Л. Гриневич: підтримую ініціативу інспекції усіх шкіл

Прошу вчителів та керівників звернути увагу на стан приміщення, в якому навчаються діти

Л. Гриневич: підтримую ініціативу інспекції усіх шкіл

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Шокуюча новина про обвал стіни в середній школі №6 у місті Васильків застала мене в Сеулі, прямо посеред форуму “ICT Global Leadership Forum”.

Написати щось вдалося лише зараз, але на зв'язку з МОН я постійно, заступник міністра Павло Хобзей виїхав на місце негайно.

Фотографії шокують. Неймовірна вдячність вчителям, які змогли не лише правильно оцінити проблему, а й оперативно вивести дітей з приміщення школи. Саме завдяки їх професіоналізму ніхто не постраждав, і це – найголовніше. А коли в вашій школі проводились навчання з евакуації?

Вже з понеділка діти з середньої школи №6 підуть навчатися у сусідні школи, тому їхні вимушені канікули не затягнуться. Зараз організація якісного навчального процесу для цих учнів – пріоритетне завдання.

Спеціальна комісія ретельно перевірить та дасть висновок, чому сталася аварія. Таким чином, 15 жовтня ми вже матимемо попередню інформацію про інцидент.

Цілком підтримую ініціативу Уряду щодо інспекції усіх шкіл, побудованих до 1980 року.

Особисто прошу вчителів та керівників навчальних закладів звернути особливу увагу на стан приміщення, в якому навчаються діти. Навіть якщо школа побудована після 80-го року, але у вас є якісь сумніви щодо стану вашої будівлі – повідомте про це місцеву владу, і хай вони проведуть перевірку.

І ще, будь ласка, проведіть додаткові навчання з дітьми щодо правильної поведінки у надзвичайних ситуаціях. Сьогодні ніхто не постраждав, ми зробимо все, щоб такі інциденти не повторювались, але готовність до таких ситуацій дуже важлива – вона рятує життя.

