І. Примаченко: безкарність деморалізує порядних освітян

Так виглядає, що в українській освіті ти можеш зробити що завгодно - і нічого тобі за це не буде

І. Примаченко: безкарність деморалізує порядних освітян

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Пам'ятаєте ректора педагогічного університету Драгоманова Віктора Андрущенка, у якого студентів вигнали на молебень замість пар? У вересні через це стався гучний скандал через очевидне порушення закону. А в травні, як виявилося, президент нагородив його державною премією за роботу ... «Цивілізаційний вибір України і соціальний прогрес»! Так, після скандалу з порушенням закону. Премія, до речі, в розмірі 270 000 гривень колективу переможців.

І знаєте, я хотів зіронізувати, але вже якось зовсім не смішно. Бо над хворобою своєї держави не сміються. А це хвороба, назва якої - тотальна безкарність. Бо так виглядає, що в українській освіті ти можеш зробити що завгодно - і нічого тобі за це не буде. Ба навіть премію отримаєш - а чого ні? Репутація ж тут нічого не варта.

Якщо одному ректору можна демонстративно порушити закон і отримати престижну премію, то чому іншим не можна? Якщо декану того ж педагогічного університету, що готує вчителів, можна спокійно поширювати в ЗМІ псевдонауку, істеричну гомофобію і не вміти правильно писати «в Україні», то про які реформи освіти йде мова? Якщо директор спортивної школи може «здати учнів в оренду» для політичної агітації і залишитися на своїй посаді - який це подає приклад іншим? Якщо Лептонного бога захищають вищі керманичі країни, а псевдонауковці настільки знахабніли, що вже судяться зі своїми викривачами, вимагаючи грошей, то про зміни в якому напрямку йде мова?

Безкарність деморалізує, знижує планку якості, принижує порядних і талановитих освітян. Як видовище розбитих шибок підштовхує до подальшого хуліганства, так і демонстративна безкарність одних підштовхує до повторення їх гріхів іншими. Нарешті, безкарність вбиває віру в позитивні зміни і щирість намірів ці зміни серйозно проводити.

На шляху компромісів зі старою системою зайшли занадто далеко - навіть за українськими стандартами. Прийшов час відкласти компроміси. І згадати про фундаментальні освітні принципи.

Оригінал

Освіта.ua
06.07.2018

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Небайдужий
Ще автор не звернув увагу на те, що один з переможців цієї роботи сам є в комітеті на присудження премії. Це прямий конфлікт інтересів. А всі негативні коментарі до цієї роботи на сайті державної премії просто взяли і повидаляли.
Володимир
Для Небайдужий: вальцман преміює вигідних йому людей....
Коментувати
N
Звичайно, що це робота Патона - він відповідальний за Держпремії, бо очолює цей комітет. Завдання Адміністрації Президента перевірити цей список. Зараз Держпремії це совковий анахронізм - не можна нагороджувати премією цілий "потяг" лауреатів - не більше 3-х, як у Нобеля і за науку, а не за її імітацію. На цьому етапі цей цирк потрібно призупинити і переглянути. Знаю декілька прикладів нагородження непричетних -"совок від совка"
ОТГ-хуже, чем было!!!
О! А если бы Вы знали,что творится в некоторых ОТГ! Вот где " безкарність" , некомпетентность, кумовство,а в целом-феодализм!( Имею ввиду и управление образованием тоже. Там так " керують" " по-новому", что лучше бы всё оставалось по-старому!!!
Небайдужий
Для ОТГ-хуже, чем было!!!: Не судіть усі ОТГ по конкретно Вам відомому прикладу! Спробуйте лишень керувати освітою коли у відділі лише двоє - начальник і спеціаліст. Думаєте, хтось за них робить роботу, адже МОН і департаменти, як то кажуть, "не дрімають ні взимку ні влітку". Особливо гаряча пора зараз - йде робота по замовленню обладнання і меблів на НУШ. А от деяких директорів шкіл, які сидять в кріслах по 20-30 років (саме СИДЯТЬ ПРИКИПІВШИ ДО НАСИДЖЕНИХ МІСЦЬ) необхідно давно "викинути на смітник", бо у них уже корони величі і маразм старчеський!!! От там процвітає кумівство і фаворитство!!! Кого не візьми - у всіх коханки на теплих містечках. А хороші вчителі зазвичай гнобляться. Раніше можна було хоч поскаржитися, а зараз ніхто директорам не указз. Їм по новому Закону про освіту замість перевірок і контролю - повна влада в школі!!!
Коментувати
Випускниця
Ви дійсно вважаєте, що списки на премію готує і перевіряє Президент? Можливо, треба було б дізнатися хто робив подання і претензії висувати конкретному чиновнику, який за це відповідав.
Володимир
Але скрізь кругова порука: директор школи - начальник відділу - директор департаменту. Міністерство освіти самоусунулося від контролю, делегувавши його децентралізації.
Корупції - бій
Можна подумати, що весь цей зброд академіків, докторів, ректорів, директорів і завідувачів кафедр виконав роботу "Цивілізаційний вибір України і соціальний прогрес". І яку користь від цієї роботи отримала Україна?