Альона Парфьонова: про Маніфест раба

Мені соромно за те, що червона ручка і досі є символом спротиву будь-яким реформам у шкільництві

Альона Парфьонова: про Маніфест раба

Автор: Альона Парфьонова, співзасновниця ГО «Батьки SOS».

Шановні освітяни, мені соромно за цей пост у великій вчительській спільноті, мені – не вчителю школи, а просто мамі, яка не має диплому педагогічного вишу. Доля зводила мене з тими з вас, які йдуть проти системи, які витрачають свій час на реформу свідомості своїх колег, які серед своїх колег проводять реальну просвітницьку роботу та намагаються відновити довіру до школи як установи з ціннісною основою майбутнього, повагу до вчителів не за те, що вони за професією вчителі, а тому що вони професіонали своєї справи.

Мені соромно, що ваші колеги шукають зовнішнього ворога в особі МОН, задля виправдання своєї бездіяльності. Мені соромно за Ваших колег, які не знають, що кріпосне право відмінили у 1861 році.

Мені соромно, що деякі з вас не читали ЗУ «Про освіту» та не розуміють процеси децентралізації, не відчувають власну гідність та відповідальність за перетворення школи з тоталітарним режимом на школу з партнерськими стосунками та дитиною як найголовнішою цінністю.

Мені соромно, за те, що червона ручка і досі є символом спротиву будь – яким реформам у шкільництві.

Мені соромно, що деякі ваші колеги не знають своїх прав, але справно сплачують членські внески у таку потужною організацію, як профспілка працівників освіти та науки України.

Мені соромно, що ваші колеги власноруч перетворили школу на комерційну фірму та вже давненько торгують державним стандартом та формою.

Мені соромно, що деякі ваші колеги цього року візьмуть перший клас з такою ненавистю до нової української школи.....