Оригінал

Освіта.ua
13.10.2016

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Вже прийшла з управління освіти в школи телефонограма терміново (завтра) здати акти перевірки. Як на мене - бюрократія і чиста формальність. Це ж які спеціалісти, що працюють у школі мають це зробити? Завгосп, фізкультурник і трудовик? Яка інформативність такого акту????? Чому управління не потрудилось і не організувало роботу професійної комісії в навч. закладах? Для чого потрібні такі місцеві органи? Щоб пересилати листи і дописувати слово "терміново"? Думаю, що ці листи в навчальні заклади можна надсилати напряму з Міністерства. Буде набагато швидше, бо на пересилання потратили тиждень. Це яскрава характеристика роботи освітянської управлінської вертикалі.
Дана
Дуже добре, що МОН усвідомив з чого починається реформа ! Спочатку треба створити умови для навчання та підвищення якості освіти, а не спекулювати на цих гаслах. Сьогодні ні автобуси, ні "оптимізація" не допомогають дититні. Спочатку треба подбати про здоров я, про задоволення її освітніх потреб, враховуючи думки батьків, а не під гарними гаслами знищувати сільську школу.
Родион
В наших реаліях зі словом "інспекція" чомусь асоціюється: стіл, торба, конвертик і все гаразд.
сделайте
для начала капитальный ремонт всех школ. А потом сколько угодно инспектируйте.
м.Чернівці,про ВО КРДА
Ще декілька слів про Кіцманщину, де у відділі освіти ніяк не можуть навчитися працювати порядно. http://promin.cv.ua/2015/12/25/na-kitsmanshchyni-pidlitok-kynuvsia-pid-poizd.html і ще http://www.bukinfo.com.ua/show/news?lid=35642 Тільки тепер у них порушень на мільйони. Це до теми "порядку на місцях". От і тепер говоріть Гриневич про реформи.
Люди действительно быдло.
Если на это все молча смотрят. Это у нас такая "демократия". Сделайте самосуд. У нас (Донецк) тоже была одна директорша сука. Не давала жизни учителям, издевалась на ними, родителям закрывала рты, унижала учеников, приходила раз в год на последний звонок в школу. Всех пугала связями с директором ГУОН. Так вот. Через несколько лет - её син наркоман и алкоголик, а доч проститутка. Все вернется. Поверте и никак по другому.
Коментувати
Світлана
Пані Міністр хіба не володіє інформацією, що два рази на рік відбіваються відпрацювання з евакуації: у жовтні - пожежна небезпека, у квітні - день цивільного захисту. Але це ніяк не впливає на стелю, яка провисає, бо перегнили балки на даху, на підлогу, яка вгинається під вагою, бо школа побудована у 1933 році і з тих пір ні перекриттями на даху, ні станом підлоги ніхто не цікавився. Коштів ніколи немає, як завжди і за будь-якої влади.
АНТОН
Кожний навчальний заклад має ВЛАСНИКА. Для переважної більшості шкіл таким є місцева виконавча влада. З них і питайте, пані міністр.
єстьтоваришукомндир
НУ. звернули увагу. Ну, побачили, що стеля в класі може впасти. А далі що? Директор дав усний наказ класному керівнику перетерти стелю. А висота класної кімнати 5,5 м (школа 1903 року побудови). Добре, що не послав в будмаркет за шифером .Проблеми вирішуються легко, якщо знайти цапа-відбувайла.
Батько
Ось і вся відповідальність місцевої влади Теребовлянська громада тепло в школи не подано.школи протікають. Осінь як завжди прийшла неочікувано.
тата
п. Гриневич, навчання з евакуації проводяться у всіх школах України 1 раз на рік весною. "страшо далеки они от народа"
спасибо, голос.
это только полный проан способен выдать "за три недели научить ребъёнка читать". Ты точно ни в обучении, ни в воспитании не шаришь. Да, весело здесь. Хоть посмеюсь. Хотя.Пока писался код мысля посетила - а сделай ка. Отправляйся в любую далёкую школу. Возьми пятый класс с детками, родители которых алкоголики и... научи. А после - поведаешь. Нет. Я помогу, если что. Подскажу как посадить, чтобы работали. Не молчали, а именно работали. Молчать не будут. Но работать они будут тежко. И тебе будет весело. Делай. Расскажешь
Голосzнарода
Для спасибо, голос.: ну от від Вас, повних пропанів, діти в 5 клас ідуть та не вміють читати, що тут говорити про професіоналів, які за 4 роки читати навчити не змогли. А я вчу дітей, що ходять в початкову школу, читати англійською мовою за 2 місяці, в мене своя унікальна методика, дітей 5-11 класу по тій же методиці за 3 тижні можу навчити, бо ололо виявляється, що в 10 класах куча дітей, які навіть читати не вміють, бо професіонали з вищими категоріями "купленими за сало" їх вчили. Якщо Ви чогось не можете робити та не маєте уявлення, як це робити, то не думайте, що інші люди такі ж.
Голос, а ты, однако,
таки профан. Ты мне оо каких детях рассказываешь? Я повторяю мысль-отправляйся в глухомань, возьми 5 класс детей, родители которых алкоголики, и просто неучи ещё в школе и НАУЧИ. А после будем разговоры разговаривать. Рассказывает он мне о методике. я тебе о реальности, а не о баблоимущих родителях. Когда справишься, тогда и пой дифирамбы себе-любимому(мой).А до тех пор - балаболка ты.
Коментувати
вчитель-ремонтник
На стан приміщення, в якому навчаються діти, вчителі-класоводи та батьки класу звертають увагу в травні-бо перед початком навчального року буде інспекція, яка перевірить виконання ремонту. Ремонти робляться косметичні. Стан стін класні керівники не визначать, бо у них інша спеціальність. Вони вміють писати слово "стіна", але вони не будівельники. А зараз ці заклики "звернути увагу" виглядають як насмішка: людині, у якої не вистачило грошей на купівлю парасолі розповідати, що йде дощ.
когда-то был уже  Алчевск.
Может кто помнит? лиля не помнит.Да и гройсман не помнит.Да и прошенко не помнит. Не помнит никто из ребят,прорвавшихся к корыту.Ни те, кто был, ни те, кто есть. Школа в Василькове это лишь начало. Начало конца государственности. Да и обучения тоже
учитель
