Олена Бондаренко: чому встають діти у класі?

Наші діти встають та хором вітаються щоразу коли хтось дорослий заходить до шкільного класу

Олена Бондаренко: чому встають діти у класі?

Автор: Олена Бондаренко.

Встали! Якось зайшла у клас молодшої школи до вчительки у справі. Не пригадую, чи це була перерва, чи продовжена група, але багато учнів було у класі. Коли я зайшла, усі учні встали і хором привіталися. Я бачила таке вперше. Просто розгубилася.

У моєму розумінні, встають чоловіки, коли жінка заходить до приміщення. Ця норма етикету вже потроху забувається в емансипованому суспільстві, але ще буває. Встають усі, коли заходить дууууже шанована людина. Ну дуже шанована. Рівня живої легенди.

Встають, коли хочуть привітати людину з якимось неймовірним успіхом (тоді ще й додають оплески).

У пострадянському суспільстві виключно стоячи зустрічають начальника.

А чому встають діти щоразу, коли хтось дорослий заходить до класу?

Оригінал

Освіта.ua
30.03.2016

Популярні блоги
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nataliya Savitskaya
А Ви, пані Олено, коли навчались в школі хіба не вставали, коли до класу заходив учитель? Елементарна повага має бути!
Мартин Иден
Для Nataliya Savitskaya: Хіба повага вимірюється в тому скільки разів дитина встає? Якщо вас ПРИМУСЯТЬ кланятися перед людиною котру ви не поважаєте, чи змінеться ваша думка про неї? Звісно НІ. Так і школярі, повинні вставати перед вчителем, який не вселяє поваги. Вчитель повинен викликати повагу своїми діями, тим, як він викладає, ставиться до учнів.А не через свій вік чи професію.Уявіть, ви зустріли в маршутці старого дідуся, який ледве стоїть на ногах, звісно вам стане його шкода, але в минолуму цей дідусь був педофілом, знаючи це, чи змінили б ви свою думку? Повагу, не можна навязати примусом її потрібно заслужити.
Коментувати
Людмила Парфенюк
Хай там хтось це пропише в ЗАКОНІ ПРО ОСВІТУ.... Бо, якщо діти не вставатимуть, вітаючись, вважатимуться невихованими класним керівником.... І це не смішно....
belio33
Підручники розмножити на ксероксі, ламінувати і прошити. Фізику і хімію вивчати на пальцях, ну якщо нема обладнання. Ви ж географію, історію на пальцях вчите ) Проблема якщо є, її можна на рівні школи вирішити
Таитянка
Г-жа Бондаренко, где вы видели, чтобы мужчины вставали при входе женщины?) Неужели в общественном транспорте?)
Любов
Вчителі привчають Ваших дітей до елементарних правил культури у суспільстві, виховують повагу до дорослих . Чого, на жаль, не роблять деякі батьки.
Taisa
Пані Олені, напевне, нічим більше зайнятись. Ви ж не учора народились. Скажіть ще , що принижують учнів вставанням. Більшого б горя не було. Те що у дітей немає підручників, у школах необхідного обладнання, фізику та хімію на пальцях вивчають. І це вас не хвилює. Дивно
Вчитель
Сучасні діти так "заклопотані" своїми справами, що не помітять навіть кінця уроку. Діти встають - це допомогає їм переключитися на інший вид роботи. Коли дорослий входить в клас - учні вставанням інформують, що вони помітили людину, що зайшла.
Шиншилла
Ах, тетя увидела впервые!!!, что дети встали)))) Видимо, она всю жизнь по заграницам живет, где ученики не обязаны вставать, здороваться, извиняться.
и я своим
позволяю НЕ вставать, если кто заходит. Нормально это. Да и на урок они имеют право опоздать.Опоздал-тихо зашёл, тихо сел, тихо достал тетрадь и работает.Нормально всё. Проблема в чём? В том, что встали? Ну так встали и встали.Приучены так.Что тут странного-плохого-хорошего. Родители бабло в школы несут-не странно, а встали-странно.Милые мои, да нормально это.ВОт когда родители будут СЕБЯ чтить и осознавать,что ОДИН РАЗ они уже ЗАПЛАТИЛИ за учёбу своих детей, да и не одного ребёнка,а учатся,бывает,лишь один в семье,и платят то не 10 лет, а до конца жизни.Своей.Вот когда РОДИТЕЛИ станут чтить СЕБЯ,учителя-ЧТИТЬ и уважать СЕБЯ,не заниматься поборамиЮ вот тогда и о вставании можно говорить.А так-действительно"а за деревом-дерево",как говаривал пидкумок ридный.
