Як обрати приватну школу в Англії

Найкращої школи у Великобританії не існує, але є школа, яка найкраще підходить для вашої дитини

Як обрати приватну школу в Англії

Про те, як обрати школу в Англії для своєї дитини, чому не слід оцінювати навчальний заклад тільки за академічними стандартами і на які особливості звернути увагу при першому відвідуванні школи, розповідає консультант російськомовних клієнтів у Gabbitas education Ксенія Першанова.

Чим тільки не керуються іноземці, які бажають відправити дитину на навчання до Англії, при виборі школи: сімейними традиціями, рейтингами шкіл, думкою, що була почута на званому обіді.

Але як би багато інформації про школи не було доступно, якими б детальними не були інтернет-сторінки шкіл, ідея, що існує та сама заповітна, найкраща школа, міцно сидить у свідомості кожного з батьків. Залишилося тільки дізнатися назву цієї школи і відправити туди дитину.

Насправді ж кращої школи у Великій Британії не існує, але є школа, яка найкраще підходить тій чи іншій дитині. Щоб її знайти, не слід вибирати школу тільки за академічними стандартами. Потрібно задуматися про інші фактори, що можуть істотно вплинути на те, наскільки комфортно дитина буде відчувати себе у школі. Це позакласні заняття, можливості розвитку індивідуальних здібностей та інтересів у вигляді драмгуртку, занять ораторським мистецтвом, фехтуванням чи навіть поло, можливості додаткового репетиторства для дитини, яка відмінно грає в футбол, але невпевнено навчається.

     

У той час як одні діти домагаються відмінних результатів у конкурентному середовищі, інші розкриваються в більш спокійних обставинах, спрямованих на заохочення творчих натур і навичок спілкування, а не на вступ до Оксбріджу (скорочена назва університетів Оксфорда і Кембриджа). Тому зазвичай діти з однієї родини можуть навчатися у різних школах.

Багатьом батькам важко відмовитися від спокуси переглянути рейтинги шкіл, щоб на початковому етапі відбору побачити, якими академічними результатами своїх випускників може похвалитися той або інший заклад. Але ця інформація має розцінюватися лише як маленька частина особового дослідження, так як факторів, що впливають на результати і успіх студентів, дуже багато.

Не варто забувати, що деякі школи відбирають студентів точно за таким же принципом, як батьки вибирають школи. Однак не всі школи мають сувору процедуру вступу і відбору. Тому у батьків може виникнути помилковий логічний висновок, що школі доволі просто опинитися на топ-позиції в рейтингу, якщо бар'єр вступних іспитів досить високий (наприклад, 800 заявок на 100 місць).

Тому варто звернути увагу на школи, що досягають вражаючих результатів, не являючись академічно селективними. У разі якщо кожному студенту у школі були надані освітні можливості, що відповідають його академічному потенціалу та інтересам, і, закінчивши школу, він вступив до того університету, до якого і хотів, школа не має вважатися менш успішною, ніж та, 50% випускників якої вступили до Оксбріджу.

Успіх у музиці і спорті, професійна драматична постановка, добровільна робота у місцевих громадах і за кордоном, благодійна діяльність; упевнені в собі студенти, виховані в дусі незалежного судження, громадянськості, лідерства, що володіють відмінними соціальними навичками, - все це додаткові елементи, що є такими ж важливими, як і академічні досягнення.

Варто провести своє особисте незалежне дослідження школи, поцікавитися думкою інших батьків та студентів навчальних закладів, що вам сподобалися. А якщо є можливість, краще відвідати 4-6 (не більше!) шкіл.

Під час візиту до школи варто звернути увагу на те, як студенти спілкуються між собою і з персоналом школи, чим зайняті під час перерви, який рівень технічного оснащення школи та умови проживання. Крім того, можна покластися і на свою інтуїцію і загальне враження від атмосфери закладу, де дитина потім буде проводити більшу частину свого часу.

www.euromag.ru
21.09.2011