Іван Примаченко: ЗНО для майбутніх магістрів

Міністерство освіти запускає пілотний проект зовнішнього незалежного тестування для вступу до магістратури

Іван Примаченко: ЗНО для майбутніх магістрів

Автор: Іван Примаченко, засновник платформи Prometheus.

Практически не замеченной прошла новость-бомба со вчерашнего брифинга Министерства образования: совместно с USAІD и ОБСЕ в Украине будет запущен пилотный проект внешнего независимого тестирования для поступления в магистратуру! Пилот стартует уже в этом году для специальности Право. Поучаствовать в проекте вызвалось 10 университетов. В случае успеха пилота, внешнее независимое оценивание при поступлении в магистратуру должно быть введено и для остальных специальностей во всех вузах Украины.

Новая реформа, в случае успеха, станет одной из важнейших за всю историю образования в независимой Украине. После того как коррупция при поступлении на бакалаврат была практически полностью уничтожена с помощью ЗНО, одной из крупнейших кормушек для вузовских коррупционеров стало поступление в магистратуру, которое до сих пор проводится самими вузами в виде классических экзаменов (за единичными исключениями).

Учитывая, что в магистратуру в Украине стремится поступить чуть ли не большинство бакалавров, размеры этой кормушки просто огромны. Коррупционные скандалы вокруг поступления в магистратуру различных украинских вузов ежегодно сотрясают СМИ. Внешнее независимое оценивание при поступлении в магистратуру должно положить конец коррупции в этой сфере. А значит сопротивление новой реформе будет колоссальным.

Старая система постарается игнорировать пилотный проект и реформу в целом, а, если сделать это не получится, как и в случае с ЗНО, набросится на нее с яростной критикой. Первая задача в борьбе со старой коррупционной системой при поступлении в магистратуре сделать так, чтобы о новой реформе узнало максимальное количество людей: через соц. сети, СМИ, личные связи и любые другие каналы информации. Массовая общественная поддержка реформы станет лучшей гарантией того, что она будет успешно реализована в кратчайшие сроки и никому не удастся встать у нее на пути!

Оригінал

Освіта.ua
11.02.2016

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nata VN
Громадянське суспільство повинно стати "горою" за введення ЗНО для магістратури і сподіваюсь переможемо, а виграє вся вища освіта. У добрий час!
МАРИНА
А давайте ЗНО вже в дитячі садочки запроваджувати.
Капаліка
З цієї точки зору усе правильно і логічно. Плюс у приймальних комісій звалиться з плечей добрячий шматок роботи (у стислі терміни організувати, провести і перевірити усі вступні випробування де за усіма спеціальностями разом, а де і окремі іспити для кожної спеціальності завдання не для тюхтіїв). Що стосується (наприклад) іноземної мови - питань нема, можна організувати єдину базу тестів з єдиними критеріями. Але є питання щодо змісту ЗНО з фахових дисциплін. Є великі сумніви щодо можливості зробити адекватні тести, які врахують специфіку підготовки за кожною освітньою програмою - за широкою спеціальністю є безліч спеціалізацій (у кожному виші свої, а подекуди і не по одній). Більш того, студент має право на реалізацію вільної траєкторії навчання. А є ще й міждисциплінарні освітні програми. Для прикладу - "стара" спеціальність часто може бути віднесена до декількох "нових", і навіть до різних галузей знань... Як це усе стандартизувати, гадки не маю.