О. Бондаренко: ремонти за батьківські кошти незаконні

Якщо школа використовує незаконні схеми для проведення ремонтів, то чому РУО її захищає?

О. Бондаренко: ремонти за батьківські кошти незаконні

Автор: Олена Бондаренко.

Коли ми починали розбирати тему ремонтів за батьківські кошти в гімназії «Академія», то чудово розуміли, що нариваємося. Бо усі школи ремонтуються батьками. Без будь-яких погоджень і на власний розсуд. Всупереч закону. І якщо на прикладі однієї школи довести, що це незаконно, то з цим доведеться щось робити. А щоб привести до закону – треба напружитися у межах держави.

Крім того, ремонти – це відома схема для відмивання грошей. Ще й не бюджетних, за які хоч теоретично, але можуть спитати, а за батьківські – де немає ніякого контролю. Тобто, масштаби проблеми ми собі уявляли. Скільком людям станемо поперек горла – теж здогадувалися.

Відбулися перевірки гімназії. Порушення виявили і визнали. Є порушення – треба карати. Але Святошинське РУО застосувало звичну практику: подання на дисциплінарку зробили якраз наступного дня після того, як сплив термін притягнення до відповідальності.

Я погано розумію: якщо школа використовує незаконні схеми для проведення ремонтів (бо це все можна робити і на законних підставах!), то чому районне управління освіти її захищає? Може, тому, що знаходити гроші на ремонти, проводити тендери, заключати угоди, контролювати матеріали і якість ремонтів – це їхня робота, яку вони переклали на плечі батьків і директорів? В обов’язках РУО все чітко прописано, що не лише акт готовності школи вони мають підписати. Чи захищають тому, що грошей не тільки на ремонти вистачає?

На особистому прийомі у голови РДА ми намагалися пояснити, що його управління освіти не лише не виконує свої функції з утримання будівель, а й усіляко сприяє поборам з батьків. Сприяє настільки, що побори в «Академії» стали підставою для поліції розпочати слідство. Залишили голові листа з переліком порушень, до яких вдалося його РУО на прикладі однієї школи. Просили провести службову перевірку.

І тут РДА таке зробили! Так відреагували! Вони на нараді директорам зачитали листа від заступника міського голови!!! Отакими страшними і рішучими були дії РДА.

Що за листа вони читали, я не знаю. Називається він «щодо послаблення контролю за дотриманням правил безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах, проведенням поточних ремонтів приміщень навчальних закладів освіти та іншої господарської діяльності, у вирішенні яких беруть участь батьківські комітети». Думаю, що лист і справді був «про послаблення», бо щойно закінчилися перевірки у гімназії, як батькам розіслали повідомлення: «здайте гроші на ремонт».

