Влада Великої Британії ліквідувала другий за величиною вуз країни

Уельський університет, головою якого є принц Уельський Чарльз, закрито через продаж дипломів іноземцям

Влада Великої Британії ліквідувала другий за величиною вуз країни

Скандал розгорівся після того, як журналістам ВВС вдалося підтвердити дані про те, що викладачі лондонського коледжу Райат пропонували іноземним студентам незаконним способом отримувати візи та наукові ступені, завірені університетом Уельсу.

Заснований в 1893 році Уельський університет, який вважається другим за величиною вузом Великої Британії, закрито через скандал з продажем липових дипломів іноземним студентам. Голова вузу Х'ю Томас в п'ятницю пішов зі свого поста.

Уельський університет був заснований шляхом об'єднання більшої частини вищих навчальних закладів Уельсу. Тому, пише Daily Telegraph, коледжі, що входили до його скалуд, тепер стануть незалежними навчальними закладами. Наприклад, дві установи - Ньюпорт і Глендоуер в Рексхемі - точно стануть незалежними університетами, а Суонсі-Метрополітен приєднається до коледжу Трійці Святого Давида.

     

Скандал навколо Уельського університету розгорівся на початку жовтня, коли журналістам ВВС вдалося зняти на відео, як співробітники лондонського коледжу Райат пропонують іноземним студентам придбати дипломи Уельського університету та дають поради, як обдурити прикордонну службу королівства.

Студентам пропонували записатися на експрес-курси для отримання ступеню магістра за підробленими дипломами з тим, щоб їм не довелося виконувати необхідні роботи для отримання ступеня. Таким чином іноземці могли отримати дипломи через тиждень занять, тоді як насправді курс триває 15 місяців.

У свою чергу, наявність диплома дозволяла іноземцям подавати документи на візу, завдяки чому вони отримували можливість залишатися в Британії.

Більш того, минулого тижня стало відомо, що іноземні студенти того ж коледжу Райат змогли придбати відповіді на екзаменаційні тести до початку проведення іспиту. Зараз розслідування фактів зловживання дипломами триває.

«Університет Уельсу завжди був співтовариством, або федерацією, незалежних університетів, що входять до його складу. Тепер цю федерацію розформують і навчальні заклади, що були незалежними де-факто, стануть такими і де-юре», - розповів заступник директора Students International Сергій Кузьмінцев.

Що ж до студентів Уельського університету, то в повідомленні вузу кажуть, що поки їм будуть видаватися дипломи колишнього зразка, але після реформи випускникам будуть присвоюватися ступені навчальних закладів, що до останнього часу входили до складу Уельського університету.

Скандал з Університетом Уельсу стався після гучного скандалу минулого року, коли вуз був змушений припинити співпрацю з коледжем з Малайзії, після того як виявилося, що його директор Фазлей Яаакоб мав підроблений диплом. А інша установа Уельського університету - Академія Італіана в Бангкоку - працювала незаконно.

Після цього влада Британії перевірила співпрацю Уельського університету з усіма його 130 закордонними представництвами і знайшла численні порушення. Свого часу Уельський університет закінчили принц Уельський Чарльз, екс-лідер британських лейбористів Ніл Кіннок, а також ведучий ВВС Х’ю Едвардс.

www.euromag.ru
24.10.2011