Велика Британія знову ускладнює правила видачі студентських віз

Міністр у справах імміграції британського уряду Деміан Грін оголосив про нове посилення в правилах видачі студентських віз для громадян країн не членів ЄС, що наберуть чинності 30 липня

Велика Британія знову ускладнює правила видачі студентських віз

Влада Великої Британії посилює правила видачі віз іноземним абітурієнтам, які бажають навчатися у навчальних закладах Сполученого Королівства. Відтепер усі студенти, яким необхідна віза, зобов'язані будуть проходити співбесіду в посольстві. Статистика свідчить про те, що більше 30% бажаючих навчатися в Англії співбесіду провалять.

Міністр у справах імміграції британського уряду Деміан Грін оголосив про нове посилення в правилах видачі студентських віз. З 30 липня всі іноземці з країн не членів ЄС, які хочуть отримувати освіту в Сполученому Королівстві, мають пройти співбесіду в посольстві.

Як пише Guardian, на інтерв'ю майбутні студенти мають довести, що вони дійсно володіють необхідним рівнем англійської, що дозволить їм навчатися в британському вузі. Крім того, студента будуть більш детально розпитувати про те, які у нього плани після навчання в Британії, цікавитися його фінансовою ситуацією.

Нові заходи, на думку чиновників, покликані скоротити потік до країни псевдо-студентів, які використовують різні освітні програми виключно для того, щоб в'їхати в країну. За словами Деміана Гріна, відмову у візі отримають ті, хто викличе підозру в міграційних (а не навчальних) намірах, а також ті, хто надаватиме до посольства недостовірні дані, або просто не з'являться на співбесіду.

Але навіть якщо кандидат і отримає візу в посольстві, це ще зовсім не означає, що всі проблеми закінчилися. Чиновники мають намір значно розширити права прикордонників, які за наявності підозри отримають можливість відмовляти у праві в'їзду кандидатам прямо на кордоні.

Тестовий період впровадження нових правил показав, що відмову у візі отримують близько 30% кандидатів. З моменту введення нових правил 30 липня, очікується, що до кінця року відбудеться від 10 000 до 14 000 співбесід. Враховуючи статистику, приблизно 5 000 кандидатів можуть отримати відмову.

Це вже далеко не перша перепона для бажаючих навчатися в Британії, що вводить уряд консерваторів, який прийшов до влади в травні 2010 року. Однією з передвиборних обіцянок прем'єра Девіда Кемерона було значне скорочення міграції.

Після цього в Сполученому Королівстві були введені ліміти на деякі категорії віз, що викликало критику з боку представників навчальних закладів. Вони попередили владу, що подібні заходи можуть привести до зниження популярності британської освіти, але ж іноземці приносять університетам та державній скарбниці величезні гроші.

Euromag.Ru
11.07.2012