О. Северенчук: останній тиждень перед стартом НУШ

Може, ще не пізно провести той перший день так, як хочеться тільки вам і вашим малим?

О. Северенчук: останній тиждень перед стартом НУШ

Автор: Олена Северенчук, лідер напрямку натхнення і розвитку вчителів ГС «Освіторія», організатор премії Global Teacher Prize Ukraine.

Останній тиждень перед стартом НУШ. У Facebook вчительки початкових класів і методисти активно звітують про готовність кабінетів до початку навчального року. У мене кілька «НАВІЩО», які ревуть і стогнуть, як Дніпр широкий!!!

Навіщо вам на стінах розовощокі біляві малолітні козаки в шароварах?! Сонечка і смайли - туди ж. НАВІЩО???

Навіщо вам ГОТОВІ кола вибору, ГОТОВІ правила класу, ГОТОВІ куточки природи, ГОТОВІ плакати настрою, ГОТОВІ лепбуки, ну бляха-муха... НАВІЩО??? ГОТОВІ???

Ви чим із дітьми займатися будете? І який з отого усього готового і прозвітованого їм зиск? Чи ми працюємо заради інспекцій? Печаль-печальна.

Навіщо ви ділитеся сценаріями проведення першого уроку??? Не ідеями! А готовими сценаріями по 10 гривень! НА-ВІ-ЩООО?

Так, я розумію. Страх перед початком нового. Страх бути «не такими, як усі». Страх, що відчитають. Страх, що батьки побачать голі стіни. Та все ж... Може, ще не пізно зірвати оті калини, сонця і дешеві плакати? І, може, ще не пізно провести той перший день так, як хочеться тільки вам і вашим малим, га?..

На правах однієї з тих, хто дуже старався і хотів вибити зі шкіл дешеву пострадянщину і зробити все можливе, аби НУШ стартувала.

Оригінал

Освіта.ua
28.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правовик
Дивуюсь нашому суспільству, педагогам— їм під виглядом Нуш тулять справжню туфту ,спрощення,а вони аплодують. Хто бачив програми школи, підручники , тзн, контрольні виміри .... Де наукові висновки про річну діяльність100 експериментних шкіл? Хто їх бачив? Президент і прем`єр перед виборами вхопилися за іграшку під виглядом Нуш !??хоч щось виборцям показати... Примітивна преса ‚ тупі журналісти кричать ура!! Пофарбували школу в яскраві кольори, дали кусок конструктора, ноутбук, відмінили оцінки- ЦЕ Нова школа!??? Нуш— це експромт львівських примітивних псевдо -вчених , а програми перебирають трішки з Фінляндії , пабліш скул США і т п . Немає аналізу, прогнозів, не відпрацьовано зміст . Хто відповість за ці екскрименти???
Местный
Судя по отсутствию учебников, мебели и тучей глупых указаний для учителей - НУШ уже финишировала, не стартуя. Разницы между тем, что было и как есть не вижу. С позиции университета повторюсь, что страшно представить уровень подготовки на выходе с НУШ.
Vlad
"Чи ми працюємо заради інспекцій?" А для кого ми працюємо?! Скільки разів чуємо із року в рік на всіляких нарадах, семінарах і т.п.:- "Як приїде перевіряючий..."
круто себе почуваєш,
Для Vlad: розвернувши перевіряючого. Ні, не регулярно. Ні , не постійно. Але так, щоби відчутно було.
Коментувати
Tet-a-tet
Оте все готове, що ви критикуєте є середовищем, у яке дитина потрапляє з перших днів навчання. Що поганого у тому, що вчитель на власному ентузіазмі створив його, аби учням було цікавіше та св*ятково у класі? Хіба краще голі тюремні стіни? А далі можна потроху усе змінювати, заповнювати роботами учнів і т.д.
Юля
Боролись с постсоветчиной, а в результате сделали совок!
Володимир
А якби менше було реклами та піару, а більше конкретики, то й не було б таких дурниць! Тупо поставлена задача тупо й виконується. Бляха-муха....