О. Охредько: першочергове зарахування кримчан до ВНЗ

Кримські вимушені переселенці мають право на першочергове зарахування до українських ВНЗ

О. Охредько: першочергове зарахування кримчан до ВНЗ

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

З призначенням нового міністра освіти Л. Гриневич в освітньому просторі тимчасово окупованого Криму відбуваються значні зміни. Буквально за півтора місяці були прийняті унікальні, навіть на світовому рівні,  Порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України та Порядок проходження атестації для визначення здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року, визначені 12 вишів, де створені центри «Україна-Крим» та розміщена інформація про них.

На початку червня МОН приймає Зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році (Наказ Міністерства освіти і науки України 06 червня 2016 року № 622 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2015 року № 1085»). Серед багатьох змін, запропонованих Міністерством освіти, були внесені доповнення до абзацу восьмого пункту 1 розділу ХІІ  Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, а саме:

XII. Право на першочергове зарахування

1. Право на першочергове зарахування до вищих навчальних закладів мають: …

особи, які є внутрішньо переміщеними особами, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

Що ж це означає?

На початку Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році визначаються дефініції:

1. У цих Умовах терміни вживаються в таких значеннях:

… право на першочергове зарахування – це право вступника на зайняття вищої позиції в рейтинговому списку при однаковому з іншими вступниками конкурсному балі.

Для того, щоб було зрозуміло, як визначається певна особа, а в нашому випадку це ВПО (внутрішньо переміщені особи) МОН розробило пояснення, яке розмістило в додатках до Змін до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році:

Інформаційні матеріали щодо документів осіб, які мають право на зарахування за співбесідою, на зарахування в межах встановлених квот та на першочергове зарахування.

ІХ. Особи, яким відповідно до абзацу восьмого пункту 1 розділу ХІІ  Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України надане таке право.

 

Особи, які є внутрішньо переміщеними особами, відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи

(постанова КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»)

 

Довідка видається структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи).


Більш зрозумілою мовою це означає, що у випадку, якщо абітурієнт, який виїхав з тимчасово окупованого Криму та отримав статус ВПО, під час вступу до ВНЗ набрав однакову кількість балів із іншими абітурієнтами, то він зараховується поперед всіх інших.

Для того, щоб почала діяти ця пільга, під час подання документів до ВНЗ, серед всіх потрібних документів, необхідно подати ще й Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Форму Довідки Міністерство освіти також продублювала у Додатках до Змін (Додаток №3).

От же, зміни відбуваються, от ж будемо чекати на подальші нововведення, в першу чергу виконання  Закону України № 425-VIII.

Освіта.ua
24.06.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Skjeld
З якої милості це КРИМ першочергово? Вони інваліди чи сироти? Чому ми повинні через них зменшувати свої шанси на вступ на державне забезпечення? Хай проходять як і усі через конкурси!
Anna
Для Skjeld: первоочередное поступление весьма маленькая привилегия. Балы двух людей должны до десятых совпадать. И крымчан не так уж много, думаю они должны иметь хоть небольшие привилегии
Коментувати
Абитуриент
Как же заебали уже эти крымчане, переселенцы!!! Чем вы блять лучше других?
_Summertime_Sadness_
Короче, можно не париться, все равно ПЧ почти никогда не нужно