Л. Гриневич: держава надрукує хрестоматію для дітей

Колегія МОН надала гриф Хрестоматії сучасної української дитячої літератури

Л. Гриневич: держава надрукує хрестоматію для дітей

Автор: Лілія Гриневич, міністр освіти і науки.

Сьогодні Колегія МОН ухвалила важливе для підтримки оновлених програм початкової школи рішення - схвалила надання грифу Хрестоматії сучасної української дитячої літератури. Вперше за роки Незалежності за державний кошт буде надрукована Хрестоматія для початкової школи і до неї увійдуть твори сучасних авторів, які пишуть про близький сьогоднішнім дітям світ, про сучасні дитячі інтереси, проблеми, мрії.

Буде надруковано дві книги для читання - для 1-2 та 3-4 класу. До книг увійдуть твори нових авторів, які включені в оновлену програму з Літературного читання. Всього - понад 30 письменників, твори різних жанрів. Книги надійдуть у всі шкільні бібліотеки.

Мені надзвичайно приємно, що видавництва і автори, яким належать майнові права на обрані для Хрестоматії твори, надали права на друк безкоштовно. Більше того - до кожного твору вони нададуть по одній авторській ілюстрації. Тож крім всього іншого, це буде ще й сучасно ілюстрована дитяча книжка.

Хрестоматія буде надрукована ще в цьому 2016-му році.

Крім цього, на платформі @EdEra зараз відбуваються зйомки відео з сучасними українськими письменниками, які розповідають про себе і про свої твори, скоро ці відеорозповіді з'являться у відкритому доступі для використання в навчальному процесі.

Оригінал

Освіта.ua
09.09.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
Це в стилі наших міністрів надрукувати підручники але школи закрити.
Оксана
Ви мене вибачте,але спочатку нормальні люди,видають підручник по якому діти можуть навчатись , а тоді включають твори в програму а не навпаки. до яких пір можна знущатись і з дітей і вчителів.
Читатель
Якби кожній дитині по книжці. Видавати як підручник на навчальний рік. Деякі першокласники вже вміють читати.
Светлана
Зайвими книжки не бувають! Дiтям треба ж щось читати. У мене 4 клас. Вони люблять читати. Я iз задоволенням взяла б такий пiдручник на урок позакласного читання. I батькам не треба купувати рiзнi хрестоматii. Чим ви не задоволенi? Роблять - погано, не роблять - теж погано.
Вчителька
Люди, схаменіться! Чому Ви всі такі озлоблені? Це дуже добре, коли для наймолодших школярів буде таке видання! В оновлені програми внесли твори авторів, котрі досі не вивчалися. Тож дитина зможе скористатися хрестоматією. Хіба ми зможемо реформувати освіту з таким песимізмом? Направду, хороша ідея, головне - щоб була втілена.
Ось так
А директорів змусять підписати папірці про те, що вони згодні на друк підручників,яких не замовляли.А вчителі знову працюватимуть без програм і підручників і будуть у всьому винні.Радіймо далі..
Микола Васильович
Цікаві події відбуваються в освіті. Я ніколи не чув про потребу в хрестоматії для учнів початкових класів. Хтось чув? Відгукніться! Можливо, хтось чув, коли відбувалося опитування спеціалістів з питань відбору творів для хрестоматії? Відгукніться! Ось про потребу в підручниках я чув. А хтось не чув? Відгукніться! І про те, що окремі видавництва відмовилися друкувати підручники для столичних навчальних закладів, я також чув. Здається, нові люди – нові схеми. Дуже хочу помилитися…
Читатель
Для Микола Васильович: діти після уроків запитують у бібліотеці такі книжки. Міністр вірно зробила, що організовує друк таких хрестоматій.
Коментувати
Кумедно, 7 і 8 клас
без повного забезпечення підручниками, а на хрестоматії гроші знайли. Можливо у цьому полягає новий зміст освіти.
Читатель
Для Кумедно, 7 і 8 клас: на сайті http://osvita.ua/school/ відповіді на усі ваші питання
Коментувати
Олекса Позняк
Держава надрукує ще багато різного мотлоху а Ліля отримає відсоток