О.Співаковський: про сумну статистику вступної кампанії

Майже 60 000 заяв на філологію та право, і лише 764 заяви на фізику та 1 214 на математику

О.Співаковський: про сумну статистику вступної кампанії

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Вже більше тижня (з 12 липня) вступники подають заяви на вступ до закладів вищої освіти. Станом на 23 липня 2018 року створено понад 157 тис електронних кабінетів, через які подано майже 780 тис електронних заяв. Слід зазначити, що завершення подання заяв – 26 липня 2018 року о 18-00, оприлюднення рейтингового списку – 1 серпня (відповідно до Умов цього року точно час не зазначений для оприлюднення рейтингових списків, тому в 23-59 теж буде вчасно, але я переконаний, що Міністерство освіти оперативно оприлюднить відповідну інформацію вдень 1 серпня.

Зарахування на бюджет в цьому році має відбутися до 7 серпня (до 12.00), а на контракт – до 30 вересня.

Слід визнати, що цьому році МОН спільно з ДП «Інфоресурс» підготувалися на високому рівні до вступної кампанії, і звернень від студентів щодо проблем з реєстрацією електронних кабінетів або подачею електронних заяв практично нема.

На жаль чи на щастя, але найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон’юнктурні та «популярні серед вступників» спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдиний виняток з переліку), менеджмент, туризм. На превеликий жаль, і результати працевлаштування про це свідчать, більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі при працевлаштуванні за спеціальністю. Дуже шкода, що знову-таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни, не користуються попитом у нашої молоді, і це є серйозним викликом для нашої держави.

Загалом по Україні на філологію та право подано 58 964 заяв, менеджмент – 36 537 заяв, а на фізику і астрономію – лише 764 заяви, на математику – 1 214 заяви. Сумна статистика вступної кампанії станом на сьогоднішній день, будемо сподіватися, що вона зміниться до 26 липня і більше нашої талановитої молоді зробить свій вибір на користь природничо-технічних спеціальностей.

Слід зазначити, що 20 липня 2018 року відбулось засідання Конкурсної комісії МОН щодо розподілу бюджетних місць на магістратуру, і з її результати можна ознайомитися за наступним посиланням на сайті МОН.

Крім того, вже відомі результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) і єдиного вступного іспиту (ЄВІ) для тих вступників, які обрали вступ на магістратуру 081 «Право» та 293 «Міжнародне право» або вирішили вступити до магістратури за спеціальностями галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини».

За інформацією директора УЦОЯО Вадима Карандія, успішно подолали поріг «склав/не склав»: Право 80,4 % від 15,8 тисяч учасників; ТЗНПК 90,1 % від 15,8 тисяч учасників; Іноземні мови 87,7 % від 30,5 тисяч учасників (у тому числі: англійська мова 88,1 % від 29 тисяч учасників; німецька мова 75,5 % від 1,1 тисяч учасників; французька мова 92,5 % від 0,25 тисяч учасників; іспанська мова 96,2 % від 0,05 тисяч учасників).

Успішно склали вступні іспити до магістратури за спеціальностями "Право", "Міжнародне право" 67% учасників із 15,8 тисяч.

Буду продовжувати інформувати вас про перебіг вступної кампанії. Вступникам та їхнім батькам бажаю вступити до омріяного університету на бажану спеціальність та стати найкращим фахівцем у відповідній сфері.

Для тих, бажає ознайомитися більш детально з статистикою поданих заяв у розрізі регіонів та спеціальностей, додатково надаю відповідну інформацію.

