В. Круглов: діти з гаджетами перемогли дорослих?

Про перспективи ринку E-learning в Україні та перспективи впровадження електронного підручника

В. Круглов: діти з гаджетами перемогли дорослих?

Автор: Віктор Круглов, генеральний директор корпорації «Ранок».

Сьогодні в офісі ефективного регулювання обговорювали перспективи ринку E-learning в Україні та перспективи впровадження електронного підручника. Дуже добре, що регулятор освітньої галузі, тобто МОН, звертається до фахівців IT сфери та експертів галузі.

Міністерством освіти запланований пілот на кількасот шкіл вже цього року. Видавництво «Ранок» буде брати участь у цьому експерименті. Ми будемо намагатися надати можливість безкоштовного доступу до експериментальних підручників для всіх школярів разом з компанією EdPro. Рівень готовності шкіл з точки зору інфраструктури та доступу до інтернету більш-менш нормальний.

Є кілька проблем на сьогодні (про це говорили пані Лілія Гриневич та учасники круглого столу):

  • Не зовсім зрозуміло, якою повинна бути електронна навчальна книга. Плюс нечіткий опис та відсутність точного технічного завдання. Ясно, що це не може бути звичайна копія або PDF паперового підручника.
  • Незрозуміла модель фінансування. У більшості цивілізованих країн доступ до інформації оплачується пропорційно скачувань користувачами. Але згідно наявним процедурам в державі це зробити неможливо цього року.
  • Український IT сектор переважно працює на іноземних замовників. Тому мало зацікавлених працювати для освіти з огляду незрозумілих правил. Хто працював з державою - мене зрозуміє.
  • Відсутність українського відео та анімованого навчального контенту.
  • Відсутність методик викладання за електронними підручниками.

Великий плюс у тому, що є свідомий рух у напряму e-learning. Ми ще кілька років тому почали експерименти з цифровими інтернет-додатками до паперових підручників. Пам’ятаю, скільки нас «довбали» за ці незвичні можливості навчальних книжок. Нарешті діджиталізація стає нормою в освіті.

Від регулятора треба:

  • надати можливість вибирати електронний підручник користувачам;
  • затвердити мінімальне технічне завдання на підручник;
  • організувати єдину цифрову платформу з рівним доступом виробників електронного контенту для дистрибуції по школах;
  • вимірювати кількість завантажень – це буде сприяти конкуренції та якості електронних навчальних матеріалів.

Діти перемогли дорослих?

Оригінал

Освіта.ua
18.05.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
РОдитель
Я, как прогрессивный, продвинутый родитель, просто-напросто введу запрет ребёнку на использование гаджетов в процессе обучения. А если неумеющая без игрушки научить учительница станет грузить моего ребёнка, то
АЛЬТЕРНАТИВА
Здається все так просто, але.... 1. В сільських віддалених школах не завжди є інтернет, а якщо і є то швидкість до 1Мбіт/с, при такій швидкості дивитися мультимедійний контент буде майже не можливо. 2. Як пояснить дітям чому в когось планшет Apple а в когось виріб невідомого китайського виробника з мінімальними характеристиками (тоді потрібно однакове державне забезпечення всіх учнів однаковими пристроями). 3. Чи оплачуватиме держава електронне навчання, чи все це ляже на плечі батьків?
Андрій
Треба відразу мати на увазі дітей з вадами зору. Формат підручників повинен давати можливість використовувати програми для "озвучування" текстів.
N
"Відсутність методик викладання за електронними підручниками" - це ви про що? Якщо існує електронний підручник, навіщо комусь ваша методика?
M
Для N: Проведіть 10-12 уроків з якоїсь однієї теми. Зробіть підсумки. Там все самі і зрозумієте.
Коментувати