Юрій Федорченко: 3 тези для початкової школи

Говорячи про початкову школу, треба починати розмову з обговорення подібних тез

Юрій Федорченко: 3 тези для початкової школи

Автор: Юрій Федорченко, кандидат філософських наук, незалежний освітній аналітик-консультант.

Знаєте, я б хотів, щоб говорячи про школу, скажімо, початкову школу, починали розмову з обговорення подібних тез.

1. Навчання в школі не повинно заважати гармонійному розвитку дитини. Практика виконання домашніх завдань учнями початкової школи має бути радикально переглянута. Має сенс взагалі в початковій школі відмовитися від виконання домашніх завдань, які часто є головною перешкодою гармонійному розвитку дитини, відвідуванню нею закладів позашкільної освіти, заняттю спортом і т.д.

2. Учня початкової школи потрібно врятувати від необхідності щодня переносити важкі рюкзаки з книжками, відмова від практики виконання домашніх завдань буде цьому сприяти.

3. Слід відмовитися від щоденника, який слугує для записів про домашні завдання, виставляння оцінок та скарг вчителів. Кожна дитина має вести свій індивідуальний записник.

Так, нібито прості речі, однак саме вони визначають невтішні будні наших маленьких школярів!

Оригінал

Освіта.ua
19.04.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
1. Не літайте поза хмарами. Більшості учнів домашні завдання заважають сидіти в соцмережах, грати в ігри або тинятися попідворіттю. 2. Сидіння за партою 45 хвилин по п’ять уроків щодня набагато шкідливіше від "тягання" рюкзака. 3. Отут згодна. Батьки зараз не заглядають туди і не цікавляться навчанням та вихованням власних чад - усе на вчителеві. Тому щоденник віджив себе як важіль впливу. Треба щось нове - може штрафні санкції і перерахування тих грошей на рахунки шкіл, які піклуються про сучасних дітей більше , ніж деякі "родітелі".
1
Для Оксана: Правильно!
Коментувати
Лилия
І як це раніше діти вчилися? І досить гармонійно розвивалися? Школа була 10 років, а не 11 чи 12, початкова школа була 3 роки, а не 4 чи 5, не ставили оцінок і не задавали д/з аж цілу 1 чверть 1-го класу... А діти все встигали, робили і вчили???? Може проблема не в д/з і не в оцінках, а в ставленні дітей і батьків до навчання в школі?
Felix
Для Лилия: Потрудіться і знайдіть підручники 40-50 років. І саме головне. А що ще залишалося? Електрики не було, телебачення теж. Іншими словами зараз безліч речей, які відвлікають дітей від навчання. І сторонньою інформацією забивають їм голову.
Коментувати
Марко
Чому домашні завдання не завдавати тільки з основних предметів
Андрей Козак
Только домашние задания возникают не от того что учителям хочется нагрузить детей, а от того что материал который нужно освоить - довольно объемный. Если отказаться от дз - надо сокращать программу. То есть к 4 классу считать не бесконечно, а в пределах первой тысячи, и отказаться от деления например. Или делать начальную школу 6 лет.
Anna Semenchenko
Для Андрей Козак: треба міняти методики викладання, наголошувати на розумінні та усному виконанні. зараз на ed-era доступна оновлена в першій ітерації програма. на мою думку це фіксація деградації освіти, починаючи з початкової.
Коментувати
Olga Gordienko
Команда Благодійного фонду "МагнетікВан.орг" щодня працює над вирішенням цих проблем: 1. Віртуальна школа - короткі відеоуроки https://www.youtube.com/channel/UCEiSptaIS5XIFcGvQV12gMA/playlists 2. Електронний підручник - плакати для безкоштовного завантаження підручників http://magneticone.org/ua/all-project-list/electronnyi-pidrychnuk/