Оригінал

Освіта.ua
30.05.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
глав-бух-галтер
Говорила, говорю и буду говорить: чиновники из РУО существуют , чтобы выбивать из школ деньги, отмывать, откатывать и отправлять наверх аж до Киева. Никакая Гриневич, никакой Гройсман никогда не сделают реформу образования в пункте оптимизации этих отделов, потому что как можно зарезать курицу, несущую золотые яйца? И в связи с этим никогда правительство и парламент не сделают зарплату учителя достойной, а ремонты за счет государства.
Олекса Позняк
Для глав-бух-галтер: правда
Коментувати
Віталій Оліневич
Схема така. Ремонти робляться за батьківські кошти, що ніде не оформлюється. А потім РУО підводить директору школи фірмочку, й оформлюється, що нібито вона все зробила. Та їй за це перераховують гроші, що виділени на ремонти з бюджету. А коли хтось починає вимагати прозорості, починаються перевірки, наїзди. Схема працює по всій Україні, й керується з Київа. Їй змушенийй підкорятися кожен директор. Для додаткових важелів на батьків зберігається винахід Табачника, врахування балу атестату при вступі. То ж, лохи, збирайте гроші й надалі.
Олекса Позняк
Для Віталій Оліневич: правда
Коментувати
Олекса Позняк
Та закрийте вже РУО.За ці гроші зробіть євроремонти шкіл
Ирина
Откуда деньги на ремонт у РУО, скажите О.Бондаренко?
Родион
Для Ирина: А откуда нашли деньги на бессмысленное "оздоровление" в пришкольных лагерях? И почему так заинтересованы в этом не дети и их родители, а начальники РУО и некоторые директора? Не абсурд, когда в село за 30 км везут из города молоко для детей, которое в разы дороже чем в селе? То же и с другими продуктами. Так кто же оздоравливается? Разве что карманы чиновников.
N
По поводу "никому не нужных" пришкольных лагерей: сегодня первый день работы лагеря. пришло больше 250 детей. Всё-таки двухразовое питание, дети есть хотят, а родителям кормить их особо нечем. Вот такие дела, малята.
Олекса Позняк
Для Ирина: ворюги руовские ідіть у школу працювать
Коментувати
Ksenia Shemet
Нести бозна-що і критикувати навчилися усі. Усі знають , як не треба. Тільки ніхто не пише, як правильно. О.Бондаренко, знаєте, як зробити ремонтні роботи на законних підставах, розкажіть усім так само публічно, як зараз розповіли, що все в школах незаконно. А якщо нема чого казати, то краще мовчіть.
Віталій Оліневич
Для Ksenia Shemet: https://www.facebook.com/groups/kontrolgromadi/permalink/1343150239034760/
Віталій Оліневич
Для Ksenia Shemet: Гроші є. Вони просто крадуться. І цими схемами керують всі РУО. Незадіяний директор просто працювати не буде на посаді. Ви, як замдиректора, повинні про це знати.
Віталій Оліневич
Для Ksenia Shemet: У Тернополі мер і міськрада й у Черкасах мер просто заборонили збирання грошей із батьків. І нічого, колапсу шкільної освіти не сталося. То ж гроші дійсно є.
Коментувати
Родион
ЦИТ:"якщо школа використовує незаконні схеми ..., то чому районне управління освіти її захищає ?" Кусять хотиться.
до тех пор,пока родители и учителя
будут вкладывать собственные деньги в ремотны, до тех пор никакое гОСУДАРСТВО,никакие чиновники ни копейки денег НЕ добавят в финансирование школ.И покуда до массы людей не дойдёт их собственный вклад в обогащение чиновников, до тех пор эта нищая страна будет опускаться всё ниже и ниже. Ниже уровня Бразилии, диких африканских племён... претензии СЛЕДУЕТ выставлять как школам, так и родителям. Но вот претензиями дело не решить, поскольку всегда найдутся те, ко не входит в 5% умеющих мыслить. То есть 95% населения будут слушать глас "лидера" и вестись на подобные вещи. Коррупция, она коррупция и есть. И жить нам в ней ещё лет 200.Короче - на нашем веку страна цивилизованной не станет, поскольку 95% Анн ВСЕГДА найдуться
Anna
Не знаю как в других школах, но в моем лицее родители в принципе добровольно сдают деньги каждый месяц в школьный фонд ибо учиться в развалинах никто не хочет, а наше государство денег даже на мел не выделяет что уж говорить о ремонте. Так что подобные претензии школам можно предъявлять только после того как государство начнет выделять деньги на ремонт.
користувач ПК
Для Anna: а пока "німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть".
Коментувати
Анастасія
От і поясніть батькам та школам (вчителям,директорам,тех.працівникам) як же саме їм ремонтувати школу? Як же підготувати навчальний заклад всі його приміщення до наступного навчального року. В сільській школі взагалі зробити "людський" ремонт неможливо,батьки грошей не мають,на ремонт школи та класної кімнати жодної копійки не здають.... Як із цієї ... викручуватися школі? Як хочаб пофарбувати підлогу,дошку,парти зі стільцями, щоб вони мали приємний вигляд 1 вересня, коли учні зайдуть до класної кімнати
олена
Для Анастасія:Можу і я пояснити, бо колись також обурювалась неспроможністю держави забезпечувати ремонт моєї школи. Так от - за законом треба було відкрити рахунок у банку для благодійних внесків, в основному батьківських. Згодом, зібравши потрібну суму можна було створювати комісію, складати дефектний акт на ремонтні роботи, подавати його у відділ освіти, там його затверджували і давали дозвіл перерахувати кошти з цього спецрахунка на підрядника,який би підписав договір на виконання конкретних робіт за ті гроші, які запропонувало райвно з ваших благодійних внесків, якого знайшли і умовили УВАГА: якщо ви самі, то райвно усіляко буде ставити палки в колеса і на 1 вересня ремонт у вас тільки розпочнеться, вам оголосять догану і можливо позбавлять посади директора. А якщо райвно САМІ домовляться з підрядником, то посеред ремонту грошей у вас не вистачить і ви все літо будете старцювати по усіх грошовитих конторах, щоб до вересня зробити хоча б основне.
олена
Для Анастасія: P.S. Рахунки для благодійних внесків всі школи району тоді відкрили у банку "Україна" (був колись такий). Коли він збанкрутував, якраз на літо школи залишились і без грошей, і без ремонтів, і з "сором язливим" виглядом перед батьками, бо врешті-решт ті гроші так і пропали. Тож тепер упевнено виконуйте те, що просить школа, розумно витрачайте кошти і не зважайте на о.бондаренко - розумників в нас більше ніж потрібно, а в "боротьбі з корупцією" в школах тільки дітей змарнуємо. Адже роками сидять у зашмулених класах з гнилими вікнами, а державні мужі все сперечаються та економлять...
Коментувати
Олександр
Починаючи з "часів Перебудови" ми навчилися дуже добре "критикувати". У мене до Вас прохання: напишіть СЮДИ, а як "за законом" потрібно ремонтувати школу? У "державі"- грошей нема! А поточні ремоти потрібно проводити... Поясніть, будь ласка, що і як БАТЬКИ мають робити "за законом". Дякую.
так, как
Для Олександр: СВОЕГО требуют шахтёры
Альона
Цены, по которым закупают продукты для детских садов и школ, завышены на все продукты. На разнице в цене можно восстанавливать и учебные заведения. А качество продуктов оставляет желать лучшего.
олена
Про ціни на продукти для шкіл і дитсадків,про вугілля, для шкільних котелень, про меблі та інші речі для закладів освіти, які закуповуються по тендерах, ніхто з простих людей нічого не розуміє. І не може пояснити ніхто з директорів школи батькам що за вигода державі купувати цукор для школи по 18 гривень якщо у супермаркеті він коштує 12. Дошка класна вартістю 2100 закуповується за тендерною процедурою за 3780, шафа книжкова найпростіша коштує як цілий меблевий гарнітур. Що такого вигідного у тендерах для державних закупівель, адже все у 1,5 - 2 рази дорожче ринкових цін? Хто розуміє - поясніть.
Коментувати