О. Співаковський: 3 проблеми проекту Закону про освіту

Відсутність спроможної команди, суспільної і професійної підтримки та фінансового забеспечення

О. Співаковський: 3 проблеми проекту Закону про освіту

Автор: Олександр Співаковський, народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти, член фракції БПП.

Що мені нагадує проект Закону про освіту? Таке красиве, гарне, як з європейської картинки, авто. Авто, на якому ми збираємося в'їхати в цивілізаційний світ. Але таке відчуття, що автори не врахували дуже простих речей - відсутність двигуна та топлива до нього:

1. Відсутність команди, спроможної імплементувати всі ці новели в реалії української освіти. Подивіться на імплементацію Законами про вищу освіту, історії про підручники, шкільний автобус, та передачу профтехосвіти на місцевий бюджет. А що коштує реалізація Закона про наукову та науково-технічну діяльність? Вже не кажу про бюджетні паспорти для вишів, що привело до затримок виплат зарплат та стипендій.

2. Відсутність суспільної та професійної підтримки ключових сутностей цієї реформи. 70% батьків та 68% вчителів не сприймають дванадцятирічку. Пам'ятаємо історію про загибель попередньої спроби ввести 12 років навчання?

3. Відсутність фінансового забеспечення проведення широкомасштабної реформи, яка торкнеться абсолютно всіх. Тільки по оцінкам Мінфіна потрібно 163,5 міліарда гривень на мінімальне забеспечення заходів впровадження цього законопроекту. 

Висновки робіть самі.

Оригінал

Освіта.ua
31.03.2016

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
filolog
Пане Співаковський, найміть репетитора з укр. мови!
Вадим Мендерецкий
Для filolog: Якщо не вистачає розуму щось путнє заперечити, тоді чіпляються до мови!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
belio33
Тільки по оцінкам Мінфіна потрібно 163,5 міліарда гривень на мінімальне забеспечення заходів впровадження цього законопроекту. Ви в школі взагалі навчались??
Tatjana Shvec
Вже як хочете зробити 12 річну освіту то введіть після 9 класу комплексні тести і за результатами тестів хто в ліцей, хто в коледж. Досить вигадувати велосипед. Для вчителів очевидено що класний керівник в умовах сьогоденя це окрема зовсім посада а не довєс вчителю-предметнику, а в початковій ланці асистент вчителя треба як жить. Скільки будемо економити на майбутньому?
лео
Для Tatjana Shvec: Підтримую. Після 9 класу дайте дітям можливість не тільки вибирати куди піти вчитись, а й куди піти працювати. Не можна силою заставляти дитину вчитись. Силою криницю копати - води не пити.
jon
Для Лео: Я також на те, щоб деяким випускникам "дати можливість кудись піти попрацювати". Але є одне "але". У нашій Конституції написано що діти до 18 років повинні навчатись. На практиці це приводить до того, що ці діти десь рахуються учнями ПТУ, студентами коледжів, а фактично заробляють гроші разом з батьками. Пародокс: у навчальних закладах вони фактично відсутні, а відрахувати ніхто немає права бо їм немає 18 років. Але ж на "навчання" цих дітей затрачаються державні кошти! І що дивно: всі про це знають, всі це розуміють, і все залишається по-старому. Де ще можна знайти таку дурну державу?
Коментувати
начальник
Это просто безумство: делать то же самое и ждать других результатов. А.Эйнштейн
батьки учнів
Поддерживаем автора на 100%. Авторам закона надо спуститься на землю и учитывать мнение родителей, а не заниматься популизмом.