Дмитро Семьонов: щастя потрібно викладати в школах

У світі щасливих людей буде менше війн, корупції, злочинності та насилля, а більше шедеврів

Дмитро Семьонов: щастя потрібно викладати в школах

Автор: Дмитро Семьонов, фріланс-маркетолог, співзасновник Travelage.

Щастя потрібно викладати в школах.

 • Вчити ще маленьких людей емпатії та розумінню;
 • Мистецтву прощати та вирішувати конфлікти;
 • Пояснювати важливість хоббі та перебування в тиші;
 • Закладати фундамент критичного мислення і усвідомленності;
 • Давати вправи для вилучення заздрості, гордині та ненависті;
 • Вчити переживати утрати, приймати допомогу та робити висновки з життєвих уроків;
 • Працювати з причинами депресій;
 • Виставляти особистісні межі;
 • Налагоджувати мости розуміння з батьками;
 • Бороти страхи. Бути унікальним. Помилятись;
 • Знаходити справу життя;
 • Дружити. Будувати стосунки. Любити.

Це фундаментальні, найважливіші речі, без яких зовнішні досягнення є нічим. Дивно, що в суспільстві це не те що не викладається - про це взагалі не прийнято говорити публічно. І мало по-справжньому щасливих людей.

Без Щастя у людини зупиняється психологічне дорослішання. Внутрішні конфлікти вилазять хворобами. Депресії заливаються бухлом чи іншими наркотиками. Занижена самооцінка жене за «досягненнями» - випалюється здоров'я. Страх не дає реалізуватись, перетворюючи в примару. Людина тупцює все життя в одній петлі, і помирає задовго до Смерті.

Особливо це помітно вдома. Тут багато пустих людей з порожніми очима. Багато хто вже старий, але все одно керується дитячими образами чи переконаннями. Я не вірю, що прожив тут 17 років. Жаль, що я почав вчитись Щастю лише два роки тому - встиг наламати дрів.

Я вірю, що в світі щасливих людей буде менше війн, корупції, образ, злочинності та насилля. Натомість - більше шедеврів, наукових відкриттів та любові. Бо гармонія в душі - це гармонія і у діях.

Щастя потрібно викладати в школах.

Оригінал

Освіта.ua
16.12.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Легко викладати щастя дитині за якою приїзджає мерс і водій вибігає паничу двері відкрити.Дитині що живе вагончику за мусоркою з батьками алкашами непросто.Хоча усякі чудеса трапляються.З Миколаєм Вас усіх!!!
Може й щаслива
Пане автор, Ви ідеаліст і мабуть забули, що ЩАСТЯ, як до речі і правда, у кожного своє. І зовсім не дарма кажуть, що кожний щасливий по своєму.
pasufik
п.Семьонов. Один Ваш погляд говорить про те, що душа наповнена щастям. А як воно може бути інакше у Вашому віці! А на досягнення гармонії душі людині іноді не вистачає життя. Повірте, у нас не бракує бажаючих бути щасливими, а нас катастрофічний брак людей, які і вміють і знають як його досягти. І вчити цьому дійсно потрібно починати з дитинства. Давайте запровадимо у нашій державі ідеологію щастя, пропоную Вам навіть утворити партію під такою назвою. Щасливі люди не мали би брехати, лицемірити і красти!
Yana Ivasenko
Був раніше такий предмет у школі - етика. Не етика християнської віри, а просто етика - предмет, що вчив взаємовідносинам дитини у колективі, самоооцінюванню і самосвідомості, роз’яснював поняття щастя і дружби, виховував ось ту емпатію на життєвих та кращих літературних прикладах. Та знайшлися предмети важливіші за моральне виховання, і етику прибрали з обов’язкового переліку навчальних предметів. Так, навчити бути щасливим неможливо, але розбиратися в собі та інших учням тепер доведеться самотужки. Нажаль...
Anna
Для Yana Ivasenko:я училась в двух достаточно хороших школах Киева и этика преподавалась на нулевом уровне, в основном оценки ставили просто так. уроки этики были пустой тратой времени. Думаю в других школах ситуация аналогичная. Дети не видят зачем им это надо в жизни, ведь заработать денег это не поможет ( а в нашей стране и помешает)
filologf
Для Yana Ivasenko: А ще пропонували ввести предмети "Толерантність", "Патріотизм"........
Олекса Позняк
предмет "Як прожить на вчительську зарплату".Зайшов у Сильпо -варёная колбаса 180 грн. Торгаши!!! Вашу ....!!!! Нам ещё зарплату не повишали!!!!!
Коментувати
вчитель
І це "щастя" повинен нести ЩАСЛИВИЙ вчитель...