Британці створюють «радянські» математичні школи

Британське наукове співтовариство визнало, що при всіх можливих інвестиціях в освіту, за загальний рівень знань з математики країні треба сміливо ставити «незадовільно»

Британці створюють «радянські» математичні школи

Останнім часом однією з головних тем в британських газетах є математика, але не у зв'язку з грандіозним відкриттям, а через дуже неприємну подію. Останні рейтинги показали, що в списку з 70 країн Великобританія за рівнем знань з математики посідає лише 27-е місце. При цьому, такий стан речей вже ніхто не називає випадковим, так як він погіршується з року в рік.

Видання The Guardian відзначає, що британцям доведеться визнати - «нація в цілому не справляється з математикою». Приблизно у семи мільйонів дорослих настільки слабкі знання з математики, що їм важко знаходити собі роботу в ХХI столітті.

У звіті Конфедерації британської промисловості наголошується, що 35% роботодавців вважають сьогодні математичні знання випускників британських шкіл «неадекватними». Британські ЗМІ назвали скандальною оприлюднену нещодавно офіційну статистику, згідно з якою 140 000 вчителів загальноосвітніх шкіл Англії не мають університетського диплома у предметі, що викладають. Близько мільйона школярів навчаються викладачами без належної кваліфікації.

     

У зв'язку з цим міністр освіти Майкл Гоув вирішив вжити серйозних заходів і повернути шкільній математиці загублену корону. Головною сенсацією стало те, що Гоув запропонував реформувати британську школу за зразком СРСР.

Сьогодні в Британії вивчення математики, як правило, школярі закінчують у 16-річному віці, отримавши атестат зрілості, що не дає, однак, права на вступ до університету. Тому, по-перше, Гоув запропонував вивчати математику до 18 років, незалежно від напрямку майбутньої професії.

Але головною зміною, на думку британських ЗМІ, стане запропоноване міністром створення в країні спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням математики за приміром математичних спецшкіл СРСР.

«Ідея базується на мережі шкіл, що з'явилися в СРСР у шістдесяті роки минулого століття для виявлення математичної та наукової еліти, здатної стимулювати розвиток Радянського Союзу», - підкреслює видання The Sunday Times.

Перша математична школа отримала попереднє «добро» з боку міністерства освіти Сполученого Королівства на відкриття в 2014 році, при відомому своїм найвищим науковим потенціалом лондонському Кінгз коледжі. Навчати в цій школі будуть найбільш математично обдарованих дітей, які потім зможуть вступати до кращих університетів країни.

Зрозуміло, що Кінгз коледж розробить власну стратегію цього проекту, проте в якості можливої моделі передбачається взяти за зразок прославлену фізико-математичну школу-інтернат, засновану в 1963 році при МДУ імені М. В. Ломоносова одним з найвидатніших математиків, академіком Андрієм Колмогоровим. З цієї школи вийшло понад трьохсот докторів і семисот кандидатів наук.

Так само, як і при МДУ, в школі при Кінгз коледжі деякі предмети будуть викладати викладачі вузу або студенти. ЗМІ в заголовках називають математичні школи «радянськими», відзначаючи, що ряд сьогоднішніх російських навчальних закладів зберегли кращі риси і традиції уславлених шкіл епохи СРСР.

www.euromag.ru
12.12.2012