У Росії ініціюють створення нового міжнародного рейтингу університетів

Ректор МДУ виступив із пропозицією створення нового міжнародного рейтингу. Передбачається, що формуванням рейтингу університетів займатимуться впливові рейтингові агенції

У Росії ініціюють створення нового міжнародного рейтингу університетів

Він висловив думку про те, що російські вузи не посідають гідних позицій у світових рейтингах, оскільки міжнародні рейтинги розраховані на англосаксонську систему освіти і не враховують особливостей російських університетів.

"Наша система освіти будується на інших принципах. У нас своя система координат. Чомусь ніхто не пише про те, що за рівнем математичної освіти ми - найсильніші, а за співвідношенням кількості викладачів і студентів виходимо на перше місце в світі", - розповів ректор МДУ.

Екс-міністр освіти РФ Андрій Фурсенко колегу підтримав: "У міжнародних рейтингах, наприклад, враховується подальше працевлаштування випускника. У нас такої статистики немає. Ми не можемо сказати, куди йдуть і яких успіхів досягають наші випускники. А це найважливіший критерій".

У свою чергу міністр освіти і науки РФ Дмитро Ліванов вважає, що формуванням російського міжнародного рейтингу університетів мають займатися рейтингові агентства, а не федеральні органи виконавчої влади.

"Що стосується рейтингу, це питання рейтингових агентств. Ми вважаємо, що федеральна виконавча влада такі рейтинги не повинна формувати, хоча ми будемо надавати таким людям методичну підтримку, якщо такий рейтинг буде формуватися", - сказав Ліванов.

Федеральний міністр підкреслив, що у всьому світі рейтинги вузів формуються експертами, ЗМІ, тобто громадянським суспільством. "Такі ініціативи вже є в Росії, якщо деякі з них просунуться досить далеко, так, що зуміють отримати авторитет у міжнародному академічному співтоваристві, ми їх будемо підтримувати", - підкреслив Ліванов.

Освіта.ua
18.10.2012