Приватні школи-пансіони в різних країнах світу

Щоб не втрачати рік у підготовчому відділенні, краще почати підготовку до вступу за кордоном заздалегідь

Приватні школи-пансіони в різних країнах світу

Відмінні знання основних і додаткових дисциплін, абсолютне володіння однією або декількома іноземними мовами, широкий світогляд, відмінна спортивна підготовка, знання етикету і розвинене почуття смаку... І як бонус - спілкування з учнями з різних країн, цінні особисті контакти, здатність мислити самостійно, уміння аргументувати власну точку зору, ефективно взаємодіяти в команді і бути лідером. Ось ті переваги навчання в приватних школах-пансіонах (Private boarding school) - школах, в яких діти живуть під час навчального процесу, а при необхідності ще й на канікулах. Вважається, що саме цей тип шкіл найбільше підходить учням з-за кордону.

ПРИВАТНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Гнучкий навчальний графік, невеличкі класи, можливість складання індивідуального плану для кожного учня, новітні методики, величезний вибір предметів, розвиток дитини як особистості - ось основні переваги британської системи освіти. Приватні школи не залежать від державного інвестування і тому самі визначають свою навчальну програму.

Британська модель шкільної освіти визнана успішною не тільки в Європі, а й в усьому світі. Освіта в приватних школах-пансіонах Великої Британії вважається престижною, оскільки саме випускники приватних шкіл отримують найвищі бали на іспитах і вступають до найпрестижніших університетів не тільки Великої Британії, але і світу.

Проживати можна як в кампусах на території школи, так і в приймаючих сім'ях. Різні школи-пансіони пропонують розвивати або спортивні навички, або творчі здібності, приділяти більше уваги або точним, або гуманітарним наукам тощо. Як правило, приватні школи-пансіони розташовуються в старих замках або великих маєтках, в мальовничих місцях, віддалених від міста, де діти навчаються і живуть у резиденції на території школи.

У школи-пансіони приймають далеко не всіх бажаючих. Британські школи-пансіони цінують свій імідж набагато вище фінансів, що й не дивно, адже багатьом з них більше 300 років. Щоб потрапити в число обраних, необхідно володіти достатніми знаннями англійської мови, мати високі оцінки з шкільних предметів, продемонструвати нагороди за участь у спортивних та наукових змаганнях.

Приватні школи приймають учнів з інших країн віком від 5 до 17 років, однак найоптимальніший вік для вступу до приватної школи-пансіону - 8-10 років. У цьому віці дитина вже достатньо "готова" до самостійного життя і при цьому у неї попереду ще багато часу, аби досконало вивчити іноземні мови і предмети, що необхідні для подальшого навчання в зарубіжних вузах.

Відмінний спосіб поліпшити свої знання для школярів різного віку - це британська школа-пансіон Concord College. Ця школа розташована в мальовничому місці, зовсім поруч з навчальними корпусами збереглися руїни давнього замку. До найближчого населеного пункту м. Шрусбері близько 15 хвилин їзди. На достатньо великій території крім навчальних корпусів та будівель, де проживають студенти, є спортивні комплекси, басейн, тренувальні майданчики тощо. Сама ж територія школи нагадує парк: багато зелені, клумби, скрізь прокладені акуратні доріжки.

Хлопчики - направо, дівчата – наліво

У Великій Британії близько двох з половиною тисяч самих різних приватних шкіл-пансіонів, у яких різні умови навчання та проживання. У деяких з них дівчатка і хлопчики можуть навчатися окремо - школи-пансіони для дівчаток і школи-пансіони для хлопчиків, у деяких - спільно.

Кращими школами Великої Британії як і раніше вважаються школи-пансіонати роздільного навчання. Такими, наприклад, є Westminster School, St.Paul 's School, Oxford High School, Abbey School, Eaton College.

