Міжнародний бакалавріат в Австралії

Австралійські школи використовують диплом Міжнародного бакалавріату (International Baccalaureate - IB) як засіб залучення іноземних студентів

Міжнародний бакалавріат в Австралії

62 середні школи Австралії пропонують диплом IB школярам від 16 до 19 років, і кількість таких шкіл постійно зростає. Школи, що пропонують навчання за програмою IB, відзначають, що іноземні студенти схвально ставляться до цього курсу, і він може служити додатковим елементом привабливості школи.

Жюстін Ріган з коледжу Methodist Ladies 'College (MLC) в Кью, штат Вікторія, каже, що вони вперше запропонували навчання за програмою IB у 1999 році. "Мета MLC - надання більшого вибору для студентів, щоб вони могли знайти бажану спеціальність. Ми розуміємо, що міжнародне студентське співтовариство шукає можливості отримання диплома International Baccalaureate за кордоном", - говорить Жюстін Ріган.

Ейрвен Стівенсон зі школи Lauriston Girls 'School в Армадейл, штат Вікторія, каже, що вони пропонують програму IB протягом останніх 20 років і на разі за нею навчається половина їхніх студентів. "Майже всі наші іноземні студенти навчаються за програмою IB. Вони вибирають її оскільки диплом IB є стандартизованою всесвітньо-визнаною довузівською кваліфікацією", - розповідає Ейрвен Стівенсон.

     

Багатьом іноземним студентам, які відвідують австралійські школи і бажають вступити до австралійського університету, отримання диплома IB може допомогти в досягненні цієї мети. Стівенсон каже, що в багатьох країнах IB є найкращою довузівською кваліфікацією: "Випускники International Baccalaureate підкреслюють, що багато навичок, які вони отримали в рамках цієї програми, не розвиваються до такої ж міри в інших довузівських курсах".

Марджорі Саппл з гімназії Ivanhoe Grammar School в Айвенго додає: "IB схвалюється деякими університетами, які нараховують бонуси за предмети з курсу IB при прийомі студентів. Крім того, деякі вузи нараховують кредити для предметів першого року навчання, так як вони вивчалися на більш високому рівні".

Студенти IB мають здати в цілому шість різних модулів, курс теорії пізнання, а також написати розширене есе. За кожний модуль можна набрати максимум сім балів, у той час як додаткові три бали нараховуються за есе і курс теорії пізнання разом узяті. Будь-який студент, який набрав 24 бали або більше, отримає диплом і таких - 80%, у той час як максимального балу (45) досягає лише один відсоток учнів.

Саппл каже, що академічні вимоги програми IB можуть зробити її менш привабливою кваліфікацією для деяких студентів. "Студенти, які вивчають IB, мають бути "універсалами", сильними в усіх предметних областях, що може перешкоджати деяким студентам у отриманні диплома. У цьому разі місцевий австралійський атестат про середню освіту дасть можливість більшої спеціалізації і стане кращим шляхом до вищої освіти".

"Міжнародний бакалавріат" (для тих, кому більше 16 років) зазвичай розглядається як кваліфікація, що має більшу академічну спрямованість, ніж інші програми середньої освіти та залучає кращих студентів. International Baccalaureate може бути хорошим засобом для шкіл, що бажають залучити академічно здібних учнів, і Саппл зазначає, що популярність цієї програми в Австралії зростає.

Високий академічний рівень диплома IB означає, що студенти мають бути готовими працювати більше, ніж ті, хто отримує звичайний атестат про закінчення середньої школи. Реган зазначає, що студенти IB мають вивчати один додатковий предмет, порівняно з іншими школярами, і кожний предмет,що вивчається може включати два або три іспити. Вона додає: "До курсу IB додатково включені компоненти CAS (Creativity, Action, Service - Творчість, Дія, Служіння), розширене есе і теорія пізнання, що може займати більше часу для вивчення".

Автор: Бета Норріс, Study Travel Magazine.

Освіта.ua
29.09.2011