nazar_815
Дурна стаття, та й годі. Вже не знають автори, чим відзначитися. То шукають корупцію у букетах для вчительки, то коментують правила етикету. Це вже не розмови про реформи, а якісь причіпки. Не треба займатись низькопоклонством перед Заходом. Треба і чужому начатись, але й свого не цуратись.
SoVera
Тому, що діти мають поважати дорослих, мають поважати тих, хто їх вчить. Тому, що, якщо вони не вчаться цього змалку, вони не навчаться цьому ніколи... і в міському транспорті, вдома, будемо стояти ми, через 20 років старенькі дідусі і бабусі, а вони будуть сидіти, будуть сидіти їх діти, а ми... за те, що не навчили будемо стояти.
Бандерлог
Коли багато крадуть - всі зомбі повинні думати про святе. Зливати воду після туалету чи ні? Шановне панство не деградуйте. Ця стаття із циклу "А за деревом, дерево". Оброворюйте: "Де будете працювати?", "Що одержите за сумлінну працю?". "Як створити справжні освітянські профспілки?"....
Вікторія
Для Бандерлог: Погоджуюсь. Це вже перебор.
Коментувати
Нина Царевская
Дети встают, чтобы потом, когда вырастут, мальчики вставали перед девочками. А мальчики и девочки вставали перед ну ооочень уважаемым человеком. А сейчас для них учитель ооочень уважаемый человек. И это нормально. И хватит кивать на эмансипированные общества. "Смотрите на мир без очков и шор, глазами жадными цапайте все то, что у вашей страны хорошо и что хорошо на Западе". И еще: надо дарить учителям цветы, чтобы выросшие дети дарили их ну ооочень уважаемым людям. А то будет так, как написала наша ведущая Наталья Мосейчук: на встрече с героями АТО практически не было цветов. Звенья одной цепи.
Анна Коритова
А я своїм учням завжди кажу: "Вставайте, бо людині приємно, а вам корисно!" А під час відповіді ми не встаємо. Встаємо, коли читаємо вірші чи співаємо, ну та це вже залежить від правильного дихання під час декламування чи співу.
море поваги
Давайте учитель будет заходить в класс, валиться за стол, потом здороваться ... хотя... зачем здороваться? Это пережиток "радянського"))) Пересмотрите "Собачье сердце", вы, вероятно, из группы поддержки Швондера. Там была такая себе типа дама в кожанке. Реформатор-революционер.
Родион
"Дуже шанована людина" не повинна під час уроку ні під яким приводом заходити в клас. Ні завгосп, щоб глянути на термометр, ні директор, під час обходу вотчини, тільки для того щоб почути: До-о-о-брий де-е-ень! І нікого не хвилює, що клас пише контрольну чи лабораторну роботу, чи диктант, чи твір. А як ця дикість культивується коли в школу приїзджають високі (починаючи з методиста) гості. Дітки вітаються, а воно пихате, навіть поговорити з учнями не може. Можливо, вчитель київської школи не зрозумів про що мова? Провінція, провінція... Тут свої закони, вірніше "понятия (рус.)"
Наталя
та бо так нам кажуть вчити дітей. Відповідати можна лише коли піднімеш руку і вчитель дозволить тобі відповісти. І обов"язково встати з-за парти. Сидячи відповісти і без руки - ні-ні.... а повні відповіді....???... Де , хто відповідає в дорослому світі на питання повною відповіддю??????ну абсурд... "Хто сьогодн відсутній?" "сьогодні відсутні ....." "А чому вони відсутні?" "вони відсутні тому що, захворіли"... та багато ще такого. грішать на вчителів, але дехто з них таки готовий і хоче змінювати стару систему, так "не велено", вказівки не було. а слухати здорового глузду теж не рекомендується. гроші платить держава, от вона і вчить як вчити.
Учитель
Якого милого заходити у клас, коли іде навчальний процес?! Нема перерви?Діти повинні працювати. Чому їхня увага має розсіюватися?
Яра
"Мой дядя самых честных правил, Когда не в шутку занемог, Он уважать себя ЗАСТАВИЛ И лучше выдумать НЕ мог..."
Dina
Коли під час уроку до класу хтось заходить ,мої діти не встають ,а тільки вітаються кивком голови і продовжують працювати. І це нормально. Дуже багато років в мене такі правила.