С. Горбачов: пенсіонери не мають працювати безстроково

Є такі вчителі-пенсіонери, які вже давно дискваліфікувалися, а зі школи їх танком не випреш

С. Горбачов: пенсіонери не мають працювати безстроково

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Зараз мене можуть звинуватити у «нелюдяності», але треба це сказати.

Для оновлення школи життєво потрібен закон, за яким педагог-пенсіонер не має права на «безстрокову трудову угоду».

Вийшла людина на пенсію - тільки контракт на 1-3 роки.

І кожного разу після закінчення терміну контракту - конкурс на посаду, у якому пенсіонер також має право взяти участь.

Якщо педагог-пенсіонер доведе, що він «у формі» і йому нема гідної заміни - хай працює далі.

Якщо на конкурсі перемагає інший фахівець: дякуємо пенсіонеру за працю - і хай заслужено відпочиває.

До речі, мені на пенсію через два роки. Я подам заяву про звільнення з посади директора з дати свого 60-річчя: але залишаю за собою право взяти участь у конкурсі на цю ж посаду.

Додам із коментарів:

Досить багато пенсіонерів - дійсно дуже цінні фахівці. І вони гарантовано переможуть на конкурсі. Але є такі, які вже давно дискваліфікувалися, а зі школи їх танком не випреш.

