Кількість іноземних студентів у Австрії подвоїлася

Число іноземних студентів в австрійських вищих навчальних закладах за десять років зросло більш ніж удвічі, про це свідчать статистичні дані Інституту Вищих досліджень

Кількість іноземних студентів у Австрії подвоїлася

Згідно з дослідженням, у зимовому семестрі 2010/11 року в місцевих університетах і професійних закладах навчалося близько 65 тисяч іноземців, а в зимовому семестрі 2000/01 їх було всього 31 тисяча. Дані також свідчать, що зараз приблизно кожен п'ятий студент в Австрії є іноземцем.

Особливо багато студентів-іноземців в університетах образотворчих мистецтв (47%), натомість в наукових і педагогічних вищих школах їх значно менше - 6%.

Більшість іноземних студентів в Австрію приїхали з Німеччини (38%), 11% - з держав-колишньої Югославії, 17% з країн Східної Європи, 9% - з Південного Тіролю (Італія) і 5 % - з Туреччини. Інші західноєвропейські країни представлені 9%, а країни з поза меж Європи - 11%, повідомляє Euromag.

Статистичні дані свідчать і про національні переваги іноземців: німецькі студенти частіше за всіх займаються природничими науками - в першу чергу, психологією, а також медичними предметами.

Південні тірольці частіше вивчають педагогіку і технічні предмети, студенти з країн колишньої Югославії - технічні та соціально-економічні предмети, а також мистецтво. Турецькі студенти люблять вивчати техніку, східноєвропейці воліють до соціальних та економічних наук, а також мистецтва, а жителі Західної Європи в Австрії частіше вивчають гуманітарні та культурні науки і мистецтво.

Освіта.ua
05.04.2013