Сергій Горбачов: брехливий рефлекс

Майже півмільйона українських дітей 4-х та 7-х класів вже півроку не мають нових підручників

Сергій Горбачов: брехливий рефлекс

Автор: Сергій Горбачов, директор Спеціалізованої школи №148 м. Києва.

Преамбула: майже півмільйона українських дітей вже півроку не мають підручників.

Відповідальна за це така собі установа як Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО). Підпорядкована ця установа Міністерству освіти та науки і керує нею пані Наталя Вяткіна. Основний вид діяльності ІМЗО — «Друкування іншої продукції» (КВЕД 18.12).

Тобто: готувати до друку та друкувати підручники — головне завдання цієї установи взагалі і керівника — особисто. Найперше завдання.

Саме ця установа мала забезпечити учнів 4-х і 7-х класів новими підручниками.

І от маємо: сьогодні, 20 січня, підручників у школах немає.

Лише кілька днів тому ми у нашій школі отримали 4% від необхідної кількості підручників. Інші — невідомо коли будуть.

І так само невідомо, чи не повториться цей безлад у вересні: коли за парти сядуть восьмикласники (нинішні учні 7-го класу).

Виникає справедливе запитання: хто ж у цьому винен?

І от тут починається улюблена гра чинуш: «Скинь провину на іншого».

Пані Вяткіна у цій грі досягла видатних результатів: нема питань. :)

Але просто так перекинути провину на когось іншого для неї — не дуже комільфо: і сьогодні на брифінгу вона видає неперевершений пасаж (цитую): «Я ще не працюю тут (в ІМЗО — С.Г.) директором півроку, я з 19 серпня тільки прийняла цю справу в свої руки».

19 серпня? Справді? Ну навіщо ж так підставлятися, пані Вяткіна?

Бо є ж така чудова річ як «Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

Забиваємо у пошук ЄДРПОУ 39736985 і... ух ти!

Ой як невдобно получилось...

Виявляється пані Вяткіна призначена на посаду ще 4 квітня. Може, у назвах місяців плутається? Ну там їй що квітень, що серпень, все одно — хоч з квітня, хоч з серпня: все одно підручників немає.

Цікаво: піде пані Вяткіна у відставку не тільки за те, що не виконує свої безпосередні обов'язки, але й за те, що безсоромно вводить в оману суспільство, щоб уникнути відповідальності?

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2016

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лілія
А це таке ноу-хау - протягом навчального року проводимо експеримент "Чи потрібно надруковані підручники для навчання", в травні отримаємо статистичні данні по ВСІХ ЗНЗ країни, на зразок результатів ЗНО. підводимо підсумки - і, о чудо! - результати навчання в учнів добрі, ДПА в 4-му класі всі здали, краса! І отримаємо висновок - можна і далі підручники НЕ ДРУКУВАТИ! Яка економія коштів!!! А чого це коштувало вчителям. батькам і учням - яка різниця?
родителям
Работайте по "старым" учебникам, Темы те же самые, автор только другой, ну и что? Узнайте "Темы" у учителя, возьмите Учебник ЛЮБого "АВТОРА" и изучайте ТЕМЫ. Цель изучения Предмета, любого, ЗНАНИЕ темы, а не "АВТОРСТВО" ПІДРУЧНИКА. Нас давно "водят за нос" привязывая к ОПРЕДЕЛЕННОМУ автору учебника, который имеет гонорар от этого. Списанные учебники есть на рынках. Будьте умнее.
Дід Мороз
Для родителям: Розумнику, а якщо інформатики як предмету не було в 4 і 7 класах, тоді по чому вивчати?
ой, ну мозг включить
Для Дід Мороз: и усё. Проблему нашёл
Какие еще старые учебники?
Для родителям: Это ж сепаратизм сплошной! У нас англичанка взяла старого Плахотника, так один бдительный родитель где-то на картинке георгиевскую ленту узрел, вонь поднял... А ну как учителя еще чего-нибудь крамольное проглядят?
Коментувати
правда
Спеціально все роблять для того, щоб завалити ЗНО, адже теперішні семикласники за новим законом мають вступати у коледжі без хабарів. Як же наші чинуші будуть жити без такого жирного куша?(особливо медичні коледжі, де ціна 2-3 тис. доларів за одного вступника). От і "стараються", щоб була причина відтягнути ЗНО ще хоч на рік-два, мовляв, підручників не було.
Ніна
Цікаво, як будуть здавати ДПА учні 4 класу? Не змогли забезпечити умовами навчання - нічого вимагати якісних результатів!!! Краще запитайте у вчителів: "Як же ж ви, рідненькі вчителі, виходили з положення?" Встаньте на коліна, попросіть вибачення та йдіть з Богом! Не заважайте людям працювати! В таких умовах вони (вчителі) попрацюють і без вас, дорогі (бо дорого вчителям обходитесь) керівники!
Ольга
А в магазинах звідки і вже давно взялися підручники?
Симона
Для чего держать такой раздутый аппарат чиновников и кормить и его за деньги налогоплательщиков? Тем временем Яценюк и Яресько все думают, как бы еще урезать учителей и учителям. Неэффективное использование денег бюджета - вот суть работы кабмина Яценюка.
родителям
Для Симона: Меняют годами АВТОРОВ Учебников и только. Темы, темы предмета ВАЖНЫ. В "СТАРЫХ" учебников все есть. Думайте, люди, кто хочет учиться найдет как, где и у кого.
Оксана32
родителям, Ви, шановна,(шановний) бачили теми з природознавства для 4-го класу, " Я у світі"?!Ні! То й мовчіть, міністерський тролю, про те, на чому не знаєтесь.
Таміла
Якась дивна полеміка. Люди виголошують для нас, вчителів 4 класів, пропозиції не знаючи зовсім цього питання. Як можна використовувати старі книжки, коли, навіть, предмети інші, навчальна програма інша, зміст матеріалу інший( я маю на увазі літературне читання, природознавство, Я у світі, інформатика). Вже сил немає роздруковувати дітям твори, зміст підручників. А наші чиновники ще нові пастки нам придумують. Хай би подивилися в очі нашим дітям та їх батькам, які не мають роботи і постйіних доходів, для того, щоб втридорога купувати підручники.
Коментувати