Оригінал

Освіта.ua
08.12.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Повністю згодна! Треба закон в якому чітко буде прописаний гранично допустимий вік вчителя - пенсіонера. Є багато талановитих вчителів, і молодих також... тому смішно слухати, коли вчителі - пенсіонери кричать про те, що молодь працювати не хоче, да і досвіду не має, і чому вони навчать дітей? Досвіду колись і у вчителів - пенсіонерів не було, і нічого через час набули його... так буде і з молодими ... Учитель - це не досвід, учитель - це покликання душою, тілом, серцем!
pasufik
Існує така приказка:"Старий кінь борозну не псує"! І відповідь: "Але й глибоко не оре"! Усьому є початок, і усьому є кінець на грішній землі. Приходить час і ми мусимо переходити у інший вимір життя, якби нам не хотілось з цим миритися. Завжди будуть унікальні люди, для яких біологічний вік дуже умовна річ, тому має бути здоровий глузд у всьому, в т.ч. і щодо вікових обмежень для талановитих людей.
Олекса Позняк
у меня на репетиторство очередь, кто опоздал - отказываю, самые шустрые с августа договариваются.А у молодого коллеги в соседней школе никого нет.Думаете родители дураки? А может дураки те кто выгоняет пенсионеров?
Гость
Для Олекса Позняк: Але є такі, які вже давно дискваліфікувалися, а зі школи їх танком не випреш. А ви молодець.
Коментувати
bela
Це жарт. Нiхто н iкуди не поiде. Хоча учителем за кордоном стати не складно. Але, знову ж, потрiбно знати мову. Тому а - залишаються тут, б - iдуть мити, замiтати, збирати гнилу клубнiку (((
Ol Pozn
Одного Льва (даже если он и старый) не заменишь стаей шакалов. Не обижайтесь это арабская поговорка
жизнь держись
Для Ol Pozn: рядом со старым и дряхлым львом всегда есть молодые и матерые львы, ну а если рядом с вами только шакалы, то мне вас искренне жаль, не повезло.
Олекса Позняк
Одного старого и дряхлого Ейнштейна не поменяю на 100000000000000000000 бодрячков типа Креминя
Олекса Позняк
Для жизнь держись: Это ж не яму копать там у молодых быстрее получится
Коментувати
Ol Pozn
Да освобожу я вам своё место наверное в следующем году -достала быдломасса в которую наш мон превращает нормальных детей. Ну а в лицее не надейтесь занять моё место - очень высокие результаты даю, и хозяину наплевать аттестуют меня или нет, нулевая у меня категория или высшая, цвет кожи и моё вероисповедание
DOT
В нас пенсіонерів ніяк не посунути з "теплих" посад. Вони вже настільки освоілися на робочих місцях, що ім здаеться, що це іхня власність ця посада. В нас у ВНЗ 70% пенсійного віку викладачів, про сучасні технологіі чують тільки з телевізорів, і як можна рухатися вперед з таким колективом? Ім вже нічого не потрібно і ніщо іх не цікавить! Вони так і прямо говорять, якщо щось -я на пенсію піду, а робити нічого нового не буду. Ось вам і прикла того, як не можна допускати, щоб пенсіонери не залишалися на роботі, якщо вийшли на пенсію. А якщо хочуть далі працювати, то тільки не на керівних посадах і на контракті з проходженням незалежного конкурсу!
верно
Для викладач: все верно глаголите, в странах ЕС по достижению 65 лет учитель школы, преподаватель вуза не имеет более права не то, что занимать руководящие должности, а преподавать. На смену динозаврам должны приходить их коллеги 45-50 лет, у которых и опыт, и идей поболее. Дети, студенты не должны страдать от маразма нашей коррумпированной и деградирующей системы.
Ol Pozn
Для верно: Ейнштейн до смерти получал зарплату Пристонского университета жил там и умер иногда под настроение читая лекции. Университет платил ему зарплату даже если он не читал лекций, потому что только возможность студента поговорить с опытным учёным стоила очень дорого
ну да
Для Ol Pozn: В Китае по достижению 60 лет всех профессоров в государственных вузах с почетом отправляют на пенсию, а в частных, пожалуйста, можете там работать до 85 и выше.
Олекса Позняк
Для ну да: Даёшь результат - работай
Коментувати
Настя
Для $istem: менше треба закривати сільські школи- і буде тоді всім робота- а так звичайно місць не вистачить для когось. І яке вони мають право вказувати, скільки і кому працювати- як хоче людина, так і працює.
$istem
Прочитав коментарі і зрозумів, що основна причина того, що викладачі-пенсіонери не йдуть на пенсію е те, що малий розмір пенсійного забезечення іх чекае, а не тому, що вони такі незамінимі і так хочуть працювати і навчати дітей. Сумно за таку державу і таких заслужених пенсіонерів, а ще сумніше, що молодь через них не мае роботи...
$istem
Для Настя: ні, шановна, такого не мае бути! Відпрацював свое - йди на заслужений відпочинок, або ставай звичайним рядовим учителем/викладачем і проходь кожні 3 роки конкурс на профпридатність! А якщо боішься - на пенсію!))
Коментувати
bela
Дають безвiзовий режим, i молодь поiде в Европу викладати. А старi вчителi залишаться, i вир iшиться проблема.
Ага!
Для bela: … і молодь поїде викладати українську мову та літературу
Коментувати
василь
почитав коментарі, сумно бо хворе суспільство породжує хворих людей. станьте добрішими і все у вас буде добре. а вік людини це не показник її можливостей. та і деж висококласна молодь в сільській школі?. спустіться з небес , зкиньте з себе оріол реформатора і просто робіть добре свою справу. це для С.Горбачова.
