Лілія Гриневич: курс "Сімейні цінності" перевірять швидко

Якщо програма чи посібники до неї не відповідають стандартам освіти - це підстава зняти гриф

Лілія Гриневич: курс "Сімейні цінності" перевірять швидко

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Щодо листа МОН про факультатив "Сімейні цінності", який викликав бурхливе обговорення у фейсбуку та ЗМІ.

Його було написано на виконання доручення Верховної Ради (Постанова ВРУ "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Сімейна політика України - цілі та завдання".

Доручення звучить так: "забезпечити впровадження в системі освіти програм формування сімейних цінностей, сформованих на основі національно-культурної спадщини українського суспільства".

При словосполученні "сімейні цінності" уявляється, що старшокласникам розказуватимуть як будувати сімейні стосунки, про взаємоповагу, про спільну відповідальність за сім'ю і за дітей. Інакше кажучи, спробують зробити їх більш дорослими і відповідальними за вибір, який вони роблять.

Однак виявилось, що Інститут модернізації змісту освіти ще в 2012 році схвалив програму "Сімейні цінності" для учнів 8-9 класів, а в 2013 році схвалив підручник, окремими цитатами якого сьогодні ділився увесь фейсбук і чимало медіа.

Я доручила провести перевірку програми та матеріалів до неї. Якщо офіційно підтвердиться інформація про те, що програма чи окремі посібники до неї не відповідають принципам науковості та стандартам освіти – це підстава зняти гриф. Перевірка буде проведена оперативно.

Офіційна позиція на сайті МОН.

Оригінал

Освіта.ua
29.10.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іра
Гриф знімуть, а люди, що це "наваяли" і отримали гонорар, гроші за опус повернуть державі?