Причому традиційно рейтинг престижності приватних шкіл очолюють старовинні приватні школи денного навчання або інтернати для хлопчиків. На другому місці приватні школи для дівчаток. Спільне навчання у школах-пансіонах введено відносно недавно, і до них поки відноситься невеликий відсоток від загального числа середніх шкіл.

Навчання в школах-пансіонах Великої Британії

Академічний рік у приватній школі-пансіоні ділиться на три навчальні триместри.

  • Зимовий (з початку вересня до середини грудня) + 3-х тижневі різдвяні канікули;
  • Весняний (з початку січня до кінця березня) + великодні канікули тривалістю 2,5-3 тижні.;
  • Літній (з середини квітня до першої половини липня).

Традиційно іноземні студенти приступають до навчання на початку академічного року у вересні. У деяких школах, за домовленістю, новачок може почати навчання і на початку будь-якого триместру.

Заняття в школах-пансіонах проходять 5 разів на тиждень, про успіхи і невдачі учнів батьки отримують щомісячний звіт. У разі виникнення проблем з будь-якого навчального предмета для учня організовуються додаткові години. Крім академічних дисциплін учні вивчають як мінімум дві іноземні мови.

Проживання та харчування

Шкільна резиденція - затишний кампус з усіма зручностями, обслуговуючим персоналом і вихователями, які стежать за порядком. Школярі живуть у кімнатах з іншими дітьми своєї статі. Школярів молодшого віку зазвичай селять у великих кімнатах по декілька осіб (від 1 до 6), старшого віку - в одно-і двомісних кімнатах.

У школах обов'язково є пральні (білизна стирається 1 раз на тиждень), а на території знаходиться медичний пункт. Харчування в школах триразове.

Дозвілля в школах-пансіонах Великої Британії

Учні не тільки вивчають англійську мову і точні науки, але і займаються спортом, беруть участь у розважальних заходах і екскурсіях. Приміром, Regent School в Англії організовує для своїх учнів щотижневі екскурсії з відвідуванням історичних пам'яток і музеїв. У вільний час існує багато можливостей провести своє дозвілля: безліч спортивних секцій, художні або дизайнерські студії, танці, шикарні бібліотеки.

У багатьох приватних школах є драматичні театри. Навчання в Англії також включає вільний доступ студентів у їх особистий час на спортивні майданчики і в тренажерні зали. Крім того на всій території шкіл доступний Wi-Fi.

Вартість навчання в приватних британських школах-пансіонах залежить від місця розташування та рівня навчального закладу та коливається від 15 000 до 40 000 фунтів за навчальний рік. Середня вартість навчання в приватній школі становить 22 000-26 000 фунтів. У ціну включена оплата не тільки навчання, а й проживання, харчування та деяких шкільних заходів.

ПРИВАТНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ КАНАДИ

За результатами численних міжнародних досліджень система середньої освіти Канади неодноразово визнавалася кращою в світі за рівнем підготовки учнів. Канадські середні школи приймають більше 5 млн школярів щорічно. Іноземні громадяни мають право вступати як до державних, так і до приватних школи-пансіонів, однак отримувати середню освіту в Канаді можуть тільки платно.

Кількість приватних шкіл-пансіонів у Канаді є набагато меншою, ніж у Великій Британії: приблизно 95% школярів навчаються в державних школах (public school), решта 5% - у приватних.

Саме невелика кількість приватних шкіл-пансіонів у Канаді надає їм ексклюзивності. Відмінність північноамериканських приватних шкіл полягає у широкому виборі програм, застосуванні прогресивних авторських методик і високій кваліфікації педагогів.

Окрім того Канада - багатонаціональна країна. Саме тут, на відміну від Великої Британії і навіть США, людина, що розмовляє з акцентом, не привертає до себе особливої уваги і відчуває себе як вдома. Приватні школи організовані в системи та асоціації, однією з найбільш відомих асоціацій є Montessorie. Навчання в приватних школах-пансіонах Канади вважається дуже престижним, в багатьох навчальних закладах існує конкурсний набір, хоча приватні школи рідко розміщують рекламу про себе.