Родион
В першу чергу необхідно обмежити пенсійним віком перебування на керівних і методичних посадах працівників відділів освіти, методкабінетів, директорів шкіл. Хочеш працювати на пенсії - іди рядовим вчителем, впроваджуй свій багатий педагогічний досвід, яким так хизувався на керівній посаді і за що отримав всі існуючі освітянські нагороди і звання. Та чомусь не йдуть "заслужені" освітянські динозаври-керманичі в класи, а от від керівного крісла зад не відривається. І придумують всілякі конкурси для виправдання і узаконення своєї незамінності. І щоб виявити бажаючих зайняти їх пожиттєвий трон.
pasufik
Для Родион: Мені більше до вподоби пропозиція п.Горбачова: пенсіонери можуть працювати, але на загальних конкурсних підставах. Цілковита правда, що педагог професійно вигорає і ніякі матеріальні негаразди не можуть бути виправданням, діти не повинні відповідати за наші недоліки. Але якщо людина збереглася фізично і розумово було б дурістю не використати цінний досвід такого працівника і встановлювати якісь вікові планки. Моральний педагог сам відчує той момент, коли запас енергії вичерпався і не буде чекати чергової атестації.
Коментувати
иванушка
Правда, жаль вас и коллектив ваш, и учнив. Конкурс должен быть для всех, по интеллекту. Вот ваши мудрствования :"Ось саме тому треба залучати батьків, давати їм максимально можливу інформацію про роботу школи, що я хочу робити свою роботу гарно. А без участі та інформованої підтримки батьків – як головного замовника освітньої послуги – робити це практично неможливо."То бишь, у вас есть время учить родителей? у вас "замовник" - родители, а не государство? Ясно одно, что ищите поддержки ото всех (!) родителей, бо САМИ за себя постоять не можете и доказать свою полезность Стране. Ждем следующих "новостей" от вас.
RENE
Я про це давно писав, ну і ось нарешті це звучить з уст С.Гобачова! Цілковито його підтримую. Істину глаголить чоловік. Респект йому! Всі стогнання пенсіонерів в дискримінаціі - не сприймаються!)
kvp1248
Стівен Хокінг в 66 років, відповідно до уставу, залишив керівництво кафедрою Ньютона. Будучи на протязі 30 років важко хворим, він не достатньо мав коштів на своє лікування. Тільки видавши книгу-бестселер «Коротка історія часу», забезпечив себе фінансово. В наш час, гріх здоровій людині, дійсно спеціалісту, скаржитись на життя. Якщо Вам потрібні кошти, і не можете кинути низько оплачувану роботу в школі, то візьміть мінімум годин навантаження, і в вільний час організуйте свій бізнес. Навчіться правильно продавати свою працю, свої знання.
Андрей Козак
Дискриминация по возрасту - отличная идея. Именно так мы и попадем в Европу.
викладач
Для Андрей Козак: Ой, не лукавте! Якщо людині з психічними розладами відмовляють у водійських правах - це дискримінація чи ні? Чому ж тоді встановлено нижню вікову "планку"? Наприклад, кажуть, що Л. Д. Ландау виявив свою геніальність чи не в 15 років. А голосувати на виборах мав право лише з 18-ти. Верхню межу перебування на посаді слід запровадити обов’язково. Переважна більшість відомих мені викладачів-пенсіонерів мислять "совковими" категоріями і просто фізично не здатні перелаштуватися відповідно до вимог часу. Особливо це шкодить вищій технічній освіті.
Олекса Позняк
Для викладач: людина з психічними розладами = пенсіонер??? А ви часом не пенсіонер? тобто я хотів сказати не людина з ...
викладач
Для Олекса Позняк: Ви прочитали одну фразу і за неі вчіпилися. Ні, я не пенсіонер. А такі пенсіонери, як я написав раніше, занапастили мій ВНЗ, перетворили його в болото. Вони зайняли своі тепленькі місця і нічого не хочуть змінювати, не хочуть йти в ногу з часом. Ломом не сколупнеш! Студенти це бачать і питають мене кулуарно, мовляв, що за ф...ню нам читають. А я навіть не знаю, що їм відповісти. Інтернет-технології в освіті - ні, не чули! Я вимушений використовувати Інтернет для освіти напівлегально, не ховаюся, але і не афішую. Щоб не перетворювати лекцію в диктант. А мова, нагадаю, йде про вищу технічну освіту. От і думайте, а не переходьте на особисттості!
Коментувати
Евгений Илюстратов
Все должны работать в равных условиях. Не надо пенсионерам дополнительно доказывать, что они "способны", есть аттестация. Пенсионеры как и не пенсионеры проходят курсовую переподготовку, раз в пять лет аттестуются. Считает администрация школы, что учитель способен выполнять возложенные обязанности - работаем дальше, возникают проблемы есть профсоюз, вышестоящие организации. Не надо изобретать "лисапед" и заниматься травлей людей - закон есть закон, надо действовать в его рамках. А если автору статьи мешают пенсионеры - покажи пример, сам уйди на пенсию, по фотографии похоже, что пенсионер.
Родион
ЦИТ: "мені на пенсію через два роки..., але залишаю за собою право взяти участь у конкурсі на цю ж посаду." Натяк зрозуміло. Перемоги Вам в конкурсах, Сергію! Так про що Ви пишете?
Олекса Позняк
Для Родион: Ржунимогу. Был и в моей школе конкурс - выграла старый директор.О том что был конкурс узнали после того как выиграла
Коментувати
Юрій
Як на мене вибір має бути на основі професійності! Якщо в молодості байдужий, то і в старості будеш таким самим. Звичайно потрібно враховувати фізичну можливість працювати на повну потужність.