Стажування українців в інституціях Євросоюзу

Єврокомісія оголосила про новий набір випускників вищих навчальних закладів, які хочуть пройти стажування в інституціях ЄС

Стажування українців в інституціях Євросоюзу

Єврокомісія оголосила про відбір кандидатів на стажування у структурах ЄС – у європейських виконавчих органах, агенціях та секретаріатах. Відібрані учасники протягом п’яти місяців отримуватимуть щомісячну стипендією у розмірі однієї тисячі євро. Також їм будуть відшкодовані витрати на дорогу та оплачене медичне страхування.

Зазвичай практиканти, працюючи в інституціях Євросоюзу, вчаться організовувати зустрічі, відвідують робочі групи, форуми, громадські слухання, здійснюють моніторинги та допомагають оформлювати документацію, звіти, відповіді на запити.

Крім того, є можливість навчитися вести великі міжнародні проекти, повідомили у представництві Євросоюзу в Україні.

«Інтерес українських випускників до цієї програми дуже великий. Щороку на стажування потрапляє приблизно 5-6 українців», - зауважив прес-аташе представництва Давід Стулік.

За його словами, при попередньому відборі кандидати реєструються через інтернет та подають всі необхідні документи. Якщо кандидат відповідає всім критеріям, його данні вносять в базу даних «blue book». Саме там європейські інституції і шукають собі стажерів.

Для того, аби стати практикантом у структурах Євросоюзу потрібно мати освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче ступеня бакалавра, а також добре володіти англійською, німецькою чи французькою мовами.

Після такої практики у ЄС відкриваються нові кар’єрні перспективи. Випускників цієї програми стажування потім охоче беруть на роботу великі міжнародні бізнес-корпорації чи українські урядові структури, зауважує Давід Стулік.

Документи на цьогорічне стажування в Єврокомісії прийматимуть до 31 січня. Саме ж стажування розпочинається восени 2013 року.

Німецька хвиля
10.01.2013