Деякі з них відкриті в столиці, інші в тихих провінціях або на узбережжі океану. Деякі розташовані у сучасних будівлях у стилі хай-тек, інші у розкішних старовинних будинках. Приватні школи можуть бути як окремі, для хлопчиків і для дівчаток, так і спільні.

Канадські приватні школи-пансіони представляють собою не менший інтерес, ніж британські. Причому найчастіше вони краще оснащені, ніж більшість британських, а часто і американських шкіл. Чудове обладнання, комфортні гуртожитки, величезні території, маленькі класи і висококваліфіковані педагоги є відмінним рисами канадських шкіл.

Канадські школи-пансіони прищеплюють учням любов до мистецтва, спорту, активного способу життя. У школі вивчають іноземні мови, мистецтво, музику, інформаційні технології, при школах працює безліч спортивних секцій, гуртків за інтересами, учні беруть активну участь у соціальному житті школи та міста.

Майже у кожної з канадських шкіл-пансіонів є відоме усій країні ім'я та репутація. Випускники відомих приватних канадських шкіл без труднощів вступають до провідних університетів Великої Британії, США і звісно самої Канади. Для іноземців навчання в канадській приватній школі - ідеальний варіант для підготовки дитини до вступу у престижні університети світу.

При виборі канадської школи-пансіону ви сплачуєте набагато менше, а отримуєте значно більше: чудову підготовку до вступу до провідних університетів в комфортних для дитини умовах.

Однією з переваг канадських приватних шкіл є те, що за умови відмінного навчання та активної участі в житті школи або досягненні високих спортивних результатів, школи виплачують стипендії, які покривають або всі витрати на навчання і проживання, або їх частину.

Безумовною перевагою канадських приватних шкіл-пансіонів є їх доступна вартість - вони значно дешевше будь-яких швейцарських, британських і більшості американських приватних шкіл. Вартість навчання в приватних школах становить від 10 000 до 43 000 канадських доларів на рік, в залежності від типу школи: денна школа або повний пансіон.

Найвідомішими приватними школами Канади є: Ridley College, Albert College, St. Stansteag College, Appleby College, Andrews College, Columbia International College, St. Andrew's College, St. Michael's College, Branksome Hall, Collinqwood School, Havergal College, Lover Canada College, Toronto French School.

ПРИВАТНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ ШВЕЙЦАРІЇ

Чисте гірське повітря, прозорі озера і красиві гірські масиви привертають не тільки туристів. Сюди прагнуть ті, хто хоче здобути освіту зі швейцарським знаком якості. Завдяки різноманітності мов і культур Швейцарія не має єдиної системи освіти, кожен кантон має власну систему. Іноземні учні можуть обирати з більш ніж 250 приватних шкіл-пансіонів.

Саме швейцарські школи, як ніякі інші в світі, надають можливість опанувати кілька іноземних мов. Швейцарія - багатомовна країна, в якій практично всі жителі володіють трьома державними мовами (французькою, німецькою, італійською) і англійською.

Більшість швейцарських приватних шкіл засновані у ХХ столітті. Багато з них створювалися на основі ідей знаменитих педагогів І. Песталоцці, М. Монтессорі, Р. Штайнера. Школи-пансіони пропонують системи навчання різних країн, тому по закінченні навчання учні отримують атестат тієї країни, за програмою якої вони навчалися. Кожна зі швейцарських приватних шкіл має свою спеціалізацію, особливості та вимоги для вступу.

Школи-пансіони в Швейцарії пропонують універсальну міжнародну програму освіти International Baccalaureate (IB), що надає можливість підготуватися до навчання практично у будь-якому вищому навчальному закладі світу.

При цьому атестат, отриманий у Швейцарії, надає можливість випускникові вступити в будь-який з швейцарських університетів або вчитися в більшості американських і європейських вищих навчальних закладів. Якість навчання - яка, до слова, дорожче британської - найвища, сервіс обслуговування та проживання можна визнати найбільш комфортабельними.

