Гранти на здобуття освіти за кордоном

Програма "Всесвітні студії" продовжує прийом заявок на отримання грантів на навчання в найкращих університетах світу

Гранти на здобуття освіти за кордоном

Фонд Віктора Пінчука продовжує прийом заявок від потенційних кандидатів на участь у четвертому конкурсному доборі програми "Всесвітні студії".

В рамках проекту, спрямованого на формування нового покоління української професійної еліти, переможці конкурсу – талановиті молоді українці віком до 35 років – отримають від Фонду Віктора Пінчука гранти на навчання за магістерськими програмами в провідних світових навчальних закладах, що увійшли до списку 200 кращих університетів світу за рейтингами QS та The Times Higher Education.

Прийом документів та online-реєстрацію відкрито на сайті програми worldwidestudies.org до 15 травня 2013 року.

В першу чергу цього року підтримуються заявки тих, хто планує навчання в наступних галузях: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія.

Фонд також розгляне заявки для отримання гранту і в інших галузях, але потенційні кандидати матимуть представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Крім того, в рамках регіонального проекту "Всесвітні студії - інженери майбутнього", молодь міста Дніпропетровськ матиме можливість отримати від Фонду Віктора Пінчука фінансову та організаційну підтримку для отримання магістерського ступеню в найкращих інженерно-технічних університетах світу.

Фонд оголосив про запуск цього проекту в рамках програми "Всесвітні студії" у жовтні 2012 року з метою формування нового покоління української професійної еліти в галузі інженерії, яку він вважає однією з найбільш пріоритетних для подальшого розвитку Дніпропетровського регіону та України.

Потенційні апліканти на гранти програми "Всесвітні студії" мають відповідати наступним вимогам:

  • бути громадянами України віком до 35 років на момент вступу до університету;
  • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
  • бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання восени 2013 року;
  • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
  • мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом.

Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси та здавши мовні тести, а також представити журі "Всесвітніх студій" своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення до України.

Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу витрати на оплату навчання в університеті, підручники та медичне страхування. Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента.

Більшість грантів покриватиме до 60 % всієї необхідної суми, але за умови не більше 50 тис. доларів США за весь період навчання. Студенти повинні будуть покрити решту витрат своїм чи спонсорським коштом. Фонд Віктора Пінчука очікує, що по завершенні навчання за кордоном всі отримувачі гранту повернуться до України та відпрацюють за фахом щонайменше 5 років.

За три роки існування програми "Всесвітні студії" її стипендіатами стали 55 осіб. На даний момент майже половина молодих людей вже повернулися до України після завершення навчання і почали роботу в профільних компаніях, решта стипендіатів наразі навчається у провідних університетах по всьому світу: у США, Великобританії, Швеції, Данії, Нідерландах, Франції та Німеччині.

Загальна сума коштів, що була виділена Фондом на гранти за три роки існування програми, склала 11 857 000 грн.

Детальну інформацію стосовно умов участі у конкурсі, необхідних документів та рекомендацій щодо вибору магістерських програм та країн для навчання, а також загальні відомості про особливості освіти в цих країнах можна дізнатись на сайті програми "Всесвітні студії": worldwidestudies.org

Сторінка програми "Всесівітні студії" у Facebook: www.facebook.com/worldwidestudies

Довідка:
Всесвітні студії – освітній проект Фонду Віктора Пінчука, спрямований на формування нового покоління української професійної еліти. Проект пропонує підтримку громадянам України віком до 35 років для отримання магістерського ступеню у найкращих університетах світу у галузях, які Фонд Віктора Пінчука вважає пріоритетними для подальшого розвитку України. На період 2012–2013 роки такими галузями є: аграрні науки, екологія та охорона навколишнього середовища, право, державне управління, альтернативна енергетика та аерокосмічна інженерія.

Освіта.ua
21.02.2013