Л. Гриневич: сертифікат ЗНО буде дійсний мінімум 2 роки

Сертифікат ЗНО 2016 року буде дійсний щонайменше 2 роки – це можна сказати точно

Л. Гриневич: сертифікат ЗНО буде дійсний мінімум 2 роки

Автор: Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.

Роз’яснення щодо терміну дії сертифікатів ЗНО - сертифікати ЗНО 2016 року будуть дійсні щонайменше 2 роки, про це я повідомила на засіданні уряду 11 травня.

Кількарічний термін дії сертифікату – це європейська та світова практика. Минулого 2015-го року в Україні була змінена методика визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання і вже другий рік поспіль запроваджено поріг «склав/не склав», як у міжнародних тестах. Ця методика показала свою дієвість і цього року буде продовжена. Це означає, що ті, хто пройде ЗНО цього року, зможуть скористатися своїми сертифікатами у вступній кампанії 2017 року.

Відповідні норми будуть закладені в умовах вступу до вищих навчальних закладів на 2017 рік, які будуть затверджені і оприлюднені восени. Поки ми продовжуємо наукову і експертну дискусію, скільки саме років буде дійсний сертифікат ЗНО, але щонайменше 2 роки – це можна сказати точно.

Нагадаю, що результати міжнародних тестів TOEFL та IELTS визнаються протягом 2 років, а GMAT – 5 років. Вважаю це справедливим. Якщо дитина склала ЗНО, ми маємо дати їй вибір: усвідомлено прийняти рішення про вступ до вишу або відкласти його на рік, відпочити чи попрацювати.

Оригінал

Освіта.ua
12.05.2016

Популярні блоги
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
О. Сидоренко: як ставитись до репетиторів-двохсотбальників? Показником високої кваліфікації педагога є успішність його учнів, у тому числі за результатами ЗНО
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мама
А 2015? Познущались з дітей, тай нікому діла до них нема. Могли б і про них подумати.
Марко
Працюю учителем у міській школі 20 років. І не пам`ятаю такої неоднозначності.
Felix
Краще нехай потурбуються за 9 клас. Морально вбиває, коли підготовка до екзамену полягає тільки у придбанні збірників і відповідей. А диктан диктантом і неназвеш. Вправа. Яку просто перепишуть. Це тільки в нас екзамен ще незакінчився, а робота готова. Математика таке саме. Скільки слів, а дітей вчать тільки списувати. От тому і молодь не поважає державу, бо вважає себе вище держави.
учитель
Можливо варто, щоб 3 роки був дійсний сертифікат. Цікаво, а для чого взагалі екзамен з іноземної у 11? Спишуть! Може хоч потурбуються чиновники і завдання будуть надіслані в день екзамену з міністерства.
СВ
Зовсім гарно, а діти, що здавали ЗНО в 2015 році по цій же схемі не мають такого права. Гарно, ви все робите. Одні експерименти над дітьми.