Велика частина швейцарських шкіл розташована в горах або передгір'ях і нагадує висококласні санаторії.

Швейцарські навчальні програми в школах-пансіонах не менш насичені, ніж британські, проте до дітей тут ставляться інакше. Головна особливість навчання у Швейцарії - його гнучкість. Замість «залізної» дисципліни і прославлених методик виховання волі характеру, що прийняті в школах Великої Британії, у швейцарських школах роблять акцент на вільному розвитку особистості та творчих здібностей.

У вільний від навчання час учні, під керівництвом професійних викладачів, можуть займатися спортом, аеробікою, альпінізмом, гірським велосипедом, танцями, кінним спортом, грою на музичних інструментах, театральним мистецтвом (у багатьох школах є свій театр), архітектурою та багатьма іншими заняттями за інтересами.

Середня вартість навчання в кращих школах-пансіонах Швейцарії - 75 000 франків на рік. У ціну включена оплата навчання, харчування та проживання. Додатково оплачуються вид на проживання, підручники та шкільне приладдя, шкільна форма, лижна екіпіровка, індивідуальні уроки, екскурсії медична страховка тощо.

ПРИВАТНІ ШКОЛИ-ПАНСІОНИ США

На відміну від британських шкіл, що в основному розташовані в сільській місцевості та невеликих студентських містечках, основна маса американських престижних приватних шкіл знаходиться у великих містах, таких як Нью-Йорк, Вашингтон, Бостон, Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Філадельфія та інших. Інфраструктура та умови проживання в мегаполісах найчастіше більш комфортабельні, ніж в британських школах, хоча якість кампусів залежить від рівня навчального закладу.

Вимоги до вступу

Для вступу до більшості шкіл від іноземних учнів не потрібно спеціальних вступних іспитів. Необхідно буде надати результати тестування з англійської мови TOEFL, деякі навчальні заклади бажають бачити результати тесту SAT, оцінки за останні роки навчання в середній школі, рекомендації педагогів, детальну анкету та твір англійською мовою.

Приватні школи-пансіони США - це дорогий шлях до вищої освіти: в подібних закладах освіта та проживання на кампусі коштує близько 35-50 тисяч доларів на рік. Однак цей факт з лишком компенсують вельми втішні статистичні дані Північноамериканського консорціуму шкіл-пансіонів, у відповідності з якими, більше 90% "пансіонерів" стають студентами бажаних університетів, серед яких маститі вузи "Ліги плюща" (асоціація восьми найкращих американських вищих навчальних закладів: Гарвард, Дартмут, Єль, Браун, Прінстон, Колумбійський, Корнельський і Пенсільванський університети).

Утім, вартість навчання в школах, що знаходяться в центральних і південних штатах Америки (Монтана, Колорадо, Південна і Північна Кароліна, Теннесі, Флоріда), може бути трохи нижчою. Дешевше коштує і навчання в навчальних закладах з релігійним ухилом, які отримують дотації від церкви. Тут навчання обійдеться приблизно в 20 тис. доларів на рік.

Всього в США налічується близько 30 тис. приватних середніх навчальних закладів, що поділяються на пансіони, денні та церковно-приходські школи.

Більшою популярністю серед іноземних учнів користуються саме приватні школи-пансіони, оскільки денні школи не забезпечують учнів харчуванням і проживанням, а церковно-приходські школи відрізняються досить строгими вимогами до поведінки учнів, а також наявністю в програмі релігійних дисциплін.

Департамент освіти США підтверджує, що приватні школи надають учням більш повні навчальні курси з математики, фізики, хімії, біології та іноземних мов. Відповідно знання, отримані учнями в цих школах є вищими в порівнянні з державними школами, що також підтверджує офіційна статистика США.

Приватні школи-пансіони - ідеальний варіант для підготовки до вступу до престижного університету.

Матеріал підготовлений фахівцями освітнього агентства "Інфостаді".

Освіта.ua
18.07.2012