Инспекцию надо проводить в августе, вместе с независимыми инспекторами по строительству и эксплуатации строений. А не так, что заехал зав. управления образования чаёк попить с администрацией и посмотреть, как учителя своими силами оформили класс к 1 сентября. И спрашивать не с директора школы, а с муниципалных органов, как они следят за сохранностью помещений школ. Вы же рекламируете финское образование. Но не делаете упор на то, что там государство заботится об условиях работы учителя и обучения школьников. И школы на лето закрывают и отдают кючи в гороно - ремонтируйте, пожалуйста. А то у нас получается салат из прошлого и утопического будущего.
жителі з Буковини (Кіцманщина)
У нас в школі директора вже декілька років не проводить уроки математики. А її атестували на учителя методиста. За словами інспекторки з району, має значні наукові досягнення. Лише ті досягнення ніхто й ніколи не бачив. Всі працівники школи навіть до себе не можуть прийти. Звіт перед батьками останній раз проводила весною 2015 року. За словами деяких педагогів навіть педради не проводить. Були випадки коли діти з їдальні потрапляли прямо до лікарні. Найгірше те, що уроки проводять навіть при 7 градусах. Тут ніхто не шукає правди. Але Пані Міністр повинна знати та зрозуміти, які чиновники працюють у школах.
м. Чернівці, Дуже дивно
Після прочитаного можна тільки побажати одного. Бальон М.В. - методист ІППО повинна бути відсторонена від виконання своїх обов`язків. Як стало відомо з надійних джерел, саме вона була присутня у цьому районі при атестації. Такій людині педагогічна родина Буковини більше не може вірити.
Люди действительно быдло.
Для жителі з Буковини (Кіцманщина): Если на это все молча смотрят. Это у нас такая "демократия". Сделайте самосуд. У нас (Донецк) тоже была одна директорша сука. Не давала жизни учителям, издевалась на ними, родителям закрывала рты, унижала учеников, приходила раз в год на последний звонок в школу. Всех пугала связями с директором ГУОН. Так вот. Через несколько лет - её син наркоман и алкоголик, а доч проститутка. Все вернется. Поверте и никак по другому.
Коментувати
Какой бред!
Где вы видели эти "захмарые" зарплаты? А елси делать инсепкцию то соответствия категорий и званий реальной работе. У нас методистов дают только за то, что кум работает в управлении образования. Высшую за ремонт кабинета. А зарплаты захмарные действительно. Категория - процент, звание процент. Посчитайте в сколько этот кардабалет государству обходится. ( http://ru.osvita.ua/school/method/31420/ ) Возможно здесь есть частичка того, что должно быть. Мне интресно, а сколько школ вы обехали без предуприждения? Вы никогда не видели реальную картину.
Для Какой бред!:
Облиште! Свої - це для них найвищі за все цінності. І доки установа, яка має назву МОН буде це ігнорувати, доти такі речі будуть відбуватися і примножуватися. Розумію тут можна сказати людям в обличчя - де ваша гідність? Відповідь одна. А де волонтери та активісти, які поведуть людей за собою. Говорімо справедливо. Рівень громадської самоорганізації дуже низький. Всі бояться щось сказати. І правильно роблять. Оскільки інші тільки чекають видовища, як один чи двоє будуть вияснювати відносини з адміністрацією.
Для Какой бред!:
Які волонтери чи активісти? Люди бояться виступити проти системи. Інакше завтра знайдуть тисяча причин і недоліків. Як прийнято говорити, на пустому місці.
Коментувати
Влад
по селах треба зробити інспекцію вчительського навантаження: дітей нема, а зарплати захмарні.
заоблачные это
Для Влад: сколько? И ещё - а КТО будет работать с сельскими детьми?ВЫ? Не смешите.Вы ретируетесьпосле первой недели работы с 5 детьми из которых трое читаь не умеют. Попробуйте порабоать в школе, где сотня детей. А попробовав, лишь тогда рассказывайте о заоблачных зарплатах 3500 при нагрузке 24 часа и стаже 27 лет.
Голосzнарода
Для заоблачные это: за три тижні клас із 5 дітей можна навчити читати, навіть якщо і тільки навчанням читання кожен урок займатися, коли діти вже вкрай педагогічно запущені, ну хай не за 3 тижні, хай 2 місяці потратите на навчання дітей читанню, але ж результат буде видно.
оксана
Для Влад: цікаво, з чого ви дозволили собі робити такі виснокви? то влаштуйтесь на роботу в село, де до "захмарної" зарплати додасться ще й захмарне господарство. Успіху.
Коментувати
Олекса Позняк
Ліля По селам їдь а не на конференції лідерів.Який ти лідер? Як з ... пуля.Роботою займайся а катаєшся за наші гроші
позняк,ну лиля ведь
здесь не читает и тебя слушать не будет.Ты ведь знаешь,что человек, как правило, не слышит тех, кто НЕ над ним ментально(в его личном мнении). А кто у нас над лилией? А никто. Ну, окромя тех, кто её пропхнул.
Олекса Позняк
Для позняк,ну лиля ведь: янек тоже не читал
мозг включи
Для Олекса Позняк: янек. янек поссорился .. . Да ещё в 2007 человек предупреждал. . . И что? А то, что сталось так, как он предсказывал. Пусть и не совсем. А за лилю нечего переживать. Такие там и остаются.Это тот же советский анекот:" А у маршала свой сынок имеется". Что-то изменилось? Или люди изменились? Нет.
Коментувати
Оксана
Уроки проводь, виховну роботу, здай купу паперів, приймай участь у всіх олімпіадах, МАН та ще десь, мікрорайон обійди, на педраді виступай, а ще, вчителю, не забувай поглядати на стіни, бо хто ж як не ти за це отримуєш таку невиправдано велику зарплату в 110$!!
А перевіряти буде хто?
Школи , що побудовані після 1980 року, треба перевірити ще пильніше, бо більшість з них побудовані на піску,а цемент розікрали. Наша школа 1986 року. Цвях у стіну забити неможливо, вилітає одразу. Шпалери зняти неможливо, бо відвалюється півстіни.А заняття з БЖД проводимо щотижнево, як і з правил дорожнього руху. Але це не завжди впливає на безпеку дітей.