Оригінал

Освіта.ua
13.08.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Авторка права. Соромно. Боляче. Неприємно. Але правда. Колеги, коли Ви намагаєтеся стати на захист себе, колег, станьте наперед мамою. Що для покращення знань дитини не шукаєте репетитора? Що не вигортаєте в кінці навчального року майже чистесенькі зошити з друкованою основою по більшості предметів? Що Вас не дратує, коли Ви маєте йти і робити ремот,прибирати у класі своєї дитини? Вам подобається віддавати гроші з власної кишені на потреби?Що всі колегі із задоволенням прибирають, миють у власних класних кімнатах? Вам подобається організовувати збір коштів технічкам за миття підлоги у класі? Вам подобається робити генеральне прибирання? Всі колегі знають нормативно-правоову документацію? Всі опрацювали новий Закон " Про освіту" ? Ніхто не поливає брудом НУШ? Все про нас, учителів, таких які ми є і яких нас бачать. Але ми мовчимо, коримося, вчимо так само робити дітей. Авторка написала правду, але неприємно читати і визнавати. Раби ми і таких самих виховуємо дітей
Надія
Для учитель: Згодна на всі 100%. Треба захищати свої права і поважати себе!
Коментувати
ПЕДАГОГ
Мені як педагогу дійсно соромно, що в свій час ми виховали ( чи не виховали) таких як ви: безцеремониих, впевнених в своїх діях, а насправді недолугих ...
Witalina
Для ПЕДАГОГ: У кого є розум,хто може себе реалізувати,ТОЙ ПРАЦЮЄ, годує себе і сім’ю, А ХТО ні нащо НЕ ЗДАТНИЙ,той створює ГО, адже слабо показати власним прикладом як потрібно. Краще пити кров з вчителів.
Коментувати
Правдоруб
О, міністеркиня дозволила своїм порохоботкам ненадовго відлучитися з чергового гей-параду і погавкати в інтернеті. Хіба ще хтось не знає, що сороси, гройсмани та інші рабіновічі хочуть знищити освіту в Україні і перетворити українок на проституток, а українців на вантажників і охоронців? Рабіновічам не потрібні українці, які можуть створювати ракети і ядерні боєголовки. Такі українці для них небезбечні. Тому вони зроблять все для того, щоб перетворити Україну на європейське зімбабве. Пригадуєте, в 1992 році нас було 52 мільйони і ми були третьою країною у світі за кількістю ядерних боєголовок? А зараз нас вже менше 40 мільйонів, ядерної зброї в нас немає (а заразом Криму і Донбасу), президентів і міністрів нам призначає старий жид сорос...
Володимир
Згоден із автором щодо профспілок. Їм сплачуєш внески, а вони проти тебе ще й підписи збирають на догоду директору. Я вийшов із цієї громадської організації. Від моєї заяви в них був шок! Щодо керівництва. В освті панує бабівщина. Часто, ті, хто пролежав на посаді певний стаж, ідуть керувати. Якщо директор не математик, то керує по-баб’ячому. Зі скандалами, плітками, наклепами. Без педагогічної етики, звичайно. Сама не працює й іншим не дає....
Читатель
Совсем плохи дела в МОН, если на службу к себе таких парфьоновых привлекают. Чушь несусветная. Она что, опрашивание учителей проводила или на глаз определяла как кто относится к новой школе?
Алена
Обидно за учителей.Знаю сколько времени, энтузиазма, здоровья, личных сбережений они вложили для подготовки к этому новому учебному году, а тут - такое. Когда - то случайно наткнулась нагруппу Парфьоновой - жесть. Цель группы-разжигание ненависти у родителей к учителям, противопоставление учителей обществу. Конструктивизма-0. Каждый инакомыслящий подвергается жестокому нападению и осмеянию. И этот человек говорит что-то о совести, Парфьонова, вы просто кусок зла, ненависти и желчи. Дорогие учителя, не стоит обращать внимание на подобных писания, они не стоят Вашего времени и нервов.
Володимир
Для Алена: Зачем же Вы так, по-чиновничьи? Без анализа и конкретики. Пишет человек неравнодушный. Она, с позиции заботливой матушки, хочет дать хорошее образование своему ребенку. И ей не все равно, в каком социуме он будет находиться...
Коментувати
Sergik
Я щось не зрозумів, що хоче "шановна" Альона Парфьонова. Випендритися? Вважайте, вийшло. Незрозуміла стаття, з якимось неясним підтекстом. Кріпосне право якесь придумала. Ще б згадала про громадянську війну в США - до речі, 1861. Стаття ні про що, лише сервак займає...
Віра
Якщо Вам соромно, створіть ще одну групу: Ви і вчителі. І нехай вчителі оцінять Ваш особистий внесок у розвиток школи. Сподіваюсь, їм є, що Вам сказати.
Олена
А мне, например, стыдно, что на собрании родителей первоклассников я буду говорить о том, что обещанных ,о которых столько говорилось и которыми так хвасталось МОН учебников английского языка нет и пока не будет, а учиться мы будем , как и раньше, с помощью тех материалов, которые достанет и распечатает учитель ( на своем домашнем принтере, бумаге и своею же краскою)-учителя же очень много зарабатывают! Ну, и где же обещанные перемены, которые потрясут мир?
Читач
Дійсно, немає що коментувати. Одне скажу: соромно - червонійте! Може поможе! Написано - для чого? для кого? Вчитель працює і знає, що йому робити. А , взагалі, може попробуєте самі щось зробити? Дуже багато розвелося так званих громадських діячів, засновників-керівників різних ГО. І всі вчать. вчать і соромно їм. Станьте-зробіть краще, покажіть не на папері, не на словах. а на ділі. Повністю підтримую попередні коментарі.
Алена
Бред полнейший. Поносит учителей в своей группе, но этого мало. Нужна аудитория побольше.
Witalina
Коментувати - себе НЕ ПОВАЖАТИ!!!! Як на мене, виходячи з моїх внутрішніх переконань, жодного слова правди !
Вчителька 1 класу
А мені соромно дивитися в очі своїй десятирічній дитині: щоб створити освітнє середовище з дому "пішли" її іграшки, книжки, новенький килимок, адже НІЧОГО!!! з того, що обіцяли, у нашу школу не дали. Я не "скиглю" ( як писали деякі дуже прогресивні), я чудово вчу дітей і без нових парт та смартдошки. Але мені соромно, що дорослі дяді і тьоті на всю країну розрубили про ті парти, дошки, килимки, а на ділі вийшов пшик. Чому я, мама двох дітей ( дівчинки, яка теж хоче погратися новою іграшкою, та сина-студента) повинна купувати за свої кошти папір, роздатковий матеріал і т. п.? Ми, вчителі, що набирають 1 клас, зробили добросовісно все, що від нас вимагалося: пройшли курси на Едері, виконали підсумкову роботу, вчили 4 клас, писали ДПА, проводили заняття з майбутніми першокласниками, працювали в пришкільному таборі... А деяким мамам за нас, виявляється "соромно"... Пропрацювала 25 років, слава Богу, таких мам, як пані Альона, не зустрічала. А от стратегії критичного мислення на уроках застосовую регулярно ще з 2002 року. Так що нова українська школа для мене не зовсім нова.
валя
Соромно, людині без "сорому"?!!! Займіться своєю роботою, ДИТИНОЮ... "просто мама". До чого ми довели освіту в Україні - кожен, кому не ліньки, топчеться сапожищами в болоті по вчителях, пританцьовуючи та плює в них. А чиновники МОНу та на місцях підтримують "так їх, так їх..."
Іван
Такої нетерпимої та нетолератної особи,як Парфьонова,годі шукати! На папері в неї гарно,насправді,вона велика людиноневисниця. Але одягла шати правдорубиці і січе всіх і вся! Страшно,що говорить правильні речі.Але!