Сергій Горбачов: про "колір шкільної форми"

Який саме зручний та практичний одяг носитимуть діти - вирішувати виключно батькам

Сергій Горбачов: про "колір шкільної форми"

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи ім. Івана Багряного №148 м. Києва.

Вже декілька батьків запитали мене про "колір шкільної форми".

Відповідаю: у нас нема "формальних" вимог щодо форми - тільки ті, що диктує здоровий глузд: охайність, зручність, відповідність сезону.

Який саме зручний та практичний одяг носитимуть діти - вирішувати виключно батькам. Як вирішать - так і буде: вчителям суворо заборонено вимагати будь-якої "обов'язаловки" в одязі. Ясна річ, що батькам у цьому варто враховувати і думку дітей: особливо - підлітків.

Якщо батькам особисто подобається якийсь певний одяг - хай і шкільна форма - будь ласка. Це стосується і фасону, і кольору.

З тими вчителями, які раптом вимагатимуть "зовнішньої однаковості", буду як директор школи проводити роз'яснювальну роботу щодо гуманістичних цінностей, поваги до особистості дитини та принципової відмови від "рівняння під одну гребінку".

Єдине побажання (аж ніяк не вимога) - щоб у дитини була вишиванка на свята. Це - за можливості. Буде - добре. Не буде - не біда.

Бажаємо нашим дітям цікавості до знань та гарного настрою в школі.

Чекаємо на вас.

Додам стосовно "стилю" та "доречності" одягу. Бо декого дуже турбує, що підлітки можуть приходити до школи "напівоголеними", або "недоречно вдягнутими".

Так от: це - питання смаку. А смак треба виховувати не примусом та заборонами, а постійною делікатною роботою. Якось так.

Оригінал

Освіта.ua
05.08.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anna
Вот скажите, много ли где в Европе на праздники носят их национальную одежду? В Шотландии мальчики в школу на праздники ходят в юбках? Почему тогда украинцы постоянно носят эти вышиванки?! Это выглядит как понты. А про форму.. У меня в школе была учительница которая ходила в косухе и в узкачах с кожаными вставками. Вообще она очень хороший человек и учитель но именно она ( и только она) все время делала замечания по поводу школьной формы. Особые возмущения у нее вызвали клечатые рубашки и юбки. А директор у нас ходит в голубых потертых джинсах с золотыми пряжками и тоже переодически требует форму у учеников.В общем прежде чем требовать форму учителя сами должны выглядеть нормально.
Наталья
Для Anna: В Германии носят национальную одежду, например. Что плохого в ношении вышиванки, если есть такое желание. Принудительно, конечно, не есть хорошо.
Коментувати
Павлович
Сергію Івановичу, а Ви вчителям, які раптом вимагатимуть "зовнішньої однаковості", натякніть, що однаковість може бути і у розмірах окладу заробітної плати по мінімуму. Чи таке сподобається?
Олекса Позняк
Для Павлович: Учні то така справа.Але учитель, адвокат,лікар це іміджеві професії
Geografik
Для Павлович: Як на мене, то однією з причин використання шкільної форми якраз і є намагання урівняти дітей незалежно від статків батьків. Так чи інакше дитину прийдеться вдягати до школи
Коментувати
Vlad
Для Тетяна та інших: якщо форма дисциплінує, то наша поліція (і не тільки поліція) є прикладом цієї "дисципліни". "Совок" він і є "совок".
Олег
хороший директор, знає ціну вчителям,не терпить лизунів.
Олекса Позняк
Для Олег: може і так але схильний до самохизування з самих нікчемних питань
Коментувати
Ірина
Не розумію двох речей:1.обов’язкова вишиванка;2."модня"фраза ЯКОСЬ ТАК із вуст інтелігента-вчителя)))
Оксана
Для Ірина: гарна стаття. Не чипляйтесь до слів. З приводу вишиванки... Любов до країни, до її традицій... Ніхто не вимагає, але проявляти любов до країни (особливо в такий важкий час) потрібно. Хоча б вишиванкою на свята.
Марія
Для Ірина: 1. Вона не обов’язкова; 2. Стаття написана у публіцистичному стилі.
Коментувати
Олекса Позняк
Боже, який прогресивний директор! а який він демократичний! У школу у джинсах з дірками на попі ходить.
Вилен (МОДЕРАТОР)
Для Олекса Позняк: а вам слабо?
Олекса Позняк
Для Вилен (МОДЕРАТОР): Слабо.Дрес код не дозволяє. Але якби і дозволяв не одягнув би.Усе що шокує і відволікає учня від теми уроку - геть зі школи
Коментувати
Тетяна
Учень має бути учнем. Різні,але за зразком. Діти мають бути у однакових умовах, це дисциплінує.
_Summertime_Sadness_
Для Тетяна: Обязательная равность формы ничего кроме конфликтов учеников с администрацией школы не делает, после 8 класса большинство учеников ходят как им вздумается, не взирая на какие-то правила. А дисциплинирует не школьная форма, а воспитание в семье
Лєна
Для Тетяна: у нашому дитинстві і справді приділяли багато уваги вбранню, оскільки будь-яка одежина не за формою була чудом... зараз діти спокійніше ставляться до вбрання інших, а зайвий урок толерантності на прикладі вбрання буде тільки на користь. школа має бути продовженням повсякденного життя, а не "лабораторією по вирощуванню"
Коментувати
Инна Боева
Так подаруйте кожній дитині по вишиванці, якщо є бажання бачити учнів на свята у вишиванках.
Ігор
Для Инна Боева: та що ж Ви такі бідні всі? Скільки вже та вишиванка коштує.
Віталій
Для Ігор: як мінімум чверть заробітної платні вчителя)))
Ольга
для Віталій : 200 грн за вишиванку - це дорого? Учитель, судячи по Ваших словах, працює за 800 грн? Раджу Вам думати, перед тим, як залишати коментарі)))
Коментувати