено на сайтах шкіл. Так от, зібрали місцеві освітянські чинуші директорів і сказали, що показувати треба лише те , що пройшло через бухгалтерію. От така прозорість.
Cirius
Відомо, що місцеві чиновники часто кришують фірми, які виконують замовлення для міста чи насел.пункту. І коли потрібно дати гроші на школу вони краще виділять фірмі, а батькам будуть розповідати, що не вистачає субвенції, тобто винувата центральна влада. У них школа не є пріоритетом, головне власний інтерес. Автор правий, тільки наша наполегливість і вимогливість до чиновництва дасть позитивний результат. І не потрібно їх боятися, це з наших податків вони будують своє благополуччя, забуваючи, що довір’я потрібно відлпрацьовувати.