Т. Сердечна: напруження іде з боку вчителів і батьків

Невідповідність виставлених оцінок тим, які діти отримають, якщо їх протестують чужі, лякає людей

Т. Сердечна: напруження іде з боку вчителів і батьків

Автор: Тетяна Сердечна, учитель.

Если в старшую школу принимать по результатам ЗНО после 9 класса, распределяя в академические лицеи, с последующим выбором углублённого изучения определённых предметов, в профессиональные лицеи (аналог ПТУ-колледж), то подобный экзамен имеет смысл.

Что касаемо ЗНО после 4 класса, то бояться его следует ли?

Скорее всего, напряг идёт со стороны взрослых - учителей, а за ними родителей. Почему? Учитель, выставляя оценки, как правило, пытается выставить их так, чтобы быть «хорошим учителем» - его так приучили. Вариант несоответствия выставленных оценок с теми, которые дети получат, если их протестируют чужие, способен пугать людей.

Выгоднее всего бы проводить независимое оценивание учеников каждый год. Говорят, подобное в Англии происходит, и люди спокойно это воспринимают.

Ежегодное тестирование типа ЗНО приучит детей спокойно относиться к любой проверке знаний. А это дорогОго стоит...

Оригінал

Освіта.ua
02.05.2018

Популярні блоги
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
І. Лікарчук: паперовий чи електронний журнал? Що зміниться в шкільній освіті (маю на увазі її результативність) від появи електронного журналу?
О.Мірошниченко: для чого потрібні підручники? Талановиті педагоги не потребують підручника, бо знають предмет і прагнуть викладати своїми словами
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
петро
Краще, коли предмети проміжних атестацій відомі всім на початку навчально року. Які предмети стануть виносити на зовнішнє оцінювання? Якщо це один предмет, то чи варто взагалі розпочинати це? Якщо три предмети в початковій школі, то які? Якщо 5 предметів, то чи потрібно виносити на крнтроль малювання й співи? Чи погодяться чиновники віддати гроші із бюджету не в свій карман, а для громади країни?
Володимир
В цьому щось є. Тільки не потрібно проміжні атестації перетворювати в шоу! Краще, коли предмет буде оголошено за місяць.
Cihiec
С родителей и так на все собирают деньги, а тут будет еще один ежегодный повод собирать денежку на благополучную здачу ЗНО. Одни здадут(те, кто похитрее), а другие будут думать, что их детей ущемляют. После 9кл. это оправдано, но лицеи итак примуТ лишь бы платили за обучение.