Оригінал

Освіта.ua
24.07.2018

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Гість
Поступайте в КПІ - туди всіх беруть і без хабарів. Пишете заяву в приймальну комісію і поступаєте з тими ЗНО які є.
Ірина
Питання щодо справедливості зарахування у вузи. Наводжу конкретний приклад. Абітурієнт склав ЗНО з математики на 183 бали. Два інші предмети: УМ-181, фізика-149. Інший отримав відповідно 191, 189, 166. Бал атестата в обох 11,1. Хто з них, на вашу думку, поступить, якщо бюджетних місць буде 7 (максимум = 10)? От і не вгадали. Відповідні їхні рейтинги 195,899 та 189,210. Тому поступить перший, бо йому за підготовчі курси ЗНО з математики зарахували 200, і він четвертий у рейтингу, а абітурієнт з вищими балами, який, можливо, не мав змоги відвідувати курси, - тільки восьмий. І, крім того, другому ще й не порахували регіональний коефіцієт, бо його заява має пріорітет 2. І якщо він не проходить за пріорітетом 1, то пролітає й тут.
N
Для Ірина: Регіональний коефіцієнт діє лише в регіонах - так що почитайте правила для вступників, а не фантазуйте. Започаткували його для того, щоб вступники мали змогу навчатися в регіонах, а не в столиці. Підготовчі курси дають бал лише для природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей, які й так мають мало вступників і бал там лише не більше 5% (тобто 10 - це максимум). У вас існує можливість обрати 7 пріоритетів - користуйтеся.
Ірина
Для N: Перш, ніж когось повчати, треба було розібратися, що мова йде про одну і ту ж спеціальність одного і того ж вузу. А наведені статистичні дані зовсім не нафантатазовані.
N
Для Ірина: І що? Вас ніхто не повчає - читайте уважно правила вступу - це не повчання, а рекомендація.
Коментувати
Cirius
Для Математик. І знову виходить, що спочатку потрібно обирати(вчитися) професію,а потім здобувати потрібну ВО. Принаймі, якщо помилився, то втрачаєш рік-півтора, а не всі шість. Погано, коли з дитинства у тобі виховують романтика, а не реаліста. За це неминуче доводиться розплачуватися і Ви не перша і не остання, яка наступила на ці "граблі". Я знаю немало молодих людей, які зневажливо відгукувалися про такий вибір, а потім йшли працювати за професіями, які їм спочатку не подобалися. Сьогодні, навіть маючи ВО, потрібно мати про запас одну-дві професії для виживання і так буде ще довго. А як може бути краще у країні, де за словами зам. міністра п.Ковтунця 79% молоді отримує дипломи про ВО? Де знайти для них такий обширний ринок праці, його не існує навіть у розвинених європейських країнах. Моя мама за 80 крб. горбилася у швейному цеху, а зараз за 8 тис. немає бажаючих, купуємо китайський та турецький ширпотреб.
Георгій
Для Cirius: Після гарної математичної підготовки пройдіть початковий курс з одних мов програмування, півроку-рік, та від початку ваша платня буде вимірюватись в доларах Сполучених Штатів і як початківець не менше півтисячи, а через пару років досвіду до 3-5 тис.
Val
Для Георгій: вы о чем? Сейчас на одну вакансию java-макаки приходится несколько десятков желающих, часть из которых без опыта и готовы работать за еду.
Коментувати
Математик
Всім доброго дня. Закінчила ВУЗ місяць тому. Магістрант спеціальність - "Математика". Перспектива - в школу за 3 тисячі( і не треба тут про підвищення зарплат і т д. Чистими на руки, молодому спеціалісту виходить така сума). Це приниження. 6 років надскладного матеріалу, щоб отримувати кошти, за які навіть оренду квартири не покриєш, а людина має властивість харчуватись, одягатись, та і жити в кінці кінців, і це не безкоштовно. Тому, ВИ кажете нажаль, діти не хочуть іти вчитись на "Математику". Я скажу таким абітурієнтам - МОЛОДЦІ. Думайте, з чим хочете пов’язати своє життя. І злидні - не шлях до щастя. Я не жаліюсь, фізмат навчив виживати. І , нажаль приходиться вчити програмування, щоб заробити на себе. Шкода лиш, що одразу не пішла вчитись на ІТ-шніка. Так це складно, але це єдиний плюс, який дав фізмат - не боятись труднощів. Бо вони всюди. У "математиків" немає переспектив, принаймні в цій країні, вакансій 0 =) Добра всім. Не робіть помилок. З ними ще жити=)
777
Для Математик: а гадаєте в тих хто вступить на філологію перспектива інша. Це зараз вони думають, що іняз, це чудова перспектива, а я знаю людину, яка після інязу на базарі м’ясом торг і каже що тут вона заробляє більше. Нажаль професіч не має вілношення до доходів. Для того аби багато заробляти треба або везіння (везіння народитись в певній сім’ї також рахується) або талант заробляння
Математик
Знаю людину? Я теж знаю людей, які з мого факультету, після закінчення поїхали до Польщі прибирати вагони в Метро.Давайте не впадати в крайнощі. Я погоджуюсь, що доходи не залежать від факультету. І не лише в везінні справа. Якщо людина захоче заробляти - вона знайде спосіб. Справа в тому, що той час, який проживаєш в університеті, має бути часом набування навичок, які дійсно знадобляться в житті! Бо все абстрактне відходить на задній план, після отримання диплому. І тут вже мислиш де б заробити гроші і ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ТРЕБА ВМІТИ І ЗНАТИ(було б добре так мислити ще перед тим, як поступаєш в університет) Нажаль мій факультет таких практичних навичок майже не надав. І тепер самотужки вивчаю все з онлайн ресурсів. І платних курсів. І будь хто зможе це зробити , якщо захоче. Шкода лише потраченого часу. В 17 років, коли світ ще для тебе новий і невідомий, ти не думаєш, що через 6 років стикнешся з тим, що всі твої старання не потрібні тому середовищі, в якому ти живеш.
Мария
Странно, везде нужны аналитики (и в компаниях торгующих, и в банках), те, кто мат. модели пишет для IT и т.д.
Коментувати
Cirius
Попит породжує пропозицію, п. Співаковський мав би про це знати давно. Якщо в місті не працює понад 15 заводів і фабрик, які хіміки, фізики та математики там знадобляться? Слава богу, що хоч будівельна індустрія зрушила з місця, згадайте, скільки років там був застій, а ВНЗ продовжували випускати інженерів-будівельників, що валом йшли на біржу праці. Оголосіть землю товаром і скільки п. Співаковський спеціалістів стане відразу затребуваними. А так, просто побалакали, сіли та й заплакали.
Галина
Для Cirius: а до чого тут заводи. На заводі працюють інженери та технологи (в тому числі хіміки-технологи на харчових підприємствах які є в кожному місті, як же без хімії в ковбасі). А хіміки, фізики, як і філологи, це по суті науковці. Але на іняз (філологію) йдуть часто ті хто в майбутньому збирається виїздити в іншу країну. Крім того на філологію йдуть ті в кого немає якихось здібностей до чогось, а з пам’ятью все нормально
Коментувати
LPT
Недавняя вакансия сайте Work.ua: "Требуется физик (атомная энергетика). Зарплата 5 500 гривень." Никаких проблем с трудоустройством.
Володимир
Коли на роботі нічим зайнятися, то спостерігають за рибками в акваріумі або граються в статистику.
1
І де в цій країні будуть працювати фізики, математики чи астрономи, які "...можуть створювати ВВП країни..."? Кому в цій країні вони потрібні? Навіть тому мінімуму, що навчається на цих спеціальностях роботи не знайти. А зі знаннями кількох мов голодним не залишишся, бо на перекладачів, особливо з екзотичних мов, завжди є попит, як не тут, то по чужих світах.
:)
Для 1: абсолютно підтримую вашу думку !
NeVat
Для 1: Не брешіть, це неправда. Фізика - фундаментальна наука - без неї ви не підготуєте ні технарів, ні хіміків, ні біологів, навіть архітекторів. Відповідь - можуть працювати будь-де і їх розбирають навіть у банки - бо математику знають на відміну від економістів. А от де будуть працювати декілька мільйонів юристів, які апріорі не виробляють продукт, а лише його споживають на держбюджеті - велике питання. Та й недоюристів готують недопрофесори недодоктори юридичних наук. Філологи теж непомітні - я не бачу зміни у культурному просторі від збільшення українських філологів. Про журналістів взагалі немає про що говорити - хіба це телеканали: збираються два говоролога і запрошують третього, якого називають експертом - таких експертів на лавках біля кожного будинку повно і освіта для цього непотрібна - трохи фантазії та побрехеньок. Інша справа, що для підготовки фізика потрібне обладнання і вкласти багато коштів. Тому потрібні, але не 1, бо для цього мізки мають бути, які відсутні у 1.
1
Для NeVat: Буковок забагато, але думка, яка була б переконливою, відсутня. Від того що фізика - фундаментальна наука, на цій території вона сьогодні нікому не потрібна. Вона потрібна лише державам, а збориську феодалів і рабам, які намагаються тут не протягнути ноги з голоду, ні фізика, ні астрономія нінащо не потрібна. Але, щоб це зрозуміти, потрібні мізки, які відсутні у NeVat.
Коментувати
Невідомо
До речі , цікавить думка , може хтось пояснить. Чому на середня освіта(географія) у переліку йде українська мова , географія , МАТЕМАТИКА або ІНОЗЕМНА мова . А на просто спеціальність "Географія " українська мова , географія , ІСТОРІЯ УКРАЇНИ АБО ІНОЗЕМНА МОВА.
Логіга, просто логіка
Для Невідомо: усе просто. Подивіться Класифікатор професій. Скільки посад потребують спеціальність *Географія* і скільки—серед ня освіта (Географія)
Коментувати
N
Надто багато пропозицій на "популярні" спеціальності від вишів, а запобіжників немає. Все починається з навали кандидатських і докторських з цих спеціальностей - терміново потрібно робити зовнішні обмежувальні бар’єри щодо ліцензії, бо внутрішні, внаслідок відсутності наукових критерії, відсутні. З іншого боку вступники розумні і вони розуміють, що рівень підготовки на непопулярні спеціальності низький, бо виші не вкладають туди кошти. Гадаю, що критичну межу ми пройшли і вже запізно. Залишилося лише позбавляти статусу національний за відсутність чи ліквідацію фізичного, хімічного чи математичного факультетів.