К. Семенова-Шелевицька: університет і ректор молодці…

Невже всі вважають, що будувати освітній процес, відштовхуючись від погодних умов - це так і має бути?

К. Семенова-Шелевицька: університет і ректор молодці…

Автор: Ксенія Семенова-Шелевицька, працює в IEEE Ukraine Section Women in Engineering Affinity Group.

Стокгольмський синдром...

А як це ще назвати?

Тільки якісь «косяки» ВНЗ починають обговорюватися суспільством, усі в один голос заявляють, що це замовні провокації конкурентів, підривна діяльність ворога, проплачені акції. ВНЗ, МОН, студенти і працівники в один голос виправдовують, що все так і має бути, система працює добре, гвинтики закручені, коліщатка крутяться. Мені в такі моменти аж образа бере, що гроші за критику ВНЗ у Фб мені не доходять чомусь ніяк. Де ж ці злобні замовники компромату?

Так було, коли з'явилися публікації про маєтки одного з ректорів, так само продовжується з історією про дистанційне навчання, так спробують і з історією про псевдонауку зрештою зробити. Університет молодець, ректор молодець, всі молодці, всіх все влаштовує, розходимося.

Ні, невже правда всі вважають, що будувати освітній процес, відштовхуючись від погодних умов - це так і має бути? Я колись думала, що дистанційне, чи краще змішане, навчання впроваджується для ефективнішої освіти. Виходячи не з температури повітря, а з педагогічних методик всяких там. А ні. Автономія ж. Автономія - це право університетів приймати будь-які рішення, не вимірюючи при цьому ризики для освітнього процесу. Оскільки абітурієнти все одно за інерцією несуть документи у «престижні» ВНЗ, то можна забити трохи.

Але для чого виправдовувати те, що відбувається в університетах? Чому не сказати: так, у нас проблеми, ми про них знаємо, але зможемо вирішити ось так і так в такому-то році? Для чого придумувати смішні формулювання «за зверненням студпарламенту»?

Стокгольмський синдром нападає на всіх, хто працює в універах. І на мене нападав. Це коли ти бачиш всякий маразм навколо себе. Але через те, що ніяк не можеш вплинути на нього швидко, твій організм звикає. Ти починаєш сама собі пояснювати, для чого бюрократія і неефективні рішення. Тут важливо вчасно себе вщипнути. Якщо не вщипнути, то будеш адептом системи, яка котиться по інерції. І користі з тебе буде нуль. Найстрашніше, коли стокгольмський синдром у ректора ВНЗ. Тоді весь університет старанно робить вигляд, що все чудово, як і має бути, і тихесенько котиться далі.

П.С. Ні-ні, я не маю на увазі «Шеву», він же ж найкращий. Я в принципі про освітню систему.

Оригінал

Освіта.ua
22.01.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
N
А як вам святкування дня народження дочкою Деркача, невісткою Литвіна Тетяни Терехової в Інституті міжнародних відносин КНУ в час, коли студентів, які заплатили по 50 тисяч за контракт, відправили навчатися дистанційно - це що не корупція? Цікаво чи буде МОН реагувати?
Возмущенная мама
SOS Хорошо, корпуса на ВДНХ не прогреваются, допустим. Но почему в общежитиях КНУ им. Т.Г.Шевченко ОТКЛЮЧИЛИ ОТОПЛЕНИЕ ????? Сын вчера утром заехал в общежитие, звонит и говорит, что батареи холодные. Вы представляете что делается в комнате в такой мороз!!?? Студенты исправно такие деньги платят, а в общежитии холодно. Как руководство ВУЗа ответит на это безобразие. Как заниматься в таких условиях? Может руководство не в курсе? Так наведите порядок. Позвонила родителям, чьи дети учатся в других менее престижных университетах, там все хорошо. Так что мешает полноценно отапливать здание, за отопление которого студенты заплатили? Общежитие на ул. Ломоносова, 37.
Тет-а-тет
Для Возмущенная мама: Где Ваше заявление в прокуратуру о нарушении договора ВУЗом?
Возмущенная мама
Да, а потом моего ребенка из ВУЗа выгонят. ((( Одна я в поле не воин. Но написать обязана, крик души. И дети бояться говорить. Что делать я не знаю, но это просто издевательство над детьми.
Den
Для Возмущенная мама: Не стоит вскрывать эту